John Wick 2: Krvavá romantika pokračuje a krev teče opět proudem

Před nedávnem vyšlo pokračování novodobé akční klasiky a vy máte nyní možnost si přečíst, jak to vidí jeden z našich redaktorů. Hvězda z Matrixu se podruhé vrací jako obávaný nájemný zabiják John Wick, kterého se bojí celé podsvětí a vede si stejně dobře jako v prvním díle. Místy dokonce i lépe.

Druhé pokračování úspěšného filmu John Wick i nyní sleduje příběh nájemného zabijáka, který se po svém prvním návratu z penze rozhodl svoje dosavadní zaměstnání znovu pohřbít. Jenže, jak to tak bývá, „tvé staré já tě vždycky najde“, a tak se John musí kvůli úpisu s mafiánským ďáblem opět zapojit do akce.

 

Podívaná s průměrným příběhem, ale zajímavým nápadem

Oproti jedničce je sice zápletka o něco složitější, ale i tak člověk nemusí přemýšlet a stačí mu se kochat originálně vymyšleným skrytým světem nájemných vrahů s vlastní vládou a zákony. Na vrch toho všeho se na rozdíl od prvního dílu hlavní postava podívá do zajímavých světových destinací. Třeba do Říma.

Ve většině případů si druhé dobrodružství nájemného vraha Wicka vede lépe než jeho první díl. A dalším plusem je i to, že již zmíněný originální zabijácký svět je ještě více vyobrazen a rozšířen.

Co se týče hereckých výkonů, tak s nimi budete jistě naprosto spokojeni. Stejně tak s režií a hudbou. Možná je to jenom můj postřeh, ale všiml jsem si zajímavé věci, kterou bylo nenápadné naznačování. Myslím si, že tvůrci určitými scénami (ve stanici metra) a obsazením dalšího herce z Matrixu trochu poukázali na slavný blockbuster z konce devadesátých let.

 

Opakování je sice matkou moudrosti, ale ne ve filmu

Tímto podtitulkem narážím na sice pěknou, ale nerealistickou (což by tolik nevadilo) a stále se opakující rváčskou choreografii, které diváka ke konci filmu začne už trochu nudit.

Jen tak mimochodem, režisér Johna Wicka je bývalým kaskadérem, a dokonce vlastní tělocvičnu pro hollywoodské herce. Proto je zajímavé pozorovat rozdíly choreografií v tomto filmu a například v sérii filmů s Jasonem Bournem, jiného tvůrce. Rozdíly můžeme vidět například v rychlosti. Agent bez minulosti bojuje rychle a boj se tím více přibližuje realitě, naproti tomu John Wick bojuje pomaleji, ovšem za to si může divák vychutnat lépe jednotlivé bojové sekvence.

Mně osobně se v tomto žánru více líbí nové bondovky a bourneovky nebo první díl trilogie 96 hodin s Liamem Neelsonem. Proto, kdybych si měl vybrat, doporučil bych spíše zmíněné snímky.

Díky výše zmíněnému můžeme říct, že je John Wick 2 průměrným akčním filmem, sice se slabším dějem, zato však s originálním nápadem ne v podobě příběhu, ale vlastního „zabijáckého“ světa.

 

John Wick 2 (Chapter Two)
Režie: Chad Stahelski
Žánr: Akční
Scénář: Derek Kolstad
Kamera: Dan Laustsen
Hudba: Tyler Bates, Joel J. Richard

 

Hodnocení 7/10

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď