Soutěžíme o Dámy z Grace Adieu a jiné povídky

Milí čtenáři, první knížka, o kterou si na FP budete moci v roce 2010 zasoutěžit, je sbírka příběhů Dámy z Grace Adieu a jiné povídky od Susanny Clarkové. Sborník je zasazen do stejného světa……

Milí čtenáři,

první knížka, o kterou si na FP budete moci v roce 2010 zasoutěžit, je sbírka příběhů Dámy z Grace Adieu a jiné povídky od Susanny Clarkové. Sborník je zasazen do stejného světa jako autorčin románový debut Jonathan Strange a pan Norrel, který před několika lety vyvoval vlnu nadšení mezi čtenáři i recenzenty a plným právem si odnesl mj. i dvě ceny Akademie SFFH. Sbírka osmi povídek dokresluje jeho svět a nepostrádá půvab, kterým Clarková okouzlila a okouzluje čtenáře po celém světě. Ostatně, lépe než naše neumělá slova knížku charakterizuje citát ze zadní strany:

Magie, madam, je jak víno, a pokud na ni nejste zvyklá, pak vás opije.

Na odpovědi označené předmětem FP soutěž a doplněné vaší poštovní adresou se na našem redakčním mailu redakce@fantasyplanet.cz těšíme do soboty 9.1. včetně.

Otázky:

1. Povídka Dámy z Grace Adieu u nás vyšla už dříve. V kterém čísle kterého časopisu to bylo?
2. Kdo je v ČR autorčiným dvorním překladatelem?
3. Nakladatelství Alman opatřilo román JSaPN dvěma verzemi přebalu. V jakém barevném provedení jste si tedy mohli knihu pořídit?
4. Jistou dobu Clarková pracovala pro nakladatelství Simon & Schuster, co bylo náplní její práce?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď