Topzine.cz – rubrika Hry a fantastika (PR)

Speciální rubrika s názvem Hry a fantastika, která je součástí magazínové části Topzine.cz, předčila očekávání tvůrců portálu. Ve vysílání ČRo 3 Vltava to v říjnu prozradil koordinátor projektu Martin Peška.

Topzine.cz vznikl letos na jaře, od té doby bylo v rubrice věnující se fantastice publikováno bezmála 300 příspěvků. „Rubrika Hry a fantastika si právem vybojovala na našem portálu výsostné postavení. Už jen frekvencí kvalitních příspěvků je zcela rovnocenným soupeřem přirozené dominantních rubrik Film a TV a Hudba,“ vysvětlil Peška.

Vedle již tradičních knižních recenzí, zpravodajských článků o chystaných conech a profilů spisovatelů se koncem října v rubrice Hry a fantastika na Topzine.cz objevila i pravidelná podrubriky Deskové hry, kde se v současnosti objevují recenze několikrát do týdne.

Nedávno sklidil Topzine.cz úspěch díky svému dvaadvacetiletému studentovi Univerzity Hradec Králové Lukášovi Vaníčkovi, který se umístil na prvním místě třetího kola recenzentské soutěže pořádané nakladatelstvím Laser-books.

Stejně jako do ostatních rubrik na Topzine.cz, i pro oddíl Hry a fantastika píší výhradně studenti středních a vysokých škol z České republiky. V blízké budoucnosti by se měla objevit i nová podrubrika věnující se flashovým hrám, kterým je každoročně věnován prostor i v rámci OnConu na Festivalu fantazie v Chotěboři.

„Přes prázdniny jsme ustálili vydávání článků v Literatuře a Profilech spisovatelů, navázali spolupráci s organizátory conů a vydavateli časopisů a vůbec postavili základy šťastného fungování, na kterých se chystáme na podzim stavět,“ řekl editor rubriky Jan Nohovec. Čeho dalšího se v blízké budoucnosti čtenáři Topzine.cz dočkají? „Po delší době vyzpovídáme v rozhovorech osobnosti české fantastiky a pro zaryté čtenáře knih přibudou novinky hned dvě: k těm nejočekávanějším titulům budeme vydávat ukázky a vyhlašovat soutěže o jejich výtisky,“ dodal Nohovec.

Portál je možné navštívit na adrese www.topzine.cz.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď