NEDĚLNÍK: Trampoty Výstaviště aneb konec monstrconů v Čechách?

Taky jste se těšili na PragueCon?
Leda houby!
Svůj zármutek s trochou toho “myjsmevámtoříkali” přináší Pepa Horký v Nedělníku.
A pokud i vy chcete říct něco k tématu, byť třeba úplně jinému, napište nám na redakce@fantasyplanet.cz.

Tak nám zrušili PragueCon. Kterej PragueCon, paní Müllerová? No tu největší fanouškovskou akci, jaká kdy mohla spatřit modř tuzemského nebe…

Ani tenhle frajer pražskou akci nezachránil

Zrušení festivalu PragueCon

S politováním Vám oznamujeme, že jsme byli nuceni z organizačních důvodů zrušit přípravy na první ročník popkulturní akce PragueCon. Hluboce se omlouváme všem fanouškům, hostům i partnerům akce. Peníze za zakoupené vstupné budeme vracet v následujících týdnech.

Tolik hlásá oficiální web akce. Oficiální sociální sítě nejsou o nic sdílnější. Fanouškovská obec je zklamaná, najde se pár jedinců tvrdících „já vám to říkal“ (a pravda je, že spousta z nich to říkala předem…), ale naděje přeci umírala poslední, nebo ne?

Ti informovanější důvody tuší – podivně uzavřené dohody mezi pražským Výstavištěm a PragueConem (v podstatě jakékoliv ztráty by hradilo Výstaviště, přitom většina zisků by šla PragueConu), škatulata hejbejte se v dozorčích radách, přičemž téhle hry se účastnila i „oblíbená“ primátorka Krnáčová, zrušení akce bylo na spadnutí v momentě, kdy si oněch záhadností na pozadí začala všímat média a nahlas se ozval i jeden z členů rady Výstaviště.

Naděje tedy umřela. Následků může být bezpočet. Předně – a to je nejvíce nabíledni – neuvidíme všechny ty superhosty, organizátory proklamované – Jim Lee, Michael Rooker, kapela Poets of the Fall.

Druhak – možná nám tahle ostuda zůstane chvíli připáraná, a kdovíjaký čas potrvá, než se k nám nějaká ta hvězda podobné kategorie (nebo ještě zářivější) na nějaký ten Con podívá.

Do třetice – zas a znovu ukazujeme, že západ Evropy je nám vzdálenější mentálně a společensky ještě více než geograficky.

Ale všechno zlé je k něčemu dobré a z popela fénixe může povstat alespoň malé ptáče. Díru pro PragueConu alespoň částečně zalátá Crwecon speciál – nakladatelství Crew a Argo se dohodla, že svoje sezvané hosty přeci jen neodvolají a udělají akci vlastní. Jistě menší, jistě rodinnější, jistě méně masový – ale zato tak nějak fanouškovštější.

A to je nakonec dobré.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď