Soutěžíme o tři komiksy Se7dm

Místo obvyklého úvodu dejme slovo anotaci: Obžerství, lakota, lenost, smilstvo, pýcha, závist a hněv. Sedm smrtelných hříchů, které se v roce 1995 rozhodl ve filmu Sedm potrestat člověk známý jako John Doe.……

Místo obvyklého úvodu dejme slovo anotaci:

Obžerství, lakota, lenost, smilstvo, pýcha, závist a hněv. Sedm smrtelných hříchů, které se v roce 1995 rozhodl ve filmu Sedm potrestat člověk známý jako John Doe. (Jméno John Doe se v anglicky mluvících zemích používá jako označení pro neznámého). Film byl prvním velkým úspěchem režiséra Davida Finchera a dodnes je citován a napodobován.

Jedenáct let po premiéře filmu vznikl neobvyklý projekt inspirovaný filmem Sedm. Sedm tvůrčích týmů vytvořilo sedm příběhů na motivy jednotlivých hříchů. Projekt SE7DM koordinovali výtvarník David Seidman a scenárista Mike Kalvoda, kteří do každého příběhu vytvořili několik stránek z deníků Johna Doea. Tím vznikla mozaika příběhů dokreslujících svět filmu Sedm, která dokáže čtenáře skutečně dostat do hlavy sériového vraha Johna Doea. Může tak sledovat jeho život, vzpomínky a činy. Kniha SE7DM není comicsovým zpracováním známého filmu, ale rozvedením jeho motivů.

O tři výtisky tohoto komiksu soutěžíme do čtvrtka 10.12. včetně, odpovědi posílejte na redakce@fantasyplanet.cz (předmět: FP soutěž), nezapomeňte připsat svou poštovní adresu. Za ceny děkujeme Comics Centru. Držíme palce!

Otázky:

1. Jaké nakladatelství vydalo komiks Se7en v zahraničí?
2. Který hřích ve stejnojmenném příběhu komiks otevírá?
3. V jakém roce vznikl film, jenž komiks Se7dm inspiroval?
4. Kdo ke komiksu napsal předmluvu?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď