Narozeninová soutěž s nakladatelstvím Epocha

Jako první gratulant ke dvacetinám Fantasy Planet přichází nakladatelství Epocha.
Dovolte nám tedy v krátkosti tohoto vydavatele představit.
A abyste to nepřehlédli: pod představovačkou najdete zadání soutěže!

Nakladatelství Epocha funguje v současné podobě od roku 2002.

Původně se věnovalo jen a pouze vydávání historické literatury a životopisů významných historických osobností, ale postupem času začalo svůj záběr rozšiřovat o fantastiku a také humorné knihy.

Čtenáři Fantasy Planet budou Epochu znát především díky sérii Fantastická Epocha. Ta je spojena s žánry fantasy, sci-fi a horor. Podobné zaměření má i edice Pevnost, která vzniká ve spolupráci se známým žánrovým časopisem.

Fantastická Epocha se zaměřuje hlavně na české autory a dává šanci nejen ostříleným borcům, ale také nadějným nováčkům.

Asi hlavním tahounem a mediálně nejznámějším jménem ze stáje Epochy je v současnosti František Kotleta, známý to brakový autor, který slavil pod svým civilním jménem Leoš Kyša společně s Borisem Hokrem úspěch i s povídkovými sborníky Ve stínu říše, apokalypsy i magie.

Českou akční školu vyznává i Oskar Fuchs. Roman Bureš se přiklání spíše k alternativní historii a pekelným scenériím, zatímco Michaela Merglová má za sebou zdařilý debut v duchu ryzí fantasy. K tomu přidejme ještě další naději české (urban) fantastiky – Kristýnu Sněgoňovou.

Lehce zapadané prachem pak zůstávají knihy Petra Schinka a skvělá urban fantasy série Kladivo na čaroděje, ale sand je to jen dočasná záležitost.

A zapomenout nesmíme ani na komiksy – kromě komiksového zpracování Kotletova Hustýho nářezu nakresleného Janou Kilianovou potěší srdce kočkomilných cyniků také dvojka Pac & Pussy Albrechta Smutena.

 

A nyní to hlavní:  

S nakladatelstvím Epocha soutěžíme o novinku Františka Kotlety Underground, do které autor vepíše výherci věnování dle jeho přání!

Trvání soutěže: do 17. 5. 2020

Vše, co musíte udělat, je odpovědět několik jednoduchých otázek:

Jak se jmenuje chystaná novinka Michaely Merglové?

Ve druhém díle komiksu Pac & Pussy dostane kočičí duo nového parťáka. Jeho jméno zní?

V Epoše vyšla také jedna sportovní kniha: jak se jmenuje?

Odpovědi zasílejte na email:  soutez@fantasyplanet.cz

Z došlých odpovědí vylosujeme jednoho výherce.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď