Konec světa (byť zatím jen v podání skupiny Deloraine)

O kapele Deloraine a jejich tvorbě jsme na našich stránkách psali již několikrát. A vzhledem k tomu, že před nedávnem vypustili do světa píseň Ragnarok, vás o ni samozřejmě nemůžeme ochudit. To ovšem není vše! Máme pro vás totiž jedno překvapení! Jaké? Inu, to si musíte přečíst těch pár řádků níže.

Předpokládáme, že Delorainy vám nemusíme nijak zvlášť představovat, protože nějak a někde jste o nich prostě slyšet museli (případně si nějaké to info dohledáte sami nebo si pár dní na něco počkáte… ;-)). Takže se rovnou vrhneme na jejich hudební novinku Ragnarok, která se společně s Horaly, Jestřáby, Nilfgaardem, Lesem kostí a Divokým honem objeví na novém CD Srdce z kamene, jehož vydání je blíže, než čekáte.

Ano, tahle kapela se ve svých písních soustředí především na tématiku Zaklínače, ale již na první desce se objevují i jiná témata, třeba takový Skyrim v Dragoboru, že. A teď společně s Ragnarokem přichází inspirace z mrazivé Skandinávie. Konkrétně se jedná o Vědminu píseň, již lze nalézt ve sbírce eddických islandských epických hrdinských písní s názvem Poetická Edda, která pochází z 10. století. A co si budeme říkat, příběhy inspirované severskou mytologií máme prostě rádi.

Předtím než budete pokračovat ve čtení dál, doporučujeme si píseň poslechnout, pokud jste tak ještě neučinili. Takže šup šup! Zmáčknout tlačítko play a posloucháme. My počkáme, až budete mít splněno.

Hotovo? Výborně, takže můžeme jet vesele dál. A proč že jsme chtěli, abyste si Ragnarok poslechli před dalším čtením? Inu, protože vám řekneme něco málo k pozadí jejího vzniku. Měli jste dojem, že konec světa visí ve vzduchu a je na spadnutí? Aby ne, když tahle skladba vznikla v době prvních dnů jarní karantény. Člověk se nestačil srovnat se všema těma šílenostma, jimiž rok 2020 odstartoval, a potom k tomu ještě dostal domácí vězení. Nadcházející konec světa jak vyšitej. Členové kapely v té době navíc četli vikingské ságy (mezi nimi i zmíněnou Vědminu píseň) a zkoumali temné norské hudební motivy na exotických severských nástrojích.

Dle nás se jim v téhle epické skladbě více než dobře podařilo zachytit onu pochmurnost a hrozbu blížícího se konce světa, o němž vypráví temné věštby, které se prostě musí naplnit!

A teď něco trochu veselejšího, protože pro vás máme milé překvapení! Víte, jak jsme zmiňovali, že se vydání Srdce z kamene blíží mílovými kroky? Inu, u příležitosti vydání nové desky pro vás chystáme rozhovor a členové kapely nám navíc přislíbili nějaké pěkné ceny do soutěže.

Abychom vás dostatečně nalákali, tak ještě přikládáme link na několik ukázek ze Srdce z kamene.
https://soundcloud.com/derias-polyfam-amanitin-faloides/sets/deloraine-ukazky-z-nove-desky

 

Přejeme příjemný poslech!

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď