Krátká, ale o to nadšenější reportáž z osmého HorrorConu 2023

8. ročník HorrorConu byl především o setkání fanoušků hororu, ale zároveň si pro nás Kristina Haidingerová a její tým připravili pestrý program. Přiznávám bez mučení, že jsem za boha živého či mrtvého neměl šanci stihnout vše, co si pro návštěvníky připravili. Con se konal na půdě víceúrovňové restaurace Kotelna a tak bylo dost prostoru pro osobní setkání, křty, besedy, přednášky prezentace a hudební produkce, aniž by se účastníci museli vyloženě přeřvávat. Ale teď pár slov o programu.

Trojkřest knih z Golden Dogu – zleva Karin Novotná, Veronika Fiedlerová a Ludmila Svozilová

Knižních křtů proběhlo hned několik a přiznám se bez mučení červenými mravenci, že asi nejvtipnější z nich byl trojkřest knih Karin Novotné, Ludmily Svozilové a Veroniky Fiedlerové moderovaný Jiřím Sivokem. Smečka z nakladatelství Golden Dog kočírovala tuhle náročnou disciplínu se šarmem a elegancí sobě vlastní, a to i navzdory tomu, že hlava nakladatelství, tedy Martin Štefko, strávila všechen vyměřený čas na stánku. Možná se křest podařil, protože si dámy přizvaly k tomuto aktu kolegyni Madlu Pospíšilovou, takže mohla na okamžik, kdy moderátor menstruoval, převzít otěže. Prostě povedená taškařice, kterou nepřekonala ani derniéra Marka E. Pochy a křest jeho nejnovější knihy. Jedin,ý kdo tomuto křtu mohl konkurovat, byl Petr Boček, na jehož křest knihy Temné stránky dorazil i nechvalně proslulý pan Roubal. Petr Boček nás také ve své přednášce seznámil s osazenstvem svého sborníku V říši mrtvých. Přehlídka 26 autorů, kteří v 19. století psali strašidelné a hororové příběhy, by si zasloužila vydat se do hodin literatury přinejmenším na gymnáziích.

Na besedu Petra Bočka se dostavil ze záhrobí i nechvalně známý Ivan Roubal

Křtila se i audiokniha České temno, a to za účasti týmu z audio vydavatelství Čti mi. Tento křest s šarmem moderovala femme fatale českého hororu Kristina Haidingerová. Křest knihy Jana Hlubka, besedu Ivo Fencla a povídání o urbexu s Haninou Veselou jsem nestihl a zvlášť UrbexStories: Fenomén Urbexu a strach mě vážně mrzí. Zato jsem stihl skvělou Františku Vrbenskou, která představila u nás málo známého kanadského spisovatele Nicka Cuttera a jeho skvělé knihy Oddíl a Hlubina. Také jsem měl tu pochybnou čest vyslechnout osvětovou přednášku sestry Terezy Kadečkové a bratra Ondřeje Kocába o lovecraftovských monstrech. Ta byla v pravdě geniální, a to nejen díky skvělým přednášejícím, vínu a hostiím, ale také díky neodbytnému hlasu z publika. Démon Sivok pokládal totiž takové otázky, že i výřečná Kadečková občas ztratila řeč. Koncert skupiny Arhemion bohužel nebyl nejlépe ozvučen, což je vážně škoda. Kdyby si zvukař neseděl na uších, mohl to být krásný zážitek.

Ten nám ovšem vynahradil filmový maskér Jakub Gründer. Filmový zombie speciál jsem také nestihl, stejně tak mě minuly vernisáže fotgrafií Michaela Knotena a Pavla Jelínka. Mezi hvězdy programu také patřili moderátoři Pavel Polívka a Tomáš Marton. Ex InferiBloodShow jsem také nestihl.

Bylo toho zkrátka moc, ale bylo to krásné. Tak zase za rok!

Za fotky děkujeme Jiřímu Šedovi!

Reportér Honza Procházka s organizátorkou HorrorConu Kristinou Haidingerovou
Lucifer filmového maskéra Jakuba Gründlera

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď