Stavte se na návštěvu brněnského conu Conec

Pokud máte rádi sci-fi, fantasy, dobré seriály, deskové hry, RPG, LARP a podobné fenomény, bude Vás zajímat, že se v Brně letos pořádá setkání jejich fanoušků.

01

Akce se jmenuje Conec [konec], což je slovní hříčka vycházející ze slova con/convention používaného obvykle pro podobná setkání fanoušků. Conec bude letos v Brně od 13.8. do 16.8.2015 v pros­torách ZŠ Svážné 9.

Těšit se můžete na bohatý program – programové linie jsou zaměřeny na fantasy, sci-fi, známé seriály, japonské a orientální fenomény a fanovskou scénu v ČR i zahraničí. Nově letos přibude samostatná komiksová linie.

Akce má hotový program línie Komoráků a rpg se samostatnou registrací, pokud by jste se někdo chtěli zúčastnit některého komoráku zamluvte si místo zde: http://www.fantazeen.bluefile.cz/…rihlasovani/

V programu je zařazeno promítání, workshopy, přednášky, soutěže a besedy určené jak pro nové fany, tak i pro staré vysloužilce. Hlavní program obsahuje větší pořady tvořené organizátory Conce a vybrané přednášky hostů. Sem patří divadlo, velké kvízy a soutěže, přehlídka kostýmů, turnaj ve famfrpálu a podobně. Future/Sci-fi Linie je zaměřená na všechny science-fiction fenomény a budoucí technologie. Najdete zde jak program zaměřený na vědu a techniku, tak i přednášky z oblasti Star Wars, Star Trek, BSG, Doctor Who, StarGate, Firefly, Honorverse a mnoho dalších starých i nových fenoménů. V sekci Fantasy najdete takové klasiky jako je Pán Prstenů, Zeměplocha a Harry Potter. Kromě toho na vás čekají přednášky o LARPech, šermu atd. Další sekce Seriály zahrnuje všechny nejznámější fanovské seriály pohromadě v jedné linii. Budete mít možnost seznámit se s tím, co ještě neznáte a do podrobna prodiskutovat to, co vás zajímá. Japonsko a asijské fenomény nabídne zajímavosti o japonsku a zbytku Asie, japonskou kulturu a životní styl, asijskou hudbu nebo anime. Program zpracovávají Fejsik a Nord. Linie Manifest Fantastiky je zaměřená na fenomény fanovské komunity. Má za úkol vás pobavit vtipnými soutěžemi a zároveň i zajímavostmi z conového života. Manifest pro vás také připraví volné hraní RPG a komunikační LARPy. Letos poprvé bude na Conci samostatná linie věnovaná komiksu (převážně západním, manga spíš v rámci orientální linie).

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď