Soundtrack k filmu Prince of Egypt

Ač je to k neuvěření, a od nástupu Prince do kin ubehly už dva roky, k soundtracku jsem se dostal pres urputné shánení (videokazetu jsme meli pujčenou až z Prahy)……

Ač je to k neuvěření, a od nástupu Prince do kin ubehly už dva roky, k soundtracku jsem se dostal pres urputné shánení (videokazetu jsme meli pujčenou až z Prahy) až dneska. Samozřejmě, že po shlédnutí filmu jsem se na soundtrack tešil jak patnáctka na Bevery Hills (kdo viděl film, ten mě chápe), a kupodivu mi to vydrželo až do dneška. A stálo to za to.

Už během prvního poslechu si vybavíte během písniček celé pasáže filmu, a za chvíli (což se mi moc často nestává) se sžijete se zpívajícími charaktery (to je ale patvar co??). Je celkem fajn, sedět si takhle v pokoji a toužit se přitom celým srdcem dostat z Egyptského otroctví, nebo prožívat s Mojžíšem jeho vnitřní rozepře, kterých není málo. Jinak to ani nejde, protože všechny emoce atd. jsou cítit v hlasech jednotlivých protagonistů a texty jsou emocemi nabity snad ješte o trochu víc.

Titulní píseň k filmu nazpívaly M. Carey a W. Houston a to s profesionalitou jim vlastní. Jenže, na CéDécku se píseň objevuje ješte jednou, a to v podání Michelle Pfeiffer & Sally Dworsky, a odvážím se tvrdit, že v jejich podání, právě díky již zmiňovaným emocím, vyznívá píseň sice ne tolik profesionálně, ale mnohem reálněji.

Samotné CD se sestává z devatenácti skladeb, a to včetně titulní písně, a čtyř písní z titulku, které na mne po odeznění skladeb spojených s dějem působili spíše rušivým dojmem. Sice je dělali takoví lidé jako Amy Grant nebo Boyz II Men, ale ke skvělé atmosféře filmu se prostě nehodí.
Hudbu (která jen tak mimochodem dostala Oscara za nej soundrtack roku 1998), skládal Stephen Schwartz, a to včetně textu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. DOBRE
    FILMEK TO BYL VELMI DOBRY…MILUJU TOTIZ KRESLENY VECI…

  2. Musím podotknout, že i česky zpívané verze z tohoto filmu jsou velmi kvalitní. Rád bych věděl, zdali vyšlo také CD: Princ Egyptský – Soundtrack v české verzi ??

  3. Na hovno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jďete do píči!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. Taky bych chtěl Soundtrack v češtine,vlastne jako by byl jasnější než ten v normalu 🙁

Zveřejnit odpověď