Sedmý symbol, start! Tohle jsou 4 hlavní hosté Festivalu fantazie 2014

Sledovali jste vždycky Hvězdnou bránu? A co Červeného trpaslíka? Nebo čtete Honorverse? Fanouškům všech těchto fenoménů přiveze letošní Festival fantazie do Chotěboře exkluzivní hosty.

Festival fantazie 2014 - Gary Jones

Gary Jones (na FF 30.6.-2.7.)

Garyho Jonese znají především fanoušci Hvězdné brány jako „toho chlapíka, co zadává ševrony do Brány.“ Dlouho se spekulovalo o tom, jak se vlastně jeho postava jmenuje, až tvůrci přišli se jménem Walter Harriman. Kromě vytáčení Stargate také jeho postava přijímá hlášení vyslaných SG týmů z planet zpoza Brány.

Walterův představitel Gary Jones se kromě všech tří seriálů o Hvězdné bráně objevil také v epizodních rolích v seriálech jako Andromeda, Mrtví jako já (Dead Like Me), Láska je láska (The L Word), Svatyně (Sanctuary) nebo Lovci duchů (Supernatural).

Jennifer Spence (na FF 2.-4.7.)

Podobně jako Gary Jones je i Jennifer Spence známá z Hvězdné brány, tentokrát ze seriálu Stargate Universe, kde hrála Dr. Lisu Parkovou. Ta například na počátku seriálu pracovala na motorech antické lodě Destiny, když mělo plavidlo málo energie. Její postava také opakovaně spala s různými členy posádky, aby unikla tlaku, pod kterým se na lodi Antiků ocitla.

Kromě Hvězdné brány se Jennifer Spence objevila také v seriálu Continuum, kde hrála specialistku na kybernetiku Betty Robertsonovou. Hrála i malé role v seriálech 4400 (7 epizod) a Da Vinciho případy (5 epizod).

Festival fantazie 2014 - Hattie Hayridge

Hattie Hayridge (2. až 5.7.)

Popularita Červeného trpaslíka mezi českými fanoušky fantastiky neklesá, a tak letošní Festival fantazie přiveze Hattie Hayridge, herečku, která ztvárnila ve druhé až páté sérii ženskou podobu lodního počítače Holly.

Hayrigeová také kromě Červeného trpaslíka působí ve stand-upech a objevila se například i ve sci-fi seriálu Lexx.

Marcus Wilmes (na FF 27.-30.6.)

Podobně jako při mnoha minulých festivalech přiveze svého hosta i fandom knižní military sci-fi série o Honor Harringtonové. Marcus Wilmes patří do rozsáhlého týmu BuNine (zkratka z Bureau Nine), se kterým autor těchto knih, David Weber, konzultuje jednotlivé technické detaily ve svých příbězích.

„Nejsme jen fanoušci science fiction. Jsme spíše fanoušci, jejichž povolání přímo či nepřímo odpovídají našim koníčkům. Takže když si přečtete náš článek o vývoji práva ve Weberově světě, zjistíte, že jeho autor je skutečný právník,“ píše BuNine na svých oficiálních stránkách.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď