Seď doma a piš

Píšete? Nemyslím tím maily, seminární práce nebo nákupní seznamy. Myslím povídky. Romány. Ságy. Prostě příběhy. Chcete vydat knihu, zkusit štěstí v literární soutěži? Sníte o tom, že z vás budou spisovatelé a zároveň vlastně netušíte, kde začít? Máte štěstí, že jdu zrovna kolem…

Jsem totiž nigerijský princ, který sedí na hromadě zlata a chce se ho zbavit. Stačí kliknout na následující odkaz: https://microsite.mlp.cz/tvurci-psani

V čem je háček, ptáte se? V ničem. Vážně.

Proč nám věřit?

V knihovně už pár let pořádáme pro autory fantastiky kurzy tvůrčího psaní. Není jich málo, ať už jde o kurzy a přednášky našich hostů, nebo o dílny, které si „režírujeme“ sami. V dobách, kdy svět byl ještě normální, a lidé na sebe bez obav prskali, jsme se scházeli v knihovně. Když první jezdec Apokalypsy osedlal koně a zavřel všechny v domácím vězení, pokračovali jsme online.

Vznikl tak kurz „Seď doma a piš“, u kterého jsme využili zkušenosti z předchozích živých setkání a jen to všechno ještě trošku víc doladili. Máme za sebou několik let zkušeností, během kterých nám pod rukama prošly stovky začínajících autorů, skvělé lektory (třeba ze spřáteleného Triumvirátu) a hlavně altruistickou touhu to předat dál. Vždyť k čemu bychom byli knihovna, kdybychom si to všechno nechali jenom pro sebe?

Moudra ale samozřejmě nejdou jen od nás, připojili se k nám i někteří skvělí spisovatelé: Martina Darian Antonín, Tomáš Bandžuch, Alžběta Bílková, Zuzka Hartmanová, Láďa Karpianus, Honza Kotouč, Petra Kubašková, Lucka Lukačovičová, Tereza Matoušková, Míša Merglová anebo navždycky nepřekonatelný Jarek Mostecký. Těm všem patří velký dík, že mnohdy v polních podmínkách lockdownu poprvé vzali kameru do ruky a natočili své části a podělili se tak o tajemství svých úspěchů. Teď budete vědět stejně jako oni.

Sečteno a podtrženo

Dostáváte vlastně ucelený online kurz, jehož součástí je video plné informací, teoretické texty, nějaké tvůrčí úkoly a samozřejmě odkazy na další knihy, kde se můžete dozvědět víc. Pokud nechcete nebo nemůžete navštívit kurz tvůrčího psaní u nás v knihovně, tady najdete svůj zlatý důl. A to samozřejmě úplně zdarma.

Takže pokud přemýšlíte o tom, že začnete psát a nevíte, jak se do toho pustit, nebojte se kliknout. Tu skvělou knížku, kterou máte v hlavě, stejně musíte nakonec napsat vy sami, ale třeba na stránce Seď doma a piš najdete informace, které vám pomohou snáz dojít až k vysněnému cíli.

Městská knihovna v Praze je tu prostě pro vás.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď