Batmanovy krušné časy, aneb modlitba za BatFlecka

V pokračování Man of Steel to bude mít Henry Cavill těžké. Přestože bude jeho Superman s nejvyšší pravděpodobností stále hlavním hrdinou, pozornost většiny fanoušků bude upřena docela jiným směrem.

batman-affleck-620_1792687a

Když bylo minulý týden oficiálně oznámeno, že postavu Batmana v Man of Steel 2 bude hrát Ben Affleck (spojení Batmana a Afflecka si vysloužilo označení a hashtag BatFleck), vzedmula se internetem ohromná vlna nevole. Facebooky byly zaplaveny jedním posměšným meme za druhým, nejen na stránce change.org můžete podepsat petici proti Affleckovu obsazení. Aniž by přívrženci netopýráka počkali alespoň do doby prvních teaserů, které by mohly něco SKUTEČNĚ napovědět.

Jistě, chápu důvody fanoušků. Affleck má ve své kariéře několik neskutečných failů, propadáků a trapáren. Dodnes mu geekové nemohou přijít na jméno kvůli příšernému Daredevilovi, a tak se o dalšího ze svých oblíbených (resp. nejoblíbenějších) superhrdinů bojí, možná právem. Často mu vytýkají také omezený herecký rejstřík. Ne, že by výrazobanka dalšího – a velice oblíbeného – Batmana, Christiana Balea, byla výrazně bohatší. Na roli netopýřího muže snad ani není potřeba. Nutno podotknout, že na hercovu práci má vždy zásadní vliv režisér. (Naopak to bohužel nefunguje, a proto je třeba dodat, že Daredevila by z kanalizačních vod nevytáhl ani Daniel Day Lewis.) Za tu dobu však Affleck rozhodně dospěl, dnes je z něho uznávaný režisér, jehož poslední film, Argo, získal letos v únoru Oscara v kategorii Nejlepší film.

Berte také na zřetel, že z možností, které studio Warner Bros před výběrem proklamovalo, leží volba Afflecka tak zhruba v průměru. Mezi jmény kandidátů na roli Bruce Waynea byly zajímavější tváře (Josh Brolin či Wes Bentley, za kterého se údajně přimlouval i sám Christopher Nolan, s nímž v tuhle dobu natáčí jeho sci-fi Interstellar), ale i herci pro roli mnohem, mnohem nepředstavitelnější (Orlando Bloom či Ryan Gosling).

Fanoušci jsou zkrátka pesimistické, nedůvěřivé bestie. Vždyť to ani není poprvé, kdy se proti castingu takto hlasitě ohrazovali. Někteří možná pamatujete na podobnou (byť méně hysterickou, sociální sítě tehdy nebyly natolik začleněné do našich každodenních životů) atmosféru po volbě posledního Jamese Bonda – Daniela Craiga. Spoustu těchto negativních hlasů si blonďatý Bond dokázal získat na svou stranu. (Dobře, přiznávám, můj ne.)

Ale držme se čistě Batmanovské historie. I v ní totiž najdeme případy, kdy fans nesouhlasili s výběrem hereckého představitele. S touto negativitou se potýkal například Michael Keaton (pro mě dodnes nejlepší Batman, především v Bruce-Wayne-módu). Opěvovaný Heath Ledger byl po přijetí role Jokera zprvu také zhusta zatracovaný, povětšinou i lidmi, jimž poté, na plátně, vyrazil dech. A nakonec Anne Hathaway, jejíž femme fatale Catwoman patřila mezi nejlepší momenty posledního dílu Nolanovy Bat-trilogie, Temný rytíř povstal.

Stále nepřesvědčeni?

I mezi osobnostmi filmového světa se vyrojili obránci Bena Afflecka. Dalo se čekat, že se za svého kamaráda postaví Kevin Smith (jím režírované Hledání Amy a Dogma patří do skupiny těch nejlepších filmů s Benem Affleckem), který na twitter postoval zprávy typu: “Ty krávo… BEN AFFLECK JE NOVÝ BATMAN!!! Víte, co to znamená? Znamená to, že jsem viděl Batmana nahatýho!” či fotografie, na nichž se s Affleckem poctivě líbá. Za Bena se postavil také Val Kilmer, sám představitel hlavního hrdiny v Batman navždy, se zprávou: “Dejte Benovi šanci!” A nakonec například Josh Whedon, režisér mj. Avengers: “Affleck si to potahá. Má kotlety, má bradu, potřebuje jen oblek. Affleck a Cavill tváří v tvář – jsem váš.”

Tímto říkám, slovy Vala Kilmera dejme Benovi šanci! (Alespoň do prvních teaserů, ne-li filmu samotného.) Když ji dostal i George Clooney a oblek s bradavkami? Arnold Schwarzenegger či Halle Berry? Horší to být snad nemůže.

POHLED KOMIKSÁKA ANEB VOJTA RABYNIUK ŘÍKÁ:

Poslední dny se ve všech koutech virtuálního světa vzedmul obrovský flame. Ben Affleck bude nový Batman!!! Fanoušci Balea a Nolana povětšinou omdlívali, někteří se smáli a jiní dokonce vypouštěli roztodivné tělesné tekutiny (zatímco si močili a srali do gatí, tak brečeli, a během nadávek prskali). U pár fanoušků pravého Batmana ( tedy toho comicsového) se objevil lehký skepticismus. Většinu z nich to ale nechalo chladných s tím, že po Watchmenech, 300 a Man of Steel věří Snyderovi. A další byli nadšení Benovou správně prdelkoidní bradou. Většina z toho zbytku řekla: Vzpomeňte si na hate kolem Heatha Ledgera. A poslední (mezi nimi i já) se postavili za Bena Afflecka. Proč?

Z toho kdysi neschopného mládence se vyklubal vynikající režisér a dokonce i herec. Jasně trvalo mu to dýl než třeba Leovi, ale nakonec se do té fáze dostal. Nolanovi fanoušci asi zapláčou, protože další Batman dle jeho gusta (tedy náhodný detektiv bojujíci s náhodnými mafiány a psychopaty bez superschopností aka naprosto necomicsový!) nový film zkrátka nebude. No, tak se s tím smiřte – konečně tu bude po Burtonovi další film, kde bude opravdu Batman.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

2 komentáře

  1. Ben Affleck
    No, upřímně, stejně za tu hysterii můžou kluci ze South Parku. Bez jejich Team America a té štvavé písně by byl Ben ouplně v pohodě.

  2. Když mě se tam prostě nehodí a nehodí, s tím svým štěňátkoidním ksichtem

Zanechat odpověď