Koprcon 2012 – abeceda zážitků

23. – 25. 11. se v Kopřivnici konal již desátý ročník Koprconu a akce takové tradice a slávy samozřejmě nemohla ujít účasti FP reportérů. Jelikož však zážitků bylo opravdu hodně a v klasické reportáži bychom na některý určitě zapomněli, rozhodli jsme se článek pojmout lehce netradičně. Co všechno tedy kopřivnický víkend nabídl?

A jako Atmosféra

Koprcon patří ke conům, jehož příjemná atmosféra plná setkávání se starými i novými známými je stejně důležitá jako program. Ani letošní ročník nebyl výjimkou, po celé tři dny tu vládla opravdová pohoda.

B jako Barvy

Chodby školy, kde se akce konala, zářily barvami, o což se zasloužila především letošní conová trička, která organizátoři nechali vyrobit ve čtyřech výrazných barvách. Důkladnější ódu najdete pod písmenem T. 🙂

C jako Cider a Č jako Čokolády

Na Koprcon přijel i Alko alias Aleš Kostka alias zákeřnost vytahující z kapes nebohých conařů peníze za neodolatelné britské pochoutky v čele se cidery, čokoládami a legendárními octovými chipsy.

D jako Dort

Na Koprconu nikdy nechyběla nějaká ta slavnostní dobrota, a co jiného připravit k desátému výročí než dort? Krájel se na sobotním galavečeru a všichni si ho mohli vychutnat, co hrdlo ráčí – byl totiž opravdu obrovský, a především úžasně dobrý.

E jako E-propagace

Organizátoři příkladně propagovali akci nejen na zdařilých webových stránkách, ale hlavně na Facebooku, kde se to několik týdnů před zahájením jen hemžilo statusy.

F jako zůstaňte i na conu Fit!

Cony jsou kvůli přednáškám vždy značnou zátěží pro dolní část zad, nicméně v Kopřivnici se myslelo i na aktivní zpestření programu. Návštěvníci se mohli dostatečně vyřádit nejen tanečními hrami DDR a ParaPara (připraveny byly i turnaje), ale také workshopy aikidó a hoopingu (tance s obručí).

G jako Galavečer

Galavečer je pevnou součástí každého Koprconu a nechyběl samozřejmě ani letos. Jeho součástí bylo divadlo, již zmíněný dort, kolo štěstí, v němž mohli návštěvníci vsázet nasbírané koprconí kredity a vyhrávat za ně knížky, figurky či komiksy, a párty do ranních hodin.

H jako Hry

Kromě tanečních her se člověk mohl pobavit PC hrami, deskovkami a novou hernou s konzolemi. Turnaje samozřejmě nechyběly.

CH jako Charita

Zúčastnit jste se mohli i happeningu, při němž se ze starých ponožek šily rozličné bytůstky. Akce přitom nesloužila jen k pobavení návštěvníků – KoprNožky se následně vydražily a peníze půjdou na provoz speciální škole Motýlek. Vybrat se podařilo krásných 2 230 Kč.

I jako Investice

Na Koprconu jste si mohli pořídit i spoustu fanovského zboží – trička, záložky, podtácky, figurky… Mezi motivy samozřejmě nechyběla dlouhodobě kultovní Game of Thrones a aktuální Hobit, takže pokud jste se chtěli stylově vybavit na návštěvu kina, měli jste tu ideální příležitost.

J jako Jubileum

Na desátý ročník odkazovala především Jubilejní programová linie. Šlo však jen o název, přednášky byly až na výjimky (třeba promítání fotek z minulých ročníků) sestaveny z témat, které se nevešly jinak – tedy neměly nic společného se Star Wars, Star Trekem, hrami a anime. A měly opravdu široký záběr – od Hobita přes apokalypsu až po čínštinu.

K jako Kavárna

Hlavním socializačním prostorem byla kromě baru kavárna/čajovna, kde člověk dostal nejen čaj a kávu, ale i štrůdl a jiné dobroty. Ke každému nápoji se rozdával milý bonus – perníkový netopýrek.

L jako Linie

Programových linií bylo osm. Tři herní – DDR a ParaPara, konzole a deskovky, jedna jubilejní, základ Koprconu však tvořily samozřejmě Star Wars a samostatný program měl i další fenomén – Star Trek, přednášelo se i o anime a hrách. Klasické přednášky střídalo promítání a různé diskuze a soutěže. A díky tomu, že organizátoři mysleli i na pauzu na oběd a večeři, kdo chtěl, nic mu neuteklo.

M jako David Macháček alias Dam

Hlavní organizátor Koprconu, na kterého po víkendu sesypala tsunami pochval a přání, ať se Koprcon coná i příští rok. Vůbec to není jisté, ale všichni doufají, že v listopadu 2013 načneme další desetiletí.

N jako Nováčci

Ač se zdá, že na Koprcon jezdí jen staří mazáci, každý rok se objeví pár nováčků. A z ohlasů na Facebooku je vidět, že si akci užili minimálně stejně dobře jako ti, co do Kopřivnice jeli už podesáté. Pondělní depky byly pro všechny stejné. 🙂

O jako Odznaky

Aneb placky, které organizátoři podobně jako trička nechali vyrobit ve více barvách, neomezili se ale jen na čtyři, zářily v mnohem více odstínech. Všechny byly pěkné, ale každému se líbila jiná, takže se stávaly objektem různých výměn a handlování.

P jako Pendrek

V kavárně jste mohli ochutnat i pendreky a lékorky – a to zcela zdarma. Zájem o nich asi moc nebyl, nicméně i tak se našli tací, kteří si pro dobrůtky chodili pravidelně a v závěru akce dostali nabídku, zda si nechtějí odvést výslužku domů.

R jako obRázky

Chodby školy ozdobily filmové a herní plakáty, a především stylová výstava SW kreseb Petra Hlubka.

S jako Star Wars

Základ programu Koprconu se vždy točí okolo Hvězdných válek. Letos se povídalo například o české fankfici, knížkách, komiksech, cosplay, ale samozřejmě nechybělo ani aktuální téma SW pod křídly Walta Disneyho.

T jako Trička

Design odkazoval nejen na to, že všichni Koprcon milují, ale přeneseně i na desáté jubileum. Trička byla k dispozici v dámské i pánské verzi a v barvách zelená, fialová, červená a modrá. Přesné počty neznáme, nicméně podle oka soudíme, že nejvíc si návštěvníci vybírali zelenou.

U jako Ubytování

Koprcon byl papučconem! Díky ubytování v tělocvičnách školy jste nemuseli celý víkend vytáhnout paty ven.

V jako VIP hosté

Ze známých tváří přijal pozvání například dlouholetý přednášející Koprconu vědec Arnošt Vašíček, který tentokrát mluvil o záhadách Tichomoří, spisovatel Jaroslav Mostecký, který měl autorské čtení a besedu, a Silvie Šustrová s velmi zajímavou přehlídkou seriálů o koncích světa a katastrofách obecně.

Z jako Zase Za rok!

S námi se příští Koprcon určitě uvidí. A s vámi? 🙂

Fotil Roman Kresta, další jeho fotky najdete na Facebooku.

Píšeme reportáže ze všech zajímavých akcí. Přečtěte si.

Pavla Lžičařová (šéfredaktorka)

pavla.lzicaro­va@fantasypla­net.cz

Další články autorky

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď