Každý hledá své dveře do léta

Každý z nás má občas chuť lusknout prstem a utéct z tohoto světa do jiné reality. Jaké by asi mohlo být cestování časem vám poví skvělá sci-fi klasika od Roberta A. Heinleina Dveře do léta. Pokud stojíte o barvité převyprávění tohoto příběhu, neváhejte a ponořte se do audioknihy z dílny audio vydavatelství Walker a Volf, která vám román naservíruje v tom nejlepším podání.

VĚŠTEC HEINLEIN

Heinleinův román je vyprávěním o lásce, pokroku, pomstě a především o cestování časem. Jedná se o knihu z padesátých let, která nám ukazuje vcelku vizionářskou budoucnost o roce 2001. Je tedy velice zajímavé koukat na toto literární dílo optikou dnešní doby, která se v mnohém nepřibližuje autorově vysněné budoucnosti. Příběh je lehce předvídatelný, což je na něm jedinou vadou. Jednotlivé postavy jsou vykresleny velice hezky a v audio verzi se posluchač dočká i jejich pěkného zpracování.

Z POHÁDKY DO POHÁDKY

Jste- li milovníkem autorovo nejslavnějšího románu Hvězdná pěchota, rozhodně nečekejte od této knihy něco podobného. Dveře do léta jsou sice poctivou a čtivou sci-fi, ale nesetkáte se zde s mezigalaktickými bitvami či snahou o řešení morálních a politických dilemat. Heinlein dal dílu opravdu trefné jméno, které charakterizuje i samotnou povahu příběhu. Jedná se o odpočinkové letní čtení, které si budete vychutnávat jako sci-fi pohádku prozatím z daleké budoucnosti.

HOLA, HOLA, REŽISÉR SE VOLÁ

Stejně jako jsme viděli na plátně životní osudy statečného vojáka jménem Juan Rico, zasloužil by si určitě svůj vlastní snímek i kreativní vynálezce Davis. Při účasti novodobých vizuálních efektů a dalších skvělých výhod dnešní doby si myslím, že by divák určitě uvítal adaptaci klasického sci-fi v novém kabátě. Budu držet palce a doufat, že si toho jednoho dne nějaký šikovný režisér či scénárista všimne, vytáhne dílo z hlubin času a vytvoří slušný film, který zahřeje u srdce alespoň průměrného fanouška tohoto žánru.

WALKER A WOLF SERVÍRUJE

Zatím však tužby stranou, protože film i román může skvěle nahradit již zmíněna  audiokniha, která dělá čest psané podobě díla a s určitostí by potěšila i Roberta Heinleina. Charismatický hlas Otakara Brouska mladšího vás okamžitě upoutá a můžete tak vyprávění o pracovitém vynálezci prožívat s chutí třeba u jídla nebo při jízdě autem. Začátek kapitoly je vždy podbarven elegantní hrou na klavír a v celkovém audio zpracování nevidím chybu. Kniha je povinností pro každého skalního fanouška science fiction, a pokud by vám jeden příběh nestačil, určitě navštivte tento web (https://www.walkeravolf.cz/ ) a obohaťte se další bezchybnou audio četbou od různých autorů a napříč různými žánry. Audio vydavatelství Walker a Volf vám určitě s chutí něco doporučí či vám dá tip na pěkný dárek pro blízké a přátele.

Název : Dveře do léta

Žánr : Sci-fi

Autor : Robert A. Heinlein

Audio vydavatelství: Walker a Volf

Čte: Otakar Brousek ml.

Datum vydání: 15.12.2017

Délka: 8 hodin 43 minut

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď