Antologie Ve stínu magie hlásí: pokřtěno!

V pátek 8.11.2019 proběhl v pražském Luxoru křest povídkové antologie Ve stínu magie. A naše redakce byla samozřejmě u toho!

Kompletní sestava autorů (s Petrou                       Lukačovičovou prozatím v zastoupení)

Přesto, že pro pracující lid není pátečních 16:30 tím nejideálnějším termínem, byl ve stanovenou dobu prostor vyhrazený křtu knihy Ve stínu magie v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí slušně zaplněn. Pár lidí došlo ještě v průběhu akce, a tak nakonec židle v nepříliš velkém sále nestačily a pár jedinců lačnících spatřit (a nechat si podepsat) své oblíbené autory muselo zvládnout křest „na stojáka“.

Slova se ujal zkušený speaker – Leoš Kyša. Ukázalo se, že kromě projevu písemného (většinou publikuje pod pseudonymem František Kotleta) zvládá obstojně i mluvené slovo. K ruce mu byla z celkové osmnáctky hned desítka autorů – Vilém Koubek, Julie Nováková s juniorem, Lucie Lukačovičová, David Šenk, Jan Kotouč, Kristýna Sněgoňová, Petra Lukačovičová, Zuzana Strachotová, Micheala Merglová a Theo Addair. V zákulisí se navíc ukrýval stydlivý Míla Linc, podívat se zašel i Martin D. Antonín a samozřejmě nemohli chybět i lidé z nakladatelství Epocha, zejména majitel Mgr. Zdeněk Pobuda.

Naopak citelně chyběl Boris Hokr, druhý z editorů – toho času v zahraničí, a také avizovaný Roman Bureš, díky kterému si jeho fanoušci zaposilovali při marném tahání knih na podpis. Ale i tak – dát dohromady dvanáct autorů z osmnácti (počítáme-li i Mílu Lince a Frantu Kotletu) není na páteční odpoledne vůbec špatné skóre.

Účastníci se mimo jiné dozvěděli něco o chystaných projektech od každého z autorů – a pak už hurá na křest samotný. Je škoda, že se nepodařilo přilákat nějakého exkluzivního kmotra či kmotru, ale lidí už bylo za stolem beztak dost. Navíc ani nedošlo k obligátnímu polití knihy – vždyť zničit bichli za takové peníze je holý nesmysl 🙂 Takže pouze decentní přípitek a POKŘTĚNO!

Závěrečná fáze se pak nesla ve znamení různých kouzelnických triků a fíglů. Opravdu nechápu, odkud někteří jedinci dokázali vytahat takové množství knih k podpisu, ale autoři se měli co ohánět. Ale nakonec odcházeli všichni spokojeni – své podpisy ulovili, podebatovali se svým oblíbeným autorem či autorkou a navíc se během debaty pobavili.

A pár fotek,protože když je máme, proč vám je neukázat, že?

 

 

 

 

 

A bonus pro fajnšmekry na závěr: někteří fanoušci si chtějí vychutnat své oblíbence téměř všemi smysly (kromě hmatu,samozřejmě!)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď