Soutěžíme o román Cena krve

Na začátku prázdnin jsme vám slibovali, že se hned, co se vynoříme ze Stínu Černého hvozdu, podíváme na zoubek upírům. Konkrétně těm z románu T. Huffové Cena krve, který na FP……

Na začátku prázdnin jsme vám slibovali, že se hned, co se vynoříme ze Stínu Černého hvozdu, podíváme na zoubek upírům. Konkrétně těm z románu T. Huffové Cena krve, který na FP podle počtu komentářů budí značnou pozornost. Knížka z nakladatelství Brokilon přijde domů jednomu vylosovanému čtenáři, který si poradí se všemi našimi zákeřnými otázkami.

Na počátku byla vražda. Smrt, krev, brutálně rozsápané tělo oběti. Vicki Nelsonová, bývalá policistka, v současnosti soukromý detektiv, zaslechla křik v metru, ale nestačila přiběhnout včas. Mohla jen nešťastníkovo tělo ukrýt vlastním pláštěm. Toto lidské gesto ji zatáhlo do smrtelně nebezpečného pátrání po sériovém vrahovi, posedlému nelidskou touhou zabíjet. Také osoba, která může Vicki pomoci, není úplně lidská. Avšak proti děsivému zlu ukrývajícímu se v ulicích Toronta jí nezbývá, než spojit síly s Henrym Fitzroyem, nemanželským synem Jindřicha VIII., čtyřsetpadesá­tiletým upírem.

Jen stručně zopakujme, že mail s vašimi odpověďmi a adresou posílejte do úterý 11.8. včetně na pavla.lzicarova@fantasyplanet.cz, jako obvykle do předmětu napište heslo FP soutěž. Děkujeme Brokilonu a všem soutěžícím držíme palce!

Otázky:

1. Který seriál byl dle této knihy natočen?
2. Kolik let má Henry Fitzroy, upíří přítel Vicki Nelsonové?
3. Před několika lety vydalo nakladatelství Olympia stejnojmenný titul, jehož autorem je… kdo?
4. Na upíří zoubek se ve své tvorbě podívalo hned několik českých autorů. Chceme jména alespoň jednoho z nich.
5. A zakončíme stylově, u nejslavnějšího upíra na světě. Kolik let letos uběhlo od prvního vydání Stokerova Draculy?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď