Velká vánoční soutěž o 3×3 antologie!

Nakladatelství Fantom Print, Laser-books a Triton vyhlašují společně s Fantasy Planet velkou vánoční soutěž o tři reprezentativní antologie českých editorů. Každý ze tří výherců si odnese všechny tři antologie – Legii nesmrtelných, Trochu divné kusy 2 a Legendy české fantasy. Výherce tak bude mít jedinečnou možnost poznat současnou fantastiku v celé její šíři!

Soutěž skončila, už nehlasujte!

Ještě než si vysvětlíme jednoduchá pravidla soutěže, představme si ceny, které můžete vyhrát. Jedná se o tři významné tituly publikované během letošního roku, tři povídkové antologie shrnující to nejdůležitější, co se v různých proudech moderní fantastiky odehrává.

Legie nesmrtelných
Kniha Legie nesmrtelných od Martina Fajkuse, vydaná nakladatelstvím Fantom Print, se zaměřuje na tradiční dobrodružnou a akční fantasy. Vedle řady známých zahraničních spisovatelů, jako jsou R. E. Feist, S. Erikson či R. A. Knaak, našli své místo také neméně populární čeští a slovenští autoři – například M. Žamboch, J. Červenák či A. Pavelková. Každý správný fanoušek fantasy tedy v této knize zajisté potká svého oblíbence. V anotaci nalezneme tato slova: „Fandíte-li akční, dobrodružné, napínavé fantasy, našli jste to pravé. Vaše chuťové buňky budou vrnět blahem. Jestli vás kniha pobaví a u četby strávíte několik hodin pohody a oddechu, pak Legie splnila svůj účel. Prostě – vítejte v říši fantazie. Legie nesmrtelných vás zve na pořádnou jízdu!“ Legie nesmrtelných je určena všem čtenářům kvalitní dobrodružné fantasy. Její zpracování je v pravdě luxusní – velký formát, vázané v plátně, ilustrace, křídový přebal.

Trochu divné kusy 2
Pokračování úspěšné antologie Martina Šusta je čerstvým hitem letošních Vánoc. Druhé „divné kusy“ se zaměřují téměř výhradně na mladé americké autory, kteří jsou u nás ještě takřka neznámí. Nic to ale nemění na faktu, že jsou kvalitními spisovateli. Právě Martin Šust je poprvé představuje našemu čtenáři v jejich zatím nejlepších povídkách. Jak už název antologie napovídá, přednost dostaly spíše netradiční povídky plné fantazie a nápadů. Není zde žádná klasická americká epická fantasy. Proto si díky této knize a Legii nesmrtelných můžete udělat obrázek o celé šíři fantastiky. Máte možnost poznat veškerá její zákoutí. Anotace říká: „Především se připravte na to, že fantastika zde opět odkrývá tvář doposud nepoznanou, trochu divnou, tajemnou a podmanivou. Připravte se na další Trochu divné kusy, tentokrát snad ještě odvážnější než ty předchozí…“ Kniha má přes 500 stran většího formátu, ilustrace a je brožovaná.

Legendy české fantasy
Trojici uzavírá zatím poslední antologie od Ondřeje Jireše, jenž se věnuje českým spisovatelům. Do Legend české fantasy zařadil šest nejlepších českých fantasy spisovatelů, kteří napsali pět dlouhých novel. Kniha proto zajisté zaujme i čtenáře, kteří běžně povídky nečtou, protože mají rádi delší příběhy. V knize najdeme dosud nepublikovaná dobrodružství nejznámějších českých fantasy hrdinů – M. Žamboch přispěl detektivně laděnou novelou o Koniášovi, J. Mostecký novým kusem z historicko-fantastické ságy Vlčí věk, J. W. Procházka oživil legendárního Kena Wooda, V. Šlechta se vrátil do Krvavého pohraniční a L. Medek s F. Vrbenskou napsali nový příběh o Krakovi, hrdinovi slavného románu Stín modrého býka. Antologie vyšla letos v létě a již si stihla vydobýt řadu nadšených ohlasů z řad čtenářů i kritiky (např. hodnocení 95% v časopise Pevnost). Kniha je v luxusním provedení – pevná vazba s přebalem, ilustrace od našich nejznámějších výtvarníků, více než 600 stran.


Ceny jsme si představili, přicházejí na řadu pravidla naší vánoční soutěže. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku:

Pro který časopis dlouhodobě píší všichni editoři antologií Legie nesmrtelných, Trochu divné kusy 2 a Legendy české fantasy?

Jednoslovnou odpověď stačí zaslat e-mailem na adresu ondrej.jires@seznam.cz. Do předmětu (subjektu) e-mailu napište „Soutěž“. Slosování správných odpovědí proběhne přímo na Štědrý den roku 2006 odpoledne. Pod stromečkem si sice výherci ceny nerozbalí, zato zjistí, že se na ně mohou těšit hnedle po Vánocích. Třem výhercům bude zaslána gratulace s žádostí o poštovní adresu. Každému z nich budou následně nakladatelstvími zaslány všechny tři antologie.


Získejte vynikající dárek pro všechny milovníky kvalitní fantastiky! Antologie Legie nesmrtelných, Trochu divné kusy 2  a Legendy české fantasy vás výborně pobaví a představí vám celou řadu skvělých spisovatelů, které ještě třeba neznáte. Svým obsahem se všechny tři tituly vhodně doplňují a nenajde se jediný čtenář, který by si v takovém výběru nenašel to své.

Ceny v celkové hodnotě přes 3000 Kč do soutěže věnovala nakladatelství Fantom Print, Laser-books a Triton. Děkujeme jim a vám přejeme hodně štěstí při soutěžení!

Soutěž skončila, už nehlasujte!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Kruci, a já už si dvě koupil. :-/ No nic, ať vyhrají ti nejlepší. 🙂

  2. já už je mám všechny… ale to nevadí, stejně tu je tolik sf&f zameěřených časopisů, do kterých můžou editoři psát, že bych stejně neměl nikdy šanci to uhodnout 🙂

Zanechat odpověď