RAMAX 8/2001 v prodeji!

Další číslo RAMAXu se na nás řítí! V prodeji by měl být od soboty 1.9. v trafikách !!! a od pondělí 3.9. ve všech speciálkách.

Lze zvětšit!Právě vyšel RAMAX 8/2001 

          výsledky čtenářského hlasování o nejlepší knihy roku 2000. Vítězové nepatří mezi ty překvapivé, ale další pořadí jsou zajímavá.

          je to mírně deprimující, když si uvědomíte, že nekrology patří skoro mezi nejpravidelnější rubriku RAMAXu. A teď scifistický svět přišel o jednoho z největších velikánů – Poula Andersona.

          zamyšlení Romana Paulíka nad dabingem minisérie Duna. Zjistíte zajímavé informace o tom, v které zemi a jaké pasáže jsou nevhodné, a tedy vystřižené. Česko z toho vychází jako nejliberálnější stát.

          polemiky pokračují. Tentokrát je to mezi J. Englišem a E. Kocourkem o překladu knihy Nálet bez návratu, a mezi P. Cahou a J. Popiolkem o knize Zabij a zachraň – v tomto případě už nejde jen o překlad…

          mýliti se je lidské, a když najdete spoustu chybiček v legendě sci-fi filmů – Hvězdných válkách – Nové naději, budete se divit a bavit současně, kolik toho filmařům „uteklo“. K tomuto článku je doporučenou výbavou video a dívatelná kazeta s filmem.

          svět Dragonlance navštívíte v doprovodu těch nejlepších autorů tohoto cyklu. Čekají na vás profily Margaret Weis a Tracy Hickmana. A jako zákusek najdete původní rozhovor s Margaret Weis.

          tradiční várce recenzí na červencovou produkci neuniknete… Je jich 38, přidejte jeden komiks a osm filmů (samozřejmě nechybí Final Fantasy) a máte recenze za sebou.

          jak to bylo s obry? Omyl, výmysl, pověra? Otomar Dvořák vás přesvědčí, že není šprochu…

          vše uzavírají jako vždy žebříčky. TOP 15 má trochu nečekaného vítěze, favoritem byl spíše Diamantový věk, ale není všem dnům konec, uvidíme, jak dopadne srpen.

 

A důležitá informace závěrem – od tohoto čísla najdete RAMAX v běžné distribuční síti, takže se ptejte ve svých trafikách, PNSkách a jiných prodejnách denního tisku.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Trafikanti do pekla!
  RAMAX v trafikách je fajn, ale seřval bych půlku trafikantů v Ostravě. “Máte nový RAMAX?” “He? Co to je?” “To je ten časopis s barevnou obálkou, který leží u vaší levý ruky” “Jo aha, já si říkal co to tu leží” Netvrdím, že podobná situace nemůže nikdy nastat, ale když se člověk zeptá v deseti trafikách a osmkrát na něj hledí jako na cvoka…

 2. Hm, v Praze ve specioálkách včera večer ještě nebyl – už bych si ho snad koupil i v trafice, jenže to bych napřed musel najít nějakou, kde ho mají…

 3. Jo, když jsem ho chtěl v Čáslavské po Filipu Gottfridovi, tak mě seřval, co že sme si to všichni vyvzpomněli… 🙂

 4. styl hodnocení
  Ale musím říct, že vůbec nechápu, jak lze tohle hodnotit jako článek – to je přece prostě reklamní anotace, žádná recenze! Krom toho byste si možná krom čtyř možností hodnocení článků mohli najít ještě nějakou pátou – zlatý střed, je trochu směšné, když má teď tenhle “článek” od každého druhu přesně tři body a přesto je to stále “dobrý článek”…

 5. Tak vynechání zlatého středu jsem si prosadil. Alespoň musi čtenáři více přemýšlet o tom, zda je to spíše lepší něž horší. Myslím, že je to ideální. A to, že by šlo hodnocení článku vyhodit a davat ho jenom tam, kde je potřeba, stoji za úvahu. Pokud bude mit Nero čas to naprogramovat, tak to jistě udělá. Ale to se ptejte jeho :o)

 6. A tos měl vidět, Michale, jak později téhož dne seřval mě – schytal jsem to za oba… 🙂

 7. No jo no, co se dá dělat. Mimochodem, můžeš mi prozradit, Juniore, proč jsi do Ramaxu začal psát jako Václav Slavík…?

 8. Asi se bojí, že by něco zvoral a následky by neuměl nést…

 9. Ha, ha, ha (ostatně, Slavíka jsem taky už mnohokrát třeba na diskusním fóru o Ramaxu kritizoval).

 10. Přiznám, že mi dva takoví lidi na jednu malou zemi přijdou moc…

 11. S každým dalším Juniorem vzrůstá silně entropie celé sf společnosti :o)

 12. Ha – ha – ha. Nehraj si s tím cizím slovem, když ho neznáš, chlapečku, mohlo by ti ublížit…

Zveřejnit odpověď