Dvacetiny s Fantasy Planet: Mystery Press představuje Marii Rejfovou

To, že dobré detektivky umí psát i dámy, je věc obecně známá. Jenže skloubit detektivku, mezilidské vztahy na maloměstě a pořádně vše okořenit humorem jako to umí Marie Rejfová, to už chce pořádný talent. A Josefína Divíšková, ústřední postava detektivek Marie Rejfové, je přesně to osobou, která dokáže zaujmout, a po prvních pár stranách si ji zamilujete.

Marie Rejfová je sice rodačkou z Prahy, ale dlouhou dobu žila v Žatci a v současné době pracuje jako učitelka v mateřské škole ve Varnsdorfu.  Už z tohoto stručného popisu vidíte, že má autorka relativně blízku k životu na menším městě i k učitelské profesi, což jí při psaní detektivek s Josefínou výrazně pomohlo.

První vydané knihy však byly určeny mládeži. Čarověník a o rok později vydané pokračování Sestra smrt ukázaly, že práce s postavami je autorčinou silnou zbraní. Člověk se nediví, že učitelka v mateřské školce přemýšlí o vraždách, a tak byly detektivky poměrně logickým krokem.

Jako první spatřila světlo světa e-booková novela Kdo má pod čepicí a jen o pár dnů později první maloměstská detektivka s názvem Kdo jinému jámu kopá. Názvy ve stylu lidových rčení jsou poznávacím znakem případů Josefíny Divíškové – druhý román totiž nesl název Komu straší ve věži, další krátká e-booková novela se jmenuje Kdo má za ušima a třetí vražda v Brodu pak se nese ve znamení hesla Kdo maže, ten jede.Aktuální novinka nese název Kočka myši nenechá.

Rejfová se doslova vyřádila a stvořila plejádu komických i vážných postav v čele se samozvanou vyšetřovatelkou Josefínou, která do všeho strká nos a v rámci pouličních tamtamů získá informace i tam, kde uniformovaný policista nemá šanci. Hlavní hrdinka bývá srovnávána se všetečnou slečnou Marplovou, ale ryze českou mentalitu příběhu nelze upřít – a právě ona dělá podstatnou část kouzla.

Marie Rejfová se zlepšuje s každým dalším dílem, a pokud máte rádi humor v kombinaci s detektivní prací, pak po vás Josefína koketně pomrkává!

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď