Dvacetiny s Fantasy Planet: vydavatelstvím audioknih Tympanum.cz představuje – nabídka science fiction vol. 2

Přinášíme vám druhou polovinu přehledu z žánru science fiction, které můžete sehnat v katalogu nakladatelství Tympanum.

Anihilace (Jeff VanderMeer)

Oblast X byla jednu dekádu odříznutá od zbytku kontinentu, a díky tomu zdejší lidské pozůstatky mohla opět opanovat příroda. První expedice se vrátila s informacemi o nedotčené přírodě. Poté ovšem nastaly problémy! Členové druhé expedice spáchali sebevraždu. Členové třetí expedice se pro změnu vzájemně postříleli. Členové jedné z dalších expedicí se zase vrátili jen jako prázdné skořápky postrádající své původní já a pár měsíců po návratu všichni zemřeli na agresivní rakovinu. A nyní je vyslána expedice s číslem 12, která očekává nemyslitelné a Oblast X je rozhodně nehodlá zklamat!

Příběhem vás provede hlas Pavly Beretové. Pokud váháte, zda je takhle kniha váš šálek čaje, tak není nic jednoduššího než najet na stránky Tympana a pustit si krátkou ukázku nebo si přečíst rovnou recenzi.

 

Den trifidů (John Wyndham)

Jako další zajímavý tip, jsme pro vás vybrali Den trifidů, protože příběh o tom, kdy na Zemi získají nadvládu podivné rostliny – trifidi – prostě nelze vynechat! Tyhle zelený potvory se totiž dokážou odpoutat od půdy a mohou se pěkně přestěhovat jinam. A jako by toho nebylo málo, tak dokáží člověka v lepším případě jen zmrzačit, ale v tom horším rovnou zlikvidovat svým jedovatým žihadlem. Navíc ještě dojde k roji zvláštních zelených meteorů, a všichni co tenhle úkaz sledovali se druhý den probudí slepí a trifidi tak získávají na lidstvem převahu! O těchto zelených potvorách vypráví Norbert Lichý (ukázka).

 

 

Solaris (Stanislav Lem)

A co by to bylo za sci-fi, kdybychom se zase nepodívali do vesmíru. Tentokrát vás zveme na vědeckou stanici Solaris, která se vznáší nad planetou zcela pokrytou tajemným oceánem. Stanice samotná je ovšem v dezolátním stavu a její posádka se chová jako šílená, a k tomu oceán vykazuje zvláštní abnormality. Dr. Kelvin se v tomhle zmatku snaží přijít na kloub tomu, proč se zbytek posádky chová tak podivně, ale podivná síla planety se vkrádá i do jeho mysli.

Tuhle klasiku žánru čtou Richard Honzovič a Renata Volfová (ukázka).

 

 

Stopařův původce galaxií (Douglas Adams)

A úplně na konec jsme si nechali něco humorného. Co by to bylo za výběr, kdyby v něm chyběl Stopařův průvodce galaxií Douglase Adamse.

Naše matička Země je zničena (opět) vesmírným sajrajtem s názvem Vogoni. A proč, že naší malou planetku zničí? Inu, protože taková expresní vesmírná dálnice je mnohem důležitější než ty zbytečné lidské životy. To dá přeci rozum, ne? Hlavního pozemského hrdinu Arthura Denta zachrání v tom nejposlednějším okamžiku přítel (maskovaný mimozemšťan) Ford Prefect. Arthur tak předtím než se dostane do planetárního systému stavitelů planet, kde se již buduje záložní Země, prožije neuvěřitelné dobrodrůžo,

 

Jako narátor byl pro tenhle humorný román vybrán Vojtěch Dyk (ukázka).

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď