Spisovatel Terry Goodkind

Od té doby, co se stále více pohybuji mezi fanoušky fantasy literatury, zjišťuji, že Terry Goodkind a jeho jediný cyklus Meč pravdy jsou v minimálním, neřku-li nulovém povědomí. Tímto článkem bych chtěl tedy upozornit, že tento skvělý spisovatel si rozhodně zaslouží více úcty.

Terry Goodkind se narodil ve městě Omaha (USA) roku 1949. Jeho jméno sice není ověnčeno tituly a vystudovanými vysokými školami, ale mezeru ve vyšším vzdělání hravě nahradí jeho dokonalé vypravěčské schopnosti. Když se v roce 1994 objevil jeho debut – První čarodějovo pravidlo, vyvolalo slušnou bouři nejen mezi fanoušky, ale i mezi literárními kritiky. Po prvním čarodějově pravidle pak přicházely každým rokem další díly do této „nekonečné série“ zvané Meč pravdy. Snad je chybou vydavatelství, že u nás se něco podobného neopakovalo. Přiznejme si, že i rozdělení knih na dvě poloviny rozhodně k úspěchu nikterak nepřispělo, neboť první svazek – Zlověstný mág, je diametrálně odlišný od všech dalších dílů a já tento svazek považuji rozhodně za nejslabší článek celého cyklu. Až druhý svazek nám představí, čeho všeho je Goodkind schopen. Děj se rozvíjí, plyne a postavy jednají, mají charakter, neomrzí. Ještě větší překvapení si pro čtenáře přichystal, když napsal druhý díl – Kámen Slz. Ten hravě překonává První čarodějovo pravidlo a již navždy připoutává čtenáře.

Nejsilnějšími body jeho knih jsou: příběh, nové nápady, plnokrevné postavy a magie. Dovede vymyslet takové nestvůry, že Vám bude až mráz běhat po zádech. Představí Vám mnoho zajímavých věcí, nadchne Vás svou magií a zanechá na Vás dojem svým myšlenkovým posláním. To jsou věci, které dělají z jeho knih opravdu kvalitní a záživné čtení. Že tento spisovatel je opravdu vypravěčem par exellance, Vás přesvědčí i povídka v antologii LEGENDY (ed. Robert Silverberg., sv.1), Dlužní kost. Tady dokazuje, že dovede rozehrát uzavřený příběh nejenom v tisícistránkových tlustopisech, ale i na daleko menším počtu stránek.

Jednou z opravdových chyb vydavatelství je kromě příšerného překladu i neoznačení pořadí knih. Nikde, v žádném z dosavadních deseti knih, není ani slůvkem zmíněno, jak jdou knihy po sobě. Takže čtenář, který přijde do obchodu a uvidí knihu se třemi nadpisy bez jakýchkoli čísel (např. Chrám větrů/Proroctví císaře Jaganga/Meč pravdy), asi těžko tuto knihu koupí, protože obecně platí, že nejlepší je číst ságu pěkně od začátku. A tady to platí dvojnásob. Proto zde uvedu seznam:

MEČ PRAVDY (Sword of Truth)

stran

cena

I.   PRVNÍ ČARODĚJOVO PRAVIDLO (Wizards First Rule) 1. Zlověstný mág
  PRVNÍ ČARODĚJOVO PRAVIDLO (Wizards First Rule) 2. Tři schránky Ordenu
504
503
195
195
II.   KÁMEN SLZ (Stone of Tears):  1. Armáda démonů
  KÁMEN SLZ (Stone of Tears):  2. Sestry světla
517
496
185
185
III.   KRVAVÁ CÍRKEV (Blood of the Fold):  1. Inkvizitor
  KRVAVÁ CÍRKEV (Blood of the Fold):  2. Pekelná bible
405
400
185
185
IV.   CHRÁM VĚTRŮ (Temple of the Winds): 1. Ochránce Lorda Rahla
  CHRÁM VĚTRŮ (Temple of the Winds): 2. Proroctví císaře Jaganga
405
418
195
195
V.   DUCH OHNĚ (Soul of the Fire): 1. Válečný čaroděj
  DUCH OHNĚ (Soul of the Fire): 2. Tajemství magie
466
499
195
195
VI.   VĚRNOST PADLÝCH (Faith of the Fallen): 1. ???
  VĚRNOST PADLÝCH
(Faith of the Fallen): 2. ???


Myslím, že povinnosti jsem učinil za dost. Proto se s Vámi loučím a doufám, že jsem Vás alespoň trochu navnadil. Prohlédněte si ještě stránku o Goodkindovi zde na FantasyPlanet na adrese https://www.fantasyplanet.cz/spisovatele/goodkind/index.htm . Na této (mé) stránce naleznete velké množství informací, aktualit a zajímavostí.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Nadpis
  Jax už napsal, Nakore, je Terry Goodkind skutečně málo známý a je to poměrně škoda
  Je to jedna ze ság, které opravdu neškodí ani tři tituly na jedné knize
  Doporučuji přečíst

 2. Goodking
  Rad souhlasim s predchazejicim komentarem a myslim si ze se Goodkingovu sagu muzeme srovnavat jenom s Eddingsovym Belgaratem a Sparhawkem , Jordanovym Rand al Thorem a s knihami od Feista.

 3. Goodkind umí
  Po přečtení celé dlouhé ságy Terryho Goodkinda musím uznat, že v soukromém žebříčku je na prvním až druhém místě spolu s R.E.Feistem (u něho počítám i sérii Impérium – Kelewan). Goddkind umí opravdu vtáhnout do děje, udržet čtenáře v napětí, očekávání, a ty jeho nápady!!! Neuvěřitelné, co člověk vymyslí. Jeho dílo se řadí k těm drsnějším, ale je to zase něco jiného, než spíše komediální Shannara nebo skoro romantické čtení od Davida Duncana. Nelze jinak než vřele doporučit každému vyznavači opravdové fantasy.

 4. komentář
  Víte,proč se Kahlan jmenuje zrovna Kahlan? Po jedné Goodkindově přítelkyni Kahlandt Rachel,které byl věnován i jeden díl.

 5. Re: komentář
  No,a já si myslel,že to všem po vydání onoho věnovaného dílu dojde…a doufám,že i došlo:).

 6. Re: Goodking
  Eddingsův Sparhawk (sokra kdo ví jak se to píše)ale jenom chci říct,že to byla pěkná blbost naprosto nepovedená a Eddingsovi neodpovídající kvality.To už byl lepší Modrý Adept ale už ano nevím od koho.
  A Mág a Stříbrný trn byli fakt pěkné knížky a to třetí co jsi psal,tal to neznám.

 7. …Nathan?
  Nemá tady někdo ponětí o tom,co se stalo s Nathanem?(Asi nemá,protože to zkrátka Goodkind ne a ne napsat-nebo leda tak to,že ho hledají sestry světla:-).Docela jsem zvědavej,jakou roli sehraje v následujícím díle,protože v tom minulém si ho(z mého pohledu)nejspíš Goodkind “šetřil”…

  …No uvidíme co si mistr příště vymyslí..

 8. Re:Pavlínka
  Tím myslím Víru Poražených(u nás je to rozdělený,ale myslím tím oba dva “díly” dohromady-Zuřivost Mord-sithy & Císařský Řád).Pročpak?

 9. Re: Re:Pavlínka
  Pročpak? Tak mě to zajímalo.Myslím,že máme jeden velký společný zájem Nalrine.Četbu.A takk jsem chtěla vědět , co přesně myslíš,protože moje názory jsou hodně podobné.Co jsi ještě četl z oblasti sci-fi a fantasy?

 10. Re:Pavlínka
  Nooo…Radši jenom autory:Goodkind,Tolkien,Feist,Sapkowski,Brooks…no a pak ještě ty-víš-co od tý Rowlingový(nezařazoval bych to ale mezi čistokrevný fantasy a trochu o tomto díle pochybuju:-)…Jinak ke Sci-fi literatuře mám již od malička vrozený odpor.

 11. Re: Re:Pavlínka
  Z těch pěti ,co jsi jmenoval, se mně zdáli nejlepší Goodking a Feist,Sapkowski průměr a Tolkiena bych si chtěla přečíst znovu, protože když jsme ho četla poprvé ,tak se mně nelíbil,ale po filmu bych na to mohla mít i jiný názor.A Brookse jsem nečetla.Já osobně sci-fi čte,ale mám raději fantasy.Co čteš teď?
  A jesti se můžu zeptat,tak kolik je ti let?

 12. Re:Pavlínka
  Teď čtu Vrazi z Krondoru od R.E.Feista..Co se týče Tolkiena,myslím si,že film je spíš jen subjektivní(možná spíš zobecněný)pojetí jeho díla a zdaleka není tak dobrý jako kniha.Nejradši z fantasy autorů mám nejspíš Goodkinda,pak Feista a Tolkiena,Sapkowskýho, Brookse.Málem bych zapomněl…je mi 16 a kolikpak tobě?

 13. AAAAhoj
  To já jsem v devátá třídě, je mi patnáct a teď se snažím učit na příjimačky na gyml ve Strážnici.A z kama jsi ty?

  Já teď čtu Pána světla od Zelazného a nebaví mě to. To co čteš ty ,jsem já četla už dávno a hrozně se mi to líbilo.Jestli znáš nějakou hezkou knížku,tak mi ji doporuč.
  P.S.U kterého dílu Goodkinda jsi skončil?

 14. Já jsem teď na jedné z nejlepších pražských mučíren-Gymnázium Jana Nerudy v Praze na Malé Straně:)..www.gjn.cz..Je to hrůza hrůzoucí(sem totiž na dvojjazyčný sekci-Fr/Čj).
  Kromě toho jsem skončil u Víry Poražených(Císařský řád) a popravdě řečeno mě trochu unavujou roční rozestupy mezi vydáními jednotlivých dílů(Kdyby to tak vycházelo aspoň jednou za měsíc:-).No jo..co se dá dělat.
  Jinak Goodkinda čtu už od vydání jeho prvního dílu a od tý doby na něj nedám dopustit a jakmile něco vyjde tak po tom hned chňapnu(rozhodně to nejni škoda peněz:).

 15. Ahooooj
  To, že se Goodkind vydává po roce, je kakt hodně zlé,a taky mě to štve.A taky to, že v kařdém díle je jiný překladatel. Z toho pak vyplývají menší zmatky, např. Matka Představená je Prelátka, Matka Zpovědnice je Matka Vyznavačka a ještě jsou ty změny myslím v názvech magie a Paláce Proroků.(doufám ,že mám ty velká písmenka dobře).Když jsme u těch písmenek a ty jsi zmínil ty jazyky, tak já umím od včera už čtyři písmenka azbuky.

  A stejně byl dneska hrozný den…

 16. Předklady
  No,maj v těch překladech docela zmatek,nejlepší byl asi překlad Prvního Čarodějova pravidla(např.substraktivní a aditivní magie,atd.)Dneska mi má přijet francouz na výměnu,takže ti asi nebudu moct večer odpovědět,ale snad to stihnu zejtra:)
  Tak se zatím měj.

 17. Re: Předklady
  Ty si jak moje sestřenka.Ta je také na fran. gymnáziu a když k nim přijedu, tak je tam pokaždé nějaký Francouz.A to pak potom sranda.
  Jak douho u vás bude?

 18. Frantík
  Frantíka se nezbavim až do pátku a pak odjíždím kalit(a taky trochu odpočívat:)na hory.Je to hrůza,dneska sem neměl ani minutku čas a začíná mě to-po pravdě řečeno-tak trochu unavovat..je to hrůza hrůzoucí,jo a to sem ti ještě nenapsal,že za dva týdny jedu do Francie za ti frantíkem co je teďka v Praze.Naštěstí se to ale dá ňák přežít a kromě toho neni špatnej.Ta se zatim měj krásně.

 19. AAAhhoojjjjjjjjjjjjjjj
  To já jsme měla dneska hrozný den.

  Jednou mě učitelka zabavila knížku, podruhé jsme musela celou hodinu stát ,protože když učitel udpověděl na otázku, proš píčeme tolik testů-“Protože se neučíte” dovolila jsme si poznamenat, že to spíš má někdo morbidní zábavu dávat pětky.Z další hodině jsem dostala poznánku(ještě jednua nepojedu na výlet) Co proti mě proboha každý má. to je tím,, že mám dvojku z chování a pak už jsou jeno předsudky. Jo.
  A složila jsem básničku.
  Ahoj Pavlínka

 20. nestíhám
  Hmmm.tak sem se zrovna vrátil z malý Strany z hospody domů a sem tak trochu unaven,ale zakalil sem si docela dobře:-))..non tak já “musim” zase končit protože už sejaksistmívá…bohužel..Tak ti přeju sladké sny a ňák to přežij f tý tvý škole(mimochodem nevim v jaký,takže bys mi měla alespoň naznačit jek moc daleko od Prahy to je:)..Díky ti Pavlínko.

  Naal-Rin

 21. Naaalllriiinnnnnneeecckkuuu
  “se jaksi stmívá” psámo a půl jedné… a já jsme myslela. že můj brácha je s ponocováním nejhhorší na světě a vida, není!!!

  Jak jsme daleko?A kde je ta má škola?
  Jsme z Blatnice pod Svatým Antonínkem-jenom doufám, že si tohle napřečte nějaký můj učitel-A to je na jižní Moravě, úplně u hranic.Takže trochu z ruky…Ale jsou horší věci.

  AAAhhjooj a napiš.

 22. Naaalllriiinnnnnneeecckkuuu
  “se jaksi stmívá” psámo a půl jedné… a já jsme myslela. že můj brácha je s ponocováním nejhhorší na světě a vida, není!!!

  Jak jsme daleko?A kde je ta má škola?
  Jsme z Blatnice pod Svatým Antonínkem-jenom doufám, že si tohle napřečte nějaký můj učitel-A to je na jižní Moravě, úplně u hranic.Takže trochu z ruky…Ale jsou horší věci.

  AAAhhjooj a napiš.

 23. Už zase nestíhám,ale už je to lepší:-)
  Ahojtě Pavlínko, tak už sem na tom vo trochu líp, protože mám další únavnej a zbytečnej den za sebou, ale další před sebou..Ehm totiž ještě dva a pak jedu konečně na hory..kdybys dneska večer(+-22:30?)viděla mojí třídu s frantíkama asi by si se nejspíš podivila, že se vůbec ještě hejbou(a to ani nemluvim vo tom,jak se tvářili dneska ráno),no nic já zase píšu hlouposti..Ale co se dá dělat.??.S tou tvojí školou to vypadá na pěknou dálku,ale tak už to chodí.

  P.S. jak jistě dobře vidíš,snažim se moc často nepsat závorky..no ale stejně se mi to moc nedaří

  P.P.S. Tak A.H.O.J.

 24. Ahhooj
  Kam jedeš o prázninách? já do Chorvatska a pak sjíždět vodu.

  P.S. tu fotku bych vyděla velmi ráda, ale asi to nepůjde.

  Dnes jsme ve třídě vybili okno .

 25. Re: Ahhooj
  Ahoj Pavlínko,tak ti konečně píšu.Zrovna sedím ve školní židli u školního počítače a mám informatiku(spíš teda internet zadarmo:-).Nestihl jsem ti napsat dřív,protože už sem to vopravdu nestíhal a kromě toho jsem v pátek uprchl s kamarádem a se spacákem…atd. do přírody,kde jsem se až do včerejška skrýval před civilizací.Jo už sem dočetl ty Vrahy v Krondoru a moc se mi to líbilo,jediný co se mi nelíbilo byla absence Puga, Macrose, smysluplnýho a dokončenýho konce a málo stran…Měj se krásně.

 26. tralala
  Tak jsem asi pred nedavnem docet Prvni pravidlo a jsem na asi 60strance Kamene – mam takovej divnej pocit, ze kdybych tu knizku cet pred 3 rokama tak by se mi z toho udela spatne. Je to vyborne napsany, to bezesporu. Nesrovnavejte to s Eddigsem nebo Feistem. Feist ma sem tam krvavy pasaze, ale Goodkign dava tim psychologicky pitvanim vsemu novej rozmer. Kdyby nebyl psychoterapeut tak bych si rikal ze je vysinutej vic nez King :D. Jinak kvalitativne opravdu patri mezi Eddingse a Feista PS: uz vas napadlo co by z vas zustalo(psychicky i fyzicky) po nejakym kratsim sheldani s mord-sithou?? (teda ze predpokladu ze byste to prezili :-)) )

 27. mord-sitha
  Nevim jak vy, ale já jsem o tom už přemýšlel.Asi bych to nepřežil a když už jo tak bych padal vyčerpáním.V poslední době čtu Feista a jeho knihy považuju za docela dost zajímavý. Jinak žebříček oblíbených autorů je u mně následující: Eddigs (prostě zbožňuju scény s Aphrael), Feist, Tolkien, Goodking, Sapkowski.P.S. Co řikáte na ten seriál Zaklínač v televizi?

 28. Prosba
  Uvodem se priznavam, ze fakt nemam na to, precist tu vsechny prispevky…Za druhe: Goodkinda jsem objevila kdysi daaavno diky recenzi v Dechu draka. Mam pet knih – prvni ctyri naprosto super (jen musim rict ze prvni dve se mi libily vic nez Kamen slz), pata mne sveho casu (kdy jsem jeste cekala az vyjdou dalsi a dalsi) dost odradila a ke koupi dalsich jsem se neodhodlala. Muze mi nekdo prosim napsat (nejlepe na mail), jestli ty dalsi taky stoji za to (silne ted zvazuju, ze si je dokoupim). diky moc!PS: Jinak jsem Terryho opravdu zaradila mezi nejlepsi fantasy knihy, co jsem cetla. Radim k nemu Feista (i kdyz proti nemu mam dost vyhrad) a hlavne Martina (Pisen ledu a ohne).Penny

 29. Re: Re: Re:Pavlínka
  Pavlínko, jak můžeš mít ráda fantasy a nemít ráda Tolkiena? To se přece vylučuje. To je jako bys řekla že máš ráda Goodkinda, ale nemáš ráda ságu Meč Pravdy!!! Tolkien je otec Fantasy…

 30. Re: ???
  Dneska jsem volal do Classicu a řekli mě, že další díl vyjde v první polovině příštího roku! Hodně na to serou, což je škoda.

 31. classic
  jo vono se da do classicu i volat? to je fajn, bohuzel je to to nejhorsi nakladatelstvi a diky bohu si knizky ctu kdyz vyjdou v originale, to cekani by me asi znicilo…A krome toho ty knihy nejsou v tech osklivejch obalech na kterych jsou uplne hnusny obrazky a ktery se ti po jednom precteni rozpadnou, ale hezky hardcover. Je to skoda ze to takhle flakaj

 32. Goodkind
  Tak nevím jak bych to řek. Fantazy čtu poměrně dlouho (pravda poslední dobou není tolik času). Přesto jsem se, se jménem Goodkind setkal teprve asi před měsícem. Na základě doporučení a i zdejší diskuze jsem se do něj dal. Zvládl jsem tři knihy a bohužel musím říci že mi moc nesedí. Mám dojem že to je spíš dětská fantazy. Plno poučování, stale dokola se omílají morální profily jednotlivých postav, věčné připomínaní toho co se již stalo (pravda mám paměť mizernou, ale až tak …. brrr ). Jediné co mne udrželo jsou celkem zajimavé nápady. Nu co závěrem, je se k sérii již nejspíš nevrátím a pokud se někdo rozhoduje jako já doporučuji sáhnout někam jinam (vím že to neuděláte ale snaha byla 🙂 ). Já raději gemmela (škoda ho), feista, wiliamse a spol. 🙂 Carpe diem!!!

 33. Goodkind
  Tak nevím jak bych to řek. Fantazy čtu poměrně dlouho (pravda poslední dobou není tolik času). Přesto jsem se, se jménem Goodkind setkal teprve asi před měsícem. Na základě doporučení a i zdejší diskuze jsem se do něj dal. Zvládl jsem tři knihy a bohužel musím říci že mi moc nesedí. Mám dojem že to je spíš dětská fantazy. Plno poučování, stale dokola se omílají morální profily jednotlivých postav, věčné připomínaní toho co se již stalo (pravda mám paměť mizernou, ale až tak …. brrr ). Jediné co mne udrželo jsou celkem zajimavé nápady. Nu co závěrem, je se k sérii již nejspíš nevrátím a pokud se někdo rozhoduje jako já doporučuji sáhnout někam jinam (vím že to neuděláte ale snaha byla 🙂 ). Já raději gemmela (škoda ho), feista, wiliamse a spol. 🙂 Carpe diem!!!


 34. ctu Phantom(vysel o prazdninach), napady jsou cim dal tim lakavejsi, jen se prokousat pres ty opakovaci pasaze, ktere budou asi kvuli ctenarum co by to mohli cist od x-tého dílu…obcas je utrpeni to cist znovu, ale da se to, krome toho dost casto tyhle pasaze preskakuju, protoze jsou pekne oddelene vetsinou, nastesti. Ale goodkind vubec nepolevuje v predstavivosti a v liceni vsech ukrutnosti, bohuzel take nepolevuje ani v lekcich, ktere se nasledne snazi zobecnovat, ale to se taky da prezit. Jakmile se pribeh hybe stava se vypraveni zazitkem, ktere rozhodne neposkytne ani gemmel, snad nekdy feist…Uz vysel Chainfire v cestine? ze bych si sel rozsirit kolekci o ceskou verzi…

 35. … jeste neco … na scene se objevuje carodejka, ktera ohrozuje dosud neohrozenou Shotu … je ze stareho sveta …

 36. Dobrá, třeba někdy až joo nebude po čem šáhnout se sem vrátím. Ale nyní jdu na Martina (odskočil jsem k Pournellovi, kdo má rád military doporučuji) toho znám ze sci-fi a líbil se tak uvidím jak zvládá fantazy. Nevím u Goodkinda se stále nemůžu zbavit dojmu zamindrákovanýho sadomasochystickýho rádobymoralisty… sorry jsem si to nemoh odpustit přes jasnou subjektivnost. Zatím! Carpe!

 37. hele. nevíte někdo kdy by asi tak měl vyjít fantom v češtině? nemam moc času to louskat v originále a rád bych to dočet. jinak jestli někdo víte dejte vedět na mail (johny-lever@seznam.cz) Ď.

 38. možná tak do roka, vyšlo to o prázdninách v AJ. Jinak další díl už bude uzavírat sérii. Goodkind v rozhovoru prohlásil, že ukončení série nebude znamenat jeho konec s psaním o postavách, které tam vystupují. Těšte se

 39. hele ještě mě napadlo jestli ten kdo má fantoma v originále jej mohl zaslat mě 🙂

 40. Myslím že se o Goodkindovi docela ví.V knihovnách bývá věčně vypůjčený.Goodkind spolu se Sapkowskim,jsou mí autoři číslo jedna,stejně jako pro spoustu mých přátel

 41. sword of truth
  Ano, opravdu by si zaslouzil uctu, vsechny knihy ze serie mec pravdy jsou vynikajici, dluzni kosti pocinaje a legii fantomu (prozatim) konce. Jedina vada na krase je podle meho nazoru to, ze serie neni dokoncena coz jsem zjistil az po tom kdyz jsem precetl i legii fantomu (dneska) :D:D:D prece jen precist 20 knih a nakonec zjistit ze vlastne jeste neni konec a ze budu muset jeste cekat na dalsi dil me celkem nastvalo…

 42. je super!
  já osobně si myslím že Goodkind je opravdu brilantní spisovatel jeho knihy jsem četla všechny až do Tajemstvý magie a tu sem četla asi před rokem…měla jsem jí půjčenou a když jsem je všechny dočetla a vrátila zaplavila mě úzkost.všude ve svém okolí a dokonce i na ruhé straně republiky jsem hledala pokračování jeho příběhu ale jak se říká :”Pod svíčkou je vždy největší tma” ty knihy jsem měla přímo před nosem v snad největším Pražském knihkupectví Palác knih a když jsem objevila ty knížky jak tam opuštěně stály a koukaly na mě tak sem je prostě musela koupit!!koupila jsem si sice jen dva díly ale už vím kde hledat a pokračování se tam dlouho neohřeje!Goodkinda řadím mezi nejlepší spisovatele v tomto oboru a to sem četla i Paolinyho,Pratcheta a mnoho dalších!Naprosto miluju Paolinova Eragona Eldesta ale Goodkindovi knížky jsou pro mě něco jako kislíková bomba pod hladinou moře kde se topím a která mi vystačí na vyplavání nahoru kde budu čekat na záchranu v podobě dalšího pokračování nebo alespon dalších knih od jeho at už to bude o Richardovi a Kahlan nebo ne!On píše naprosto úžasně a kdybyste někdo prosím věděl cokoli o jeho dalších knihách které tady ještě nevyšly napište mi prosím říkám vám,Potřebuju záchranu z těch nezajímavých fantasy jako je Elyonova země což je největší blbost kterou člověk mohl číst!Moc vás prosím :-))

 43. souhlas
  ahoj, já jsem sice teprv u kamene slz, ale za dva dny jsem se dostal do poloviny… to se mi v žádné jiné knize nestalo…

  Koukám se na svět úplně jinýma očima a zkoušim si ve škole a všude První čarodějovo pravidlo… (bohužel jen u lidí, takže žádnej talent… i když mě hlava občas bolí :D)

  I když je mi jen 12, tak jsem tou knihou ohromen… miluji, když se čtenář seznamuje se zvyky kmenů a různých komunit. taky mám rád ta Zeddova pořekadla…

 44. Muzu jen potvrdit, nejlepsi fantasy saga co jsem kdy cetl. Pak uz snad jen Runovladci a Dragonlance.

 45. Dlužní kost
  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví, kde koupit knihu Dlužní kost také od Terryho?

  Děkuji za odpověď

 46. Dlužní kost a Rozdělené duše
  Ahoj, nevíte prosím někdo, jestli někdy vyšel nebo vyjde překlad dílu “Dlužní kost/Debt of bones” a jak je na tom překlad dalšího dílu “Rozdělené duše/Severed souls”? Díky moc!

  PS: Četl jste někdo Pravidlo devítek? Nedokážu si moc představit čtení mimo svět Meče Pravdy 🙂

 47. dlužní kost+ odpovědi
  Dlužní kost je součástí knihy “legendy” Roberta Silverberga, kde je několik autorů… Povídky:
  • Stephen King – Sestřičky z Elurie
  • Terry Goodkind – Dlužní kost
  • Robert Silverberg – Sedmá schránka
  • Tad Williams – Hořící muž
  • Ursula K. Le Guin – Dračinka

  nebo jde stáhnout v pdf- můžete si z toho udělat knížečku-jako já 🙂 stačí to najít na googlu

  -kdyžtak píšu si shrnutí jednotlivých dílů meče pravdy, kdo by chtěl může najít na facebooku skupinu meč pravdy, kterou jsem založil- všechny shrnutí budou tam, ale jsou spíše pro orientaci. Pro ty kteří sérii četli, budou tyhle shrnutí cennou pomocí při vybavování si jednotlivých dějů v knihách.

  co se týče **pravidla devítek** tak ten díl se odehrává ( jakoby) v našem světě četl jsem to ale už si to moc nepamatuji- je to o malíři jménem Alex Rahl :), přijde za ním čarodjěka ze světa magie atak to pokračuje 🙂

 48. Rozdělené duše
  **Co se týče “Severed Souls” má už někdo nějaké info? Nikde nemohu vůbec najít ani odhadovaný termín :(…**

  Jinak ještě reaguji a děkuji za veškeré info:
  Děkuji za osvětu co se týče Dlužní kosti, ikdyž mám pocit, že jsem tu našel někde s titulkou přímo jako knihu od TG. Stáhl jsem si nějaké PDF přeložené a bylo to jak jinak, než úžasné :).

  Pravidlo devítek, no, zkusím to, nemám rád fantasy a modernu dohromady podobně nemám rád třeby Harryho, ale proč to nezkusit, když je to od TG, musí to být dobrý :).

Zveřejnit odpověď