Soutěžíme o román Semper fi Roberta Fabiana

Milí soutěživí čtenáři, v květnu Fantasy Planet oslaví devět let od svého založení, a ačkoliv na narozeninách se dárky dávají oslavenci, my to otočíme a uděláme radost vám. Máme pro vás……

Milí soutěživí čtenáři,

v květnu Fantasy Planet oslaví devět let od svého založení, a ačkoliv na narozeninách se dárky dávají oslavenci, my to otočíme a uděláme radost vám. Máme pro vás jeden výtisk scifi románu Semper fi Roberta Fabiana, jenž volně navazuje na knihu Carpe diem a brzy se dostane na knihkupecké pulty.

„To heslo neznamená jen poslušnost vůči federaci, koloniální armádě nebo nejbližšímu nadřízenému. Zahrnuje i závazky k nám samým; hlavně k jednotce a ke kamarádům. A to je pouto mnohem pevnější než cokoliv jinýho.“ – Porter „Zabíjíme. Umíme to. Jsme na to vybavení. Tahle činnost je pro nás obživou, povoláním. Vykonáváme ji tak, abychom uspěli. Kalkulujeme, zvažujeme rizika. Nemícháme do toho city…“ – poručík Ashworth (anotace)

Pro jeho získání stačí jen odpovědět na pět jednoduchých otázek (odpovědi posílejte na mail pavla.lzicarova@fantasyplanet.cz, předmět: FP soutěž) a mít štěstí v losování. Čas máte až do středy 13. 5. 2009. Za knížku děkujeme nakladatelství Straky na vrbě a všem soutěžícím držíme všechny palce!

Otázky:

1. Kniha volně navazuje na román Carpe diem. Jak lze tento latinský citát přeložit do češtiny?

2. Semper fi (zkratka z latinského výrazu semper fidelis) je motto jedné americké organizace. Jak zní její jméno?

3. K jakému subžánru scifi se Carpe diem a Semper fi řadí?

4. Robert Fabian má na Slovensku jmenovce, rovněž známého autora fantastiky. Chceme znát jeho přezdívku.

5. Autor kromě šesti knih vydal prozatím jen jednu povídku. Jak se jmenuje a v kterém sborníku ji nalezneme?

Redakce FP

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď