Soutěž o kurz psaní s Pavlem Renčínem

Nový videokurz Pavla Renčína o tom, jak napsat román, si můžete přát pod stromeček od Ježíška… nebo ho zkusit vyhrát v naší soutěži!

Možná jste si už stihli všimnout, že Pavel Renčín zúročil své bohaté spisovatelské zkušenosti a přetavil je v kurz lakonicky nazvaný Jak napsat román, který se před několika dny objevil na LearnTube. Jak už název série videí napovídá, diváci se v ní dozví základní informace, tipy a triky, které by mohli potřebovat, aby nejen napsali svůj vlastní román, ale zvládli ho i vytáhnout ze šuplíku a dostat ke čtenářům. Kurz se zabývá nejen tím, jak si vybrat téma, jak najít ty správné hlavní postavy či jak vymyslet zápletku a prostředí, ale i jak napsat dobré dialogy nebo jak vybrat hledisko pro vyprávění knihy. Nechybí samozřejmě ani rady ohledně výběru správného názvu a toho nejdůležitějšího: nabídnutí knihy k vydání nakladateli. A to je jen začátek. V 21 lekcích také zjistíte, kam chodí spisovatelé na své nápady, konkrétní tipy, jak překonat některé problémy, a také triky, které mohou ulehčit spisovatelskou cestu. V závěru lekcí jsou navíc zahrnuta i cvičení, aby si mohl každý některé věci vyzkoušet nebo se nad nimi zamyslet.

Kurzy psaní často připravují lidé, kteří sami nikdy nic nenapsali. Tohle je trochu jiný kurz. Je hodně praktický a založený na osobní zkušenosti; místo literární teorie se dozvíte, co funguje a co ne, a můžete si to rovnou sami otestovat.

rencin

Soutěž

A protože jsme v úvodu slíbili soutěž, tady je – možnost vyhrát jeden voucher na celý kurz. Nebojte se, nebudeme po vás chtít mikropovídku ani vás zkoušet ze slohových útvarů. I v tomhle případě stačí jako vždy správně zodpovědět soutěžní otázku:

Podle kterého románu Pavla Renčína se jmenuje každoroční con?

Svoje odpovědi posílejte na redakční email xan.fantasyplanet@gmail.com do čtvrtka 22. prosince (včetně). Do předmětu uveďte “soutěž román” a nezapomeňte nám dát vědět své jméno.

Ze správných odpovědí náhodně vylosujeme jednoho výherce, který obdrží voucher na celý kurz. Výsledky soutěže vyhlásíme v pátek 23. prosince.

A abyste věděli, do čeho jdete, můžete se podívat nejen na intro ke kurzu, ale rovnou i na první lekci!

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

Zanechat odpověď