Dvacetiny s Fantasy Planet: vydavatelství audioknih Tympanum.cz představuje Neila Gaimana (podruhé)

Po Amerických bozích se dnes podíváme na další kousek z dílny Neila Gaimana. I Anansiho chlapci patří do zlatého fondu fantastiky, a i když možná nezáří tak jasně, stále je to skvělý příběh.Ostatně – cenu Locus nevyhrála knižní předloha náhodou.

Ačkoli se Američtí bohové tváří jako samostatná kniha, za nepřímé pokračování fanoušci často považují Anansiho chlapce, kteří vyšli v roce 2012 a odehrávají se ve stejném univerzu.

Michal Isteník vás provede příběhem Tlustého Charlieho, který své jméno naprosto nesnáší, ale nedaří se mu ho zbavit. Jeho otcem není nikdo jiný než Anansi, šejdířský bůh. Charlie ale netuší, co je jeho otec přesně zač a od něj se to ani nedozví, protože Anansi zemře na pódiu karaoke a absolutně tak zruinuje Charlieho život. Do hrobu si s sebou tím pádem vezme i několik tajemství, například že Charlie má bratra, který se jednoho dne objeví na prahu jeho dveří. Následují lekce života, přesně jako by si život užíval sám jejich tatík. Alespoň dokud se něco nepodělá…

V Anansiho chlapcích se dozvíte, že ne vše může být tak, jak se zdá – zvlášť, pokud jste synem boha, a že přežít vlastní rodinu dá taky setsakramentskou práci.

A samozřejmě ani tentokrát vás neochudíme o ukázku.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď