Hustej nářez i pro uši: recenze Kotletovy audioknihy

Zemi obsadili mimozemští agresoři, tzv. kartani. Invaze proběhla hladce, takže se emzáci domnívají, že mají situaci pod kontrolou. Netuší, jak hluboce se mýlí. Tahle modrá planeta má totiž už pěknou řádku staletí své vlastní pány. Jen se většinou drží v pozadí… Říkají si Bratrstvo krve – tajná organizace upírů, tvorů o dost rychlejších, silnějších a nemilosrdnějších než kterýkoliv člověk, takže zabít je není vůbec jednoduché.
A tak začíná šílená jízda plná krve, utrhaných končetin a mrtvých těl všeho druhu. Prostě Hustej nářez…

Hustej narez AUDIOKNIHA

Audiokniha Hustej nářez potěší všechny fanoušky „kulhánkovského“ proudu (nevím jak jinak nazvat, když termín brak u nás získal negativní konotaci). Je to první audiokniha, kterou jsem kdy slyšela. Na jednu stranu má tu výhodu, že člověk nemusí držet a listovat knihu, nýbrž jen poslouchat při jakékoliv činnosti. Na stranu druhou ovšem může být trochu problém v rozdílu temp čtení a poslouchání.

Kniha je psána v ich formě, a tak nevadí, že ji namluvil pouze jediný člověk. Richard Fiala je opravdu báječný vypravěč! Nejenže každé hlavní postavě vtiskl identitu jiným hlasem (přízvukem, temporytmem apod.), ale i díky intonaci máte pocit, že skutečně mluví sama hlavní postava příběhu (Jan Bezzemek). Ani tak nevadí, že ženské hlasy Fiala imitovat neumí – vždyť přece vykládá sám hrdina, co jak která ženská postava řekla.

Hustej nářez je první díl trilogie (pokračuje Fakt hustej nářez a Mega hustej nářez). Dozvíme se v něm například, jak vlastně upíři vznikli. Dějový obraz spadá do přítomnosti, kdy Zemi okupují mimozemšťani – Kartani. Přitom se autor vrací myšlenkami i do minulosti, která je krom osobních příběhů hlavních postav protknuta s historickými reáliemi.

Jak už je u Kotlety zvykem, uslyšíme mnoho detailních popisů bitek, sexuálních zážitků a záplavu vulgárních slov. Osobně by mě zajímalo kdo se skrývá za jménem František Kotleta. Navrhovala bych i konspirační teorii, že jde o Kulhánka samotného, jež se vrací ke svým zářným začátkům. Tak dobré nebo tak podobné je Kotletovo dílo. Nebo i možná proto se autor (autoři?) schovávají za imaginární jméno.

Rozhodně mi nezbývá než doporučit. Pobavte se příběhem upírů ve světě obsazeném mimozemšťany, láskami, souboji a v neposlední řadě nesmrtelnými hláškami typu „ale já jsem ten hodnej“.

80 %
  • František Kotleta: Hustej nářez
  • Interpret: Richard Fiala
  • Délka: 8 hod. 43 min
  • Cena: 179 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

2 komentáře

  1. Nic nenavrhuj za tím jménem je schován jeden starší spisovatel klasické SF.Je to můj soused a kamarád více neprozradím howgh.

Zanechat odpověď