Soutěžíme o antologii Město přízraků

Antologie Město přízraků nakladatelství Straky na vrbě (ukázka), nová kniha ze světa Asterionu, světa her na hrdiny, se už několik týdnů hřeje na knihkupeckých pultech a svými povídkami a skvělou……

Antologie Město přízraků nakladatelství Straky na vrbě (ukázka), nová kniha ze světa Asterionu, světa her na hrdiny, se už několik týdnů hřeje na knihkupeckých pultech a svými povídkami a skvělou obálkou Romana Kýbuse budí zaslouženou pozornost nejen mezi hráči rpg. Není se čemu divit, jména autorů, kteří do tohoto povídkového románu přispěli, jsou lákadlem sama o sobě (V. Šlechta, J. Šlechta, M. D. Antonín, Z. G. Holub, J. Čenis, L. Lukačovičová).

Dlouho ležel Targent pohřbený pod nánosy pouštního písku… Na věky měl střežit tajemství těch, které svět dávno zapomněl. Teď znovu ožívá. Noví obyvatelé odkrývají jeho poklady a věří v lepší budoucnost. Někteří však pochybují. Jaká nebezpečí skrývá prastaré město? Stane se jim novým domovem, nebo smrtelnou pastí?
Šest autorů se sešlo u bran Targentu, aby společně hledali jeho odkaz. Výsledkem je tento povídkový román. Vstupte spolu s nimi a odhalte dědictví škorpióna…

O Město přízraků si můžete tento týden zasoutěžit na FP, stačí jen správně zodpovědět otázky, které si pro vás tentokrát připravili samotní tvůrci sborníku, a odpovědi poslat na mail redakce@fantasyplanet.cz do pondělí 24.8.09 včetně. Děkujeme Strakám na vrbě a těšíme se na vaše e-maily!

Otázky:

1) Asterion je nejen název fantasy světa, ale také jméno bytosti ze starořecké mytologie. Které?
2) Asterionská knižní řada čítá už čtyři tituly. Který z nich vyšel jako první?
3) Články a povídky k Asterionu pravidelně vycházejí v časopise, který se před několika lety sloučil s Pevností. Jaký je jeho název?
4) Asterion původně vznikl jako herní svět pro Dračí doupě. Jak se jmenuje nakladatelství, které dodnes vydává asterionské herní moduly?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď