Soutěžíme o knihu Nejlepší den pro umírání

Milí čtenáři, kniha Nejlepší den pro umírání, nové vydání Nejlepšího dne z roku 2005, je horkou novinkou na knihkupeckých pultech, a proto jsme se rozhodli udělat vám radost soutěží o jeden výtisk.……

Milí čtenáři,

kniha Nejlepší den pro umírání, nové vydání Nejlepšího dne z roku 2005, je horkou novinkou na knihkupeckých pultech, a proto jsme se rozhodli udělat vám radost soutěží o jeden výtisk. Knížka tvoří první díl Likarijské trilogie, o které autor povídá v jejím doslovu (a který najdete i tady na FP). Za cenu děkujeme nakladatelství Brokilon.

Thompson nemůže žít ani s lidmi, ani s elfy. Pro jedny je nenáviděným půlelfem, pro druhé zase opovrhovaným poločlověkem. Jeho domovem se teď stalo gobliní město Likario. Nechává se najímat jako žoldák, prozkoumává staré chrámy a hledá poklady, bojuje s orky i s prastarými stvůrami. Má dva cíle. Za prvé: přežít a udržet naživu i svou rodinu. Za druhé: pomstít se těm, kteří mu ublížili. Obojí je velice těžké, ale Thompson se nevzdává. * Knížka Nejlepší den pro umírání přináší příběhy, které jsou ve vnitřní chronologii cyklu Pohraničí na úplném začátku. (anotace)

Odpovědi označené předmětem FP soutěž posílejte do čtvrtka 1.4. včetně (a ne, není to Apríl, 1. fakt končíme) na adresu redakce@fantasyplanet.cz. Otázky:

1. Kde se objevila povídka Zimní zakázka, která v prvním vydání této knihy (jež vyšlo pod názvem Nejlepší den) chybí?

2. Jeden z dílů Likarijské trilogie bude román. Který?

3. Co má společného antologie Ježíšku, já chci plamenomet s Vladimírem Šlechtou?

4. Šlechtova první povídka vyšla v roce 1993, ale začátky jeho tvorby se vážou k roku 1991, kdy do jisté fantasy soutěže zaslal povídku Den cesty od Dračí země. Jak se ona soutěž jmenuje? Napovíme, že existuje doposud.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď