Touha po Heavenly Sword přináší krev

K nespočetným fantasy točících se kolem cestování s mocným magickým předmětem se přidalo další. Jedním z takových kousků je i adaptace stejnojmenné hry.

Dobrodružné fantasy Heavenly Sword je adaptací stejnojmenné hry od Ninja Theory uvedené na trh roku 2007 výlučně pro PS3.

unnamed

Heavenly Sword se jako „správné“ dobrodružné fantasy točí kolem magického předmětu z bájí (rozuměj Nebeského meče), jež tu údajně zůstal po dávném bojovníkovi a s nímž nelze podnikat nic menšího, než se stát bohem a ovládnout svět. Klan Naričina otce, mistra Shena, meč chrání a vládce druhého, král Bohan, jej chce ukrást. Narika se vydává s Nebeským mečem najít dosud nepoznaného bratra, který je jím podle legendy coby syn svého otce schopen vládnout.

Klany jsou prezentovány poněkud černobíle, zařazení postav je umocněno jejich vzhledem a navíc trpí klasickými modely. Počáteční proložení vysvětlovacími pasážemi tvořenými jednodušší příjemnou kresbou je sympatickým oživením. První polovina snímku se nese v duchu ohraného klišé a divák stále čeká na nějaký zvrat, avšak to co přijde je předvídatelné.

unnamed (1)

Animace je výrazně umělá, mimika postav nepřirozená a dabing k ní nesedí. Akční scény jedna jak druhá téměř nezaujmou a fyzika si evidentně vzala volno. Chybí tomu opravdovost a procítění. Samotný Heavenly Sword, z kterého bylo možno vytěžit daleko víc, předvede sotva jeden mechanický trik a vyprodukuje trochu energie, ale jinak je po většinu času jak mrtvý. Neustálé obavy o jeho sílu a nebezpečnost přichází vniveč.

Kulisy jsou poměrně tuctové a nevýrazné a lépe na tom nejsou ani zvukové efekty, které působí jak z univerzálního archivu pro všechno. Kromě jednoho dvou působivých záběrů či vzácného kousku akce, kterému tolik nevadí výše zmíněné nedostatky, je většina poměrně nudná.

50 %
  • Heavenly Sword
  • Žánr: dobrodružné fantasy
  • Fakta: USA 2014 / 87 min.
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď