Fantasy Planet čekají v roce 2014 velké věci

Něco končí, něco začíná.

witcher-3-maly

Chyběly vám na Fantasy Planet hry všeho druhu?
Zdroj: Oficiální stránky hry Witcher 3

Ohraná věta z díla Andrzeje Sapkowského už se na českých webech o fantastice objevila několikrát a i tentokrát s ní přichází hořkosladké zprávy. Dosavadní šéfredaktor Fantasy Planet Boris Hokr končí, aby ho nahradil Jan Nohovec, jehož texty můžete znát třeba ze serveru Fantasya.cz či z časopisu Pevnost.

S novou osobou šéfredaktora přicházejí i velké změny, které Fantasy Planet čekají v následujících měsících. Nebudeme vám toho prozrazovat příliš, protože jak určitě víte, když se něco veřejně slíbí, často to ani v nejmenším nedopadne tak, jak to autoři původně zamýšleli. Nenaplněná očekávání jsou děs.

Co vám tedy prozradit můžeme? Z Fantasy Planet se pomalu, ale jistě začne stávat mnohem modernější a dynamičtější web, který budeme denně šít na míru především vám, našim fantastickým čtenářům. Je to krásně nabubřelé a nicneříkající souvětí, že? Však jsme na něm taky dlouho pracovali!

Víte co? Ono možná bude nejlepší, když nám budete prostě držet palce a počkáte si na to, co pro vás máme připraveno. Slibujeme, že z toho budete alespoň tak nadšení jako z nové série Hry o trůny od HBO. A nebudete na to muset čekat celých deset měsíců!

Tedy snad…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

13 komentářů

 1. Ech, nemyslím si. Závěr druhého dílu stál za ty roky čekání. Pro mě osobně je to první scéna, které je lepší než v knize a to si nemyslím, že mám chabou fantazii 🙂 I když jinak souhlas, přirovnání bývají ošemetná. Ale raději přirovnání ke Hře o trůny než třeba k Hobitovi – to už bych nesl Fantasy Planet kytky na hrob 🙂

 2. Nic proti, každému, co jeho jest. Pro mě je zas první Hobbit povětšinou plný vaty a fakt jsem se nudil tak, jak snad naposled u Bathory. A když už se o tom bavíme, nesouhlasím s tím, že jde o dětskou knížku, která se proto musela přepracovat. To je takové pěkné klišé, které se opakuje, aniž by se nad tím někdo zamyslel. Já si třeba myslím, že Hobit je přes přívětivost vůči dětskému čtenáři především přímočarý příběh, vlastně takový řetezec akčních scén. Tam podle mě není třeba přidávat nic, aby příběh fungoval – lovestory mezi elfkou a trpaslíkem je fakt jen úlitba, která výsledku nic navíc nedává.
  Naopak Píseň ledu a ohně je nezfilmovatelná bez úprav pro množství postav a linií – což právě vidíme v podstatě v každém díle. Ostatně i proto jsem si knihy neoživoval poté,co jsem se spálil u prvního dílu a série, a Tanec s draky si přečtu, až budu mít skouknutý seriál, abych si to nekazil srovnáním s předlohou, která prostě vždycky bude lepší. A s těmi nudnými díly – neshodují se náhodou i s těmi, co jsou nudné nebo otravné i v knize? V mém případě třeba většina toho, kde se objeví Starkové (s čestnou výjikou Aryi) 🙂

 3. Nemá cenu debatovat, protože obě filmové verze jsou bídné. Ovšem hobbit u mne v té bídnosti o prsa vede. Hry o trůny – první série fajn. Druhou nuda nuda nuda. Třetí krom devátého dílu taky velká nuda. A čtvrtá série zatím pokračuje v nastaveném nudném trendu. Co se týče knih tak Tanec s draky – dobře napsaná kniha, ale nějaký posun veškerý žádný – celkem zklamání pro mě.

 4. jo co se týče změn na webu, tak jsem zvjedav co dámy a pánové vymyslí a těším se.

 5. Hobbit vs. Game of Thrones
  Páni Trull a piiis a Schramm, zhrňme to: Game of Thrones aj Hobbit sú blbosti a tie desiatky miliónov fanúšikov (vrátane mňa) proste nemajú, na rozdiel od Vás dvoch žiaden vkus. Veď kto to kedy videl, aby bol film alebo seriál dobrý ak to nie je otrocky doslovný prepis knihy do posledného písmena podľa Vášho gusta a fantázie.

 6. No, Hra
  je pro mě čím dál tím lepší. Některý scény si užívám, některé až při druhém zhlédnutí. Jo, vážení přátelé, tohle je holt pravá politika. Na nejvyšší možné úrovni. S politiky nejvyšší úrovně. A navíc se skvělými herci.
  Hobita, no, nějak ho tam bylo moc. Jindy, jinde a hlavně před Pánem prstenu by to byla špica …. No, někdy ani moc dobrého najednou není úplně ono, nemyslíte?

 7. to Alfi
  Já filmu ani seriálu ty fanoušky neberu. Třeba to aspoň přivedlo pár lidí k četbě knih. Jen prostě píšu, že se mi ani hobbit ani GoT nelíbí, tečka. Jestli ti to vadí to je tvůj problém ne můj.

 8. “Je to krásně nabubřelé a nicneříkající souvětí, že? Však jsme na něm taky dlouho pracovali!”

  Gratuluji, povedlo se 🙂
  Každopádně jsem zvědav.

 9. KOBKA
  Boris Hokr dňik, odvedl si dobrou práci rovnako kvalitní, než predchádzajúci šéfredaktory…
  Ján Nohavec, držíme palce, ruky,nohy a monitor!

 10. Trull
  No, kvalitní politika … opravdu netuším, co to je. Ale vysoká politika jsou právě ty intriky, a silné osobnosti, které umí prosadit zájmy své i svého státu, rodiny, klanu atd. A tohle právě Martin nádherně ilustruje. A jejich slovní souboje i ty intriky jsou opravdu pochoutkou.
  A laciná telenovela? No, nevím. Neznám. Kterou máš na mysli?
  Ale Tvůj názor ti neberu. Jiný stejně mít nebudeš … no a já taky ne.

 11. tak já nevím tu GoT jsem zkoukl nedávno… nikdy se mi do toho příliš nechtělo, byl okolo toho vždycky poprask, co mě znechucoval, ale udeřila chřipajzna a já neměl co dělat tak jsem to zkoukl. No… a bavilo mě to, přes některá hluchá místa. Ale nemyslím si že by to bylo tak uberskvělého, jak se někdo rozplývá… No Hobit mě opět zklamal, ale ne tolik co první díl, protože jsem něco takového čekal, ale ta romantická linka je vážně úlet. Koneckonců v seriálech teď pro mě jednoznačně vedou Vikings. Jenom prosím znalce ( proto sem vlastně vůbec píšu ) Písně ledu a ohně- dost mě překvapily ty dlouholeté podnební cykly je to nějak vysvětleno, nebo je to ” prostě to tak je, tohle je fantasy, vole, zeměplocha je taky placatá, tak to neřeš?” a za tou zdí je furt zima? Nedokážu si totiž představit vegetační cykly rostlin a tím pádem ani život zvířat. A prosím neraďte “přečti si to” na sáhodlouhé ságy jsem nikdy neměl trpělivost 😀 Dík.

 12. Držím palec novému šéfovi! Bylo by fajn, kdyby to tu zase žilo! Jako první věc bych zrušil registrace, ať je tu zase trochu sranda!

Zveřejnit odpověď