Teaser trailer: Martin Fajkus ve vlastním knižním pořadu!

Je tomu už pár týdnů, kdy se na „výrobní poradě“ řešil YouTube kanál. Zrovna se probíralo, kolik videí měsíčně bych si tak představoval, když mi nejmenovaný kolega skočil do řeči s tím, že to musíme změnit, protože bude mít svůj vlastní pořad. Na otázku „Proč?” se mi dostalo ultimátní odpovědi: „Protože proto!“

Dlouho se ale nic nedělo a já na to málem zapomněl… Připomenutí však přišlo minulý pátek, kdy mi onen nejmenovaný kolega mezi řečí oznámil, že v pondělí chce mít hotový „Teaser Trailer na Trailer na svůj pořad“ a podal mi scénář. Radši už jsem se na nic neptal… A tady je výsledek.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

30 komentářů

 1. V tom předchozím videu byla alespoň nějaká hihňající se děvčata… Znáte to přísloví: Ševče, drž se svého kopyta? Já bych uvítal spíše více kvalitnějších psaných recenzí…

 2. za kulatý!
  Heslo poslední reorganizace znělo “FP si na sebe musí vydělat”.
  Od toho se bude odvíjet budoucnost. Jak zpíval pan Werich v písni “Civilizace:”…za kulatý zas kulatý…” Takže pokud to myslí Fantom Print s výdělečností vážně, bude muset najmout a hlavně zaplatit profíky a je otázka, jestli na ně vydělá podobnou reklamou nevalné kvality. S bandou amatérů, kteří to budou dělat ve svým volným čase za svoje peníze to moc dlouho fungovat nebude (dokud nešlo o prachy, tak mohlo). Klást požadavky na provedení, obsah a kvalitu lze placeným zaměstnancům, nikoliv dobrovolníkům, co to dělají v lepším případě za recenzák. Mě osobně dojedou “po staru” rozdělané věci a pak “sajonara!”.
  Modelárna je otázkou do budoucna, přesněji – jestli bude zájem redakce a majitele udržet ji v chodu.

 3. to Střelec
  Takže pokud někdo něco dělá dobrovolně, může to podle tebe klidně odfláknout? Zajímavá a o mnohém vypovídající myšlenka!

 4. to Podchaljuzin
  Já to pochopil jinak, co Střelec píše. Pokud se stane z FP (na sebe) výdělečný podnik, asi nebude mít část stávající redakce tolik chuti investovat svůj čas zadarmo a jen za díky čtenářů. Kterých se tady navíc málokdy dočkají 🙂 Viz jak píše: Klást požadavky na provedení, obsah a kvalitu lze placeným zaměstnancům, nikoliv dobrovolníkům – páč ten dobrovolník ti to akceptuje jen do okamžiku, dokud sám chce. Pak pokládá pero, říká sajonara a odchází se realizovat na Legii, blog nebo si čte vůbec jen tak pro zábavu.
  Zajímá mě spíš něco jiného: FP se má stávat nějaká profi, tj. financovatelná záležitost? Co to má obnášet?

 5. to Střelec
  Pokud vím, tak na „FP si na sebe musí vydělat“ pracují jenom zaměstnanci FANTOM Printu.

 6. Paprika
  No já to pochopila tak, že FP začne vydělávat, aby zaplatila Fantom Printu za doménu a práci webmastera a nebylo už pro něj ztrátové. A taky aby byly peníze na redesign.

 7. to Paprika
  Já to taky tak pochopil, ale nechápu, jak a na čem budou vydělávat a co to má společného s tím divným videem, kde nějaký člověk v červených kalhotách cvičí a pak zvedne nějakou knihovnu…

 8. Podchaljuzin
  To video je Teaser trailer. Jelikož máš google jen na to, aby sis na něm hledal obrázky gumových kachniček a ne nahledání užitečných informací, tak věz, že Teaser trailer je forma reklamy na filmy či pořady. A v Teaser trailerech se ukáže takřka kulový, stejně jako se ukázalo kulový v tomhle videu. Ten “nějaký člověk v červených kalhotách” jak ty říkáš, je Martin Fajkus a pokud umíš myslet, tak ti došlo, že je to ten Martin Fajkus o jehož knižním pořadu se mluví v nadpisu příspěvku. A jinak koukám, že se FP mění v úžasnou žumpu srovnatelnou s bleskem – viz. příspěvek anonyma.

 9. No asi reklamou, ne? A aby byl ochotnej si ji někdo zaplatit, tak se musí zvednout počet čtenářů, s čímž souvisí i ty videopořady – oslovení dalších.

 10. to Dex
  Gumové kachničky jsou výborná věc. Ve vaně mám tři. Ale stejně nechápu, k čemu ten knižní pořad bude. Pokud chce Martin Fajkus sdělit lidem nějaký svůj názor na knihu, stačí napsat recenzi a zveřejnit ji na FantasyPlanet, nebo ne? Ale asi tomu nerozumím, jsem jen prostý člověk, u nás na horách se žije jednoduše, chléb, sůl, šaty záplatované, ale čisté, kdepak bychom se zmohli na červené šaravary, jako vy lidé z velkého města!

 11. to Paprika
  Nojo, ale když budou lidé sledovat videopořady na Youtube, tak nebudou mít čas koukat na reklamy na FantasyPlanet…

 12. Videopořad je pro část lidí atraktivnější forma než prostý text. A může přivést na FP nové čtenáře, kteří o tomto webu nemají ani tušení – a díky tomu YT začnou a třeba ho navštíví a zalíbí se jim. Nebo to berte prostě jako oživení obsahu FP. Kdo chce koukat, kouká, kdo nechce, zarejpá si v komentářích a nic s tím nenadělá. 🙂

 13. to Paprika
  Pro mě za mě, ať si každý vysílá co chce. K nám do vsi v horách také jednou přijeli lidé z velkého města, že o nás natočí pořad a v televizi ukáží… Že prý nám za to dají léky pro dobytek a lepší osivo… Tři dny jsme je hostili, vodkou napájeli, oni něco natáčeli, pak odjeli a už jsme o nich neslyšeli… Léky neposlali, osivo nepřivezli… Inu, což…

 14. Přiznám se, že mi stále ještě přijde poměrně bizarní myšlenka snažit se získat čtenáře tím, že začnu dělat videopořady pro ty, jimž snad čtení tak úplně nevyhovuje, ale nakonec proč ne? Youtuberství nakonec dorazilo i mezi naše šesťáky (“Ad Block zabíjí Youtube!”), tak třeba se mezi nimi někdo přes youtube dostane k Fantasy Planet, to si oblíbí a stane se pravidelným kupcem knih.
  I když se v tom youtuberském světě zase tolik neorientuji, bál bych se, že v těch mořích youtubekanálů ten kanál FP zatím bublá někde při dně. Každopádně koukám, že děvčata mají po měsíci 1 169 shlédnutí, Mass Effect po týdnu 1 350 shlédnutí (zatím zvyšující se trend) a tento knižní teaser 601 shlédnutí. Všechna tato čísla se zdají být mírně vyššími než počet čtenářů na webu FP. Takže pozitivní trend?
  Kolik těch diváků přišlo na YT z FP? A kolik z FB? A kolik z těch “přebytečných diváků” asi došlo naopak až sem? Teď je na závěry asi brzo, jednou by mě ale nějaké vyhodnocení určitě zajímalo.

 15. Ten anonym výše jsem já. A určitě nejsem ten Anonym nad ním 😉

 16. ať žijí kulty osobnosti!
  Je to roztomilý počátek kultu osobnosti! 🙂
  Gratuluji… 🙂

 17. Teaser trailer – nenalákal mne! Naopak spíš odradil. Co takhle navnadit špetkou skutečného obsahu pořadu? Předpokládám, že to nebude celé o tom, jak chlápek v trenkách tahá po baráku knihy? To dělám o víkendu taky a pořad o tom fakt nechystám!

  Podchaljuzin: Co se tam u vás točilo? Záhadologický pořad o záhadě co nikdy neexistovala? To už dlouho neběželo. U toho jsem se alespoň nasmál.

  Standa. e: Jestli to pár dalších lidí přitáhne ke čtení, tak proč ne. Ale nevěřím tomu.

 18. to KarelC
  Jednou nám takhle začal zničehožnic zmírat dobytek. Co noc, to kravka. Tak jsme se s ostatními mužiky domluvili na hlídání. Hlídáme, vodku popíjíme, najednou z nebe světlo. V něm jakýsi šedý mužik a hned ke kravce s kudličkou. Tak jsme mu zvalchovali hřbet a pobili ho motykami a cepy. On z posledních sil skočil do toho světla a pryč… Někdo to pověděl když jel do města na trh a za pár neděl jsme tam ty vyžírky měli… Příště si radši hubu zašít, vyjde to levněji…

 19. Podchaljuzin:
  To mi nemůžeš dělat. Já se tady chcechtám jak debil, že i manželku jsem přilákal z kuchyně. Přečetla si to, nepochopila a řekla, že jsem debil. Z čehož plyne poučení, že když filosofují dva muži na úrovni nad hlubokomyslným problémem, je ženám lépe postáti u plotny.

 20. video
  To video je ale kravina. Než tohle to raději nic a příště budu váhat jestli rozkliknout další FP videopočin. Mám raději psané texty.

 21. to KarelC
  Tak, tak, u nás ve vsi vyndají ženy ruce ze škopku jen když je třeba naštípat dříví na otop nebo podat vodku na stůl.

 22. Hm, v tom videu spíš měli ukázat tu jeho proslulou sklepní mučírnu, když se o ní nezapomenou zmínit v každém druhém (až prvním) článku, kde se vyskytne jméno Fajkus. Protože je to prostě “hrozná legrace” :o)
  Btw tímhle mu totálně zkazili image, měl být alespoň v neoprenu a s bičíkem :o)

 23. Podchaljuzin:
  A ještě když veslují na pramici, v touze dopravit se včas do porodnice:-)

  Čekám kamaráde, kdy nám tuto hlubokomyslnou debatu, zatrhne nějaká feministka. 🙂

 24. to KarelC
  Ech, co nám po nějaké feministce? To jsou městské vymyšlenosti. Známe je, lidi z města: Po cizácích se opičí, všelijaké novoty chtějí zavádět, ale bez mužika by chcípli hlady!

 25. Podchaljuzin:
  Oni mají tu “kupní sílu” tak se jim to kecá. Jen nechápu, kde tu kupní sílu berou, když nic nevyrábějí? Prostě něco je s tímhle světem špatně.

 26. to KarelC
  Kdepak by je brali? Z mužiků je vydřou! K nám do vsi se jednou jedna taková přemoudřelá taky přistěhovala. Na univerzitě prý za peníze mužiků studovala. Muže neměla, rady dávala. Prý že nemáme pít vodku! Že se máme každý den mýt! Kdo to kdy slyšel?! A tak chodila, hubou mlela a děti kazila. Pak jí jednou v noci chalupa shořela a ona se odstěhovala. Inu, jak praví přísloví: Vše na světě je dílem boží milosti a lidské hlouposti!

 27. Stále se těším, až to “Největší bestie české fantastiky” pořádně rozbalí! 🙂
  Kdy bude další díl??

Zveřejnit odpověď