Univerzální voják: Zpět v akci

“Chtěl bych svými filmy předávat lidem poselství…”
Jean-Claude Van Damme

Z bývalého univerzálního vojáka se (blíže nevysvětleným způsobem) opět stal nezničitelný vietnamský veterán Luc Deveraux. Taky se stal otcem malé Hilary a konzultantem armádní výzkumné laboratoře, která se zabívá výrobou nových, ještě lepších unisolů. Jenomže celý projekt je řízen megacomputerem jmenem S.E.T.H., který se vzbouří a postaví se do čela armády zabijáckých super-unisolů. Kdo jiný, než Luc by mohl porazit nezničitelné stroje?

Univerzální voják: Zpět v akci je šablonovitě napsaný, divně natočený a veskrze nudný akční snímek. Jeho nic moc první díl ve srovnání s ním vypadá jako dokonalé umělecké dílo. Scénář obsahuje snad všechna žánrová klišé, která existují. Hlavní hrdina má trauma ze smrti manželky, bojuje s přesilou padouchů, chrání před nimi svou dceru i novinářku Erin a hlavního záporáka si nechá na konec, kdy ho zlikviduje za pomoci “geniální finty”. Vše je navíc špatně natočeno a zahráno, jediné, co snad zaujme, je celkem svižná hudba. Nejsympatičtější postavou je unisol Romeo, který jde Lucovi neustále po krku. Romea si zahral v americe známý a populární wrestler. V bojových scénách začíná Van Dammeovi znatelně docházet dech a kterýkoliv “honkong” je po akční stránce mnohem lepší.

Tenhle film nemá dopravdy cenu vidět, je to ztráta času!

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. presne tak
  S touhle recenzi musim naprosto souhlasit, na celem filmu je nejlepsi Romeo (Bill Goldberg), ma opravdu znamenite hlasky, a zbytek filmu, az na hudbu(ta je opravdu dobra), nestoji vubec za nic……me hodnoceni +1 bod za Romea, +1 bod za hudbu, takze 2/10 (pouze muj nazor)

 2. Romeo
  Tento film jsem viděl v USA v původním znění. Všichni američani vycházeli z kina s úsměvem na tváři a vesele o shlédnuté “podívané” debatovali( ale oni se vlastně usmívají a debatují pořád) jen já šel jako zmoklá slepice a přemýšlel, o čem že to vlastně bylo. Ten Romeo se sem tam povedl, to ano.

 3. unishit
  Sračka, sračka, bože to je taková sračka ! Pokud z tohohle filmu vzešlo něco dobrého, pak je to jedině první fotka u téhle recenze
  (k popukání !). 2/10 !

Zveřejnit odpověď