Soutěžíme o knihu Zaklínačka Lota

Lota, jedna z hrdinek Petry Neomillnerové, se v září dočkala vlastní sbírky. V Zaklínačce Lotě (ukázka) se setkáme s devíti příběhy mapující její život od početí až k událostem předcházejícím románu Psí zima. Že byste……

Lota, jedna z hrdinek Petry Neomillnerové, se v září dočkala vlastní sbírky. V Zaklínačce Lotě (ukázka) se setkáme s devíti příběhy mapující její život od početí až k událostem předcházejícím románu Psí zima. Že byste si dali říct? Mrkněte na otázky, pošlete nám správné odpovědi do úterý 6.10. včetně na mail redakce@fantasyplanet.cz (předmět: FP soutěž) a drže si při losování palečky. 🙂 Za cenu děkujeme nakladatelství Triton.

„A bude hůř“ české fantastiky. Soubor povídek o zaklínačce Lotě mapuje její životní dráhu od početí až k událostem, které předcházejí románu Psí zima. V kulisách pseudostředověku však zaklínači nebojují jen s příšerami, ale především sami se sebou. Cesta Loty a jejích přátel vede skrz veškerou myslitelnou špínu a bolest do míst, kde lidskost je vzácné koření a kde jediným imperativem je přežít. Můžete se zaklínači pít, fetovat, rvát se i usínat pod jednou přikrývkou, ale závidět jim rozhodně nebudete.

Otázky:

1. Lota je jen jedna z několika Petřiných hrdinek. Napište nám jména alespoň dvou dalších.
2. Ve kterém roce vyšla Petře první knížka a jak se jmenovala?
3. A kdy vyšla její první povídka? V jakém časopise to bylo?
4. Petra napsala i tři kolibří knížky o magii. Chceme znát název alespoň jedné z nich.
5. A abyste neřekli, že po vás chceme pořád jen googlovat (i když… nechceme vás podceňovat :-)), triviální otázka na závěr: jak zní Petřina přezdívka, pod kterou mimo jiné občas diskutuje i na FP?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď