Novinky ze světa Star Wars: Han Solo bez režiséra a detaily epizody VIII

V poslední době se toho událo ve světě hvězdných válek opravdu mnoho. Snad nejpřekvapivější zprávou je, že Lucasfilm s okamžitou platností odvolal oba režiséry připravovaného filmu o Hanu Solovi, kterého bychom se měli dočkat 25. května roku 2018. Toto datum je ovšem nyní touto nenadálou změnou ohroženo.

Kromě toho se díky chystaným výrobkům dozvídáme stále více a více nových detailů o Epizodě VIII: Poslední z Jediů. Již nyní například díky připravované stavebnici Lego víme, jak bude vrchní vůdce Snoke v nadcházejícím snímku vypadat, a díky vitamínovým nápojům známe podobu jeho nových gardistů.

 

 

Hana Sola režírovali Phil Lord a Christopher Miller. Prosluli svými filmy Lego příběh či 21 Jump Street a nyní u Lucasfilmu končí necelý měsíc před koncem natáčení. Co se stalo? Podle zákulisní šuškandy je důvodů hned několik. Oba dva režiséři se scénáře drželi jenom volně a spíše improvizovali, což rozčílilo scénáristu Lawrence Kasdana, který se například podílel i na psaní scénáře k původní trilogii, konkrétně k epizodám V a VI. Neshody mezi scénáristou a duem režisérů nakonec měly vygradovat natolik, že je musela řešit presidentka Lucasfilmu, Kathleen Kennedy. Ta se postavila na stranu scénáristy Kasdana a nechala oba dva režiséry vyhodit uprostřed probíhajícího natáčení. Kdo ovšem usedne do režisérské židle namísto nich? Spekuluje se, že by režisérem mohl být samotný Lawrence Kasdan. Tak by se zajistilo, že jeho vize Hana Sola bude doopravdy zfilmována.  On sám prohlásil, že: „Lidé musí pochopit, že Han Solo není komediální postavou. Je sarkastický a sobecký.“ Právě toto prohlášení bylo meritem sporu mezi ním a režiséry Lordem a Millerem. Ti viděli v Hanu Solovi ryze komediální figurku, kvůli čemuž ale jejich film neměl vůbec připomínat Hvězdné války. Pokud jde o budoucího režiséra, je ale skloňováno i jméno Joea Johnstona. Ten měl například na starost marvelovku Captain America: The First Avenger, ale ještě předtím pracoval pro Lucasovu společnost ILM, kde měl na starost design tanků AT-AT, stíhaček TIE či vzhled oblíbeného nájemného lovce Boby Fetta. Zaznívá také jméno režiséra Rona Howarda, který je držitelem oscara za snímek Čistá duše a je i přítelem samotného George Lucase. Těsně před dopsáním tohoto článku pak Lucasfilm skutečně potvrzuje Rona Howarda na post režiséra. Pokud jde o duo Philipa Lorda a Christophera Millera, ti nemají o nabídky na jiné filmy nouze a je možné, že se chopí filmu Flash, který už několikrát vystřídal režiséra i scénáristu. Zdá se, že Lucasfilmu protentokrát sázka na méně zkušené režiséry nevyšla, ale díky včasnému zásahu snad není datum premiéry nikterak ohroženo a zůstává tak na pěkné 41. výročí premiéry Epizody IV, vůbec prvního natočeného filmu z prostředí Star Wars.

 

 

Detaily o Epizodě VIII se na nás jenom hrnou. Mark Hamill, představitel Luka Skywalkera, například prohlásil, že absolutně nesouhlasí s podobou své role v nadcházejícím snímku. Hamill vždy Luka viděl jako typicky kladného hrdinu, v Epizodě VIII se tedy nejspíš dočkáme jeho temnějšího zpracování. Hamill ale nezapomněl dodat, že se snaží svoji roli zahrát, jak nejlépe může, i když s její podobou nesouhlasí. Máme se obávat? Nová trilogie se snaží vymanit z jednoduché dualogie dobra a zla, kterou byly doposud Hvězdné války prostoupeny. Temnější tón a nový přístup k charakteru Luka Skywalkera tak může celou ságu obohatit a snímku dodat na vážnosti.

 

S promo fotografiemi a teaser trailerem jsme se dozvěděli i o nových postavách. Finn by se měl dostat na tajnou misi spolu s techničkou Odboje jménem Rose hranou Kelly Tran, která je vzrůstově ještě menší než zesnulá představitelka Leii, Carrie Fisher. K novým postavám patří i viceadmirálka Amilyn Holdo (Laura Dern). Podle dostupných informací to vypadá, že se generálka Leia bude více věnovat politice a snad se tedy konečně dozvíme, jak přesně funguje Nová republika. Řízení Odboje tak tedy podle nepotvrzených zpráv přenechá právě viceadmirálce Holdo a letci Poe Dameronovi. Ti se ovšem mají mezi sebou neustále hádat a situace se má mezi nimi postupně stupňovat, což možná vyústí i v oficiálně potvrzenou facku, kterou má Leia vlepit Poe Dameronovi.

 

 

Diskuzi mezi fanoušky vyvolal nový vzhled Kylo Rena, mnohým totiž neušel fakt, že se jeho jizva, kterou mu způsobila Rey při souboji na Starkiller Base, mírně posunula vlevo. Aféru, která dostala i posměšný název ScarGate, musel nakonec vysvětlovat samotný režisér Epizody VIII Rian Johnson. Prohlásil, že se mu předchozí jizva, která se táhla přes nos a na druhou stranu tváře hlavního antagonisty, nelíbila, a tak ji zmenšil a mírně posunul. Co se týče dalších záporných postav, již brzy se máme dočkat samostatné komiksové série o kapitánce Phasmě od Marvelu, ve které bude vysvětlen její únik z drtiče odpadků na Starkiller Base. Jak víme, kapitánka Phasma se má dle traileru a promo fotografií objevit i v Epizodě VIII. Snad v ní dostane více prostoru, než měla v předchozím díle.

 

A zápornými charaktery i skončíme. Fotografie stavebnice Lego s hvězdným destruktorem Prvního řádu odhalila podobu vrchního vůdce Snokea. Ten překvapivě nosí světle oranžovou tuniku, okolo čehož se již začínají rojit nejrůznější teorie. Na fotografii i pak můžeme spatřit model droida ze série BB se jménem BB-9E, kterého používá První řád. Až na tmavší barvy ale vypadá stejně jako jeho kolega a nepřítel BB-8. A fotografie nového vitamínového nápoje nám pak odhalila i podobu Snokeových gardistů. Mají stejnou červenou barvu jako gardisté císaře Palpatina, ale překvapivě více středověký vzhled.

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď