Prvňáci – první vlaštovky!

Naši drazí čtenáři,

Počátkem září jsme Vám představili náš projekt na podporu začínajících autorů pod názvem Prvňáci.

Kritéria pro typického literárního prvňáka byla jednoduchá: mít na kontě maximálně dvě knihy (povídkovou tvorbu nelimitujeme!) a věnovat našemu webu foto a rozhovor. Součástí projektu je samozřejmě i recenze z dílny některého z našich redaktorů, aby se čtenář něco o knize/ komiksu dozvěděl nejen z úst samotného autora.

V současné době máme pro vás připravenou zhruba desítku autorů od komerčních novinek až po věci starší, zapadané prachem nebo knihy vydané malým nákladem. Z řad našich čtenářů se nám dokonce podařilo získat unikátní příspěvek – těšte se!

Pokud máte i vy svého oblíbeného začínajícího autora, kterého chcete podpořit (a třeba i vyzpovídat), zašlete nám svůj tip na fpprvnaci@seznam.cz. A klidně připojte i pár dotazů, ať si můžeme nebohého autora pořádně proklepnout! K dispozici jsou Vám samozřejmě i komentáře k tomuto příspěvku.

A nyní již k tomu hlavnímu – co Vás čeká a nemine?

Jako historicky prvního vyzpovídala naše redakční kolegyně ENA Marka Dvořáka v rámci vydání jeho Nesvatého otce. A samozřejmě se s Vámi podělí i o dojmy z knihy samotné.

Dále je na programu dne Projekt Kronos z autorské dílny Pavla Bareše s dotazy od mé maličkosti. Kniha trochu staršího data, ale za pozornost rozhodně stojí.

A to rozhodně není všechno, ale o tom třeba zase příště.

 

Za celou redakci přeje příjemné počtení

Martin Bečvář

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď