Druhé ohlédnutí za FF2016

Protože FFko je dlouhé a reportů z něj není nikdy dost, přinášíme ještě jeden, tentokrát z celých tří dnů místo jediného a zaměřený hlavně na fotky. To abyste věděli, o co jste možná přišli a na co se snad můžeme těšit i příští rok…

Čtvrtek

Když jsem přijela do Chotěboře úplně vyřízená, bylo po čtvrté odpolední hodině a sluníčko pražilo o sto šest. Oproti zamračené Praze docela změna. Kamarádka na mě už čekala, protože tohle byla moje premiéra Fantazie a připadala jsem si tak trochu jako Alenka. Společně jsme došly na recepci, kde jsem dostala krásně fešný náramek, nějaké propagační materiály a ubytovenku. Jo, nesmím zapomenout na program! Ten byl ve čtvrtek pěkně bohatý, ale kvůli pozdnímu příjezdu jsem přišla o dost – přesto mám několik fotek.

Stihla jsem přednášky na téma Nejlepší seriálové znělky a dokonce i na Fantasy knihy, kde jsme se opravdu nasmáli (některé zápletky, které jsou autoři schopní vymyslet… mě budou pronásledovat ještě hodně dlouho). Večer potom byla Glee party, kde si několik lidí, kteří pomáhali s uskutečněním této akce, nachystali menší vystoupení – taneční i pěvecké.

Nemusím říkat, že ten den jsem šla do postele opravdu pozdě.

Čtvrtek2

Čtvrtek3

Pátek

Druhý den bylo času o něco více a tím pádem jsem mohla prošmejdit budovy, ve kterých byly jak přednášky, tak stánky. Celý Festival se odehrává především ve třech budovách – Sokolovna, KD Junior a budova recepce, kde je kino. Focení Marvel, kterého jsem se účastnila, pak probíhalo před těmito budovami.

Pátek6

Plno lidí v cosplayích, co si vypráví, jak tvořili tohle a támhleto. Nejlepší byl asi kolemjdoucí s malou holčičkou, která zahlásila: “Tatí, tamten pán dostal přes držku!” “To se ale neříká takhle nahlas!” Vysvětlujte, že se jedná o umělé stehy a falešnou krev na cosplay Hawkeye. Mimo něj se tam sešli kapitán Amerika, Peggy Carter, Angel, Lady Loki, Spiderman nebo takový Bucky (dokonce i jako Summer Soldier).

Pátek7

Během focení kolem nás procházelo plno lidí ve steampunkovém oblečení – někdo zahlásil, že má být focení k Assassin’s Creed, ale v programu to oficiálně nebylo a skupinky se pak roztrousily po areálu – přesto jsem odchytla jednu slečnu, aby mi zapózovala. Do přednášky Co dělá Marvel špatně? jsem měla ještě dobrou hodinku, tak jsem se trousila po herní hale v Sokolovně (a málem dostala po hlavě ovladačem od vášnivého hráče), kde byla možnost vyzkoušet PS4, Wii U, zastavit se u stánku Gamlery.cz nebo BlindBoxu.

Pátek4

Co se týká programu některých linií (ComicsCon, Avalcon, SeriesCon nebo GameLine), byl opravdu nadupaný a ať jsem procházela kolem jejich místností v jakoukoliv hodinu, pořád tam někdo byl. Největší nával zažila recepce snad při besedě s Christopherem Judgem (Teal’c). Nějak mi vypadlo z hlavy, že za besedu s ním se platí, takže no photo.

Pátek1

K večeru, kdy se nám zrušilo fotografování, jsem zahlédla skupinku lidí, kteří za Sokolovnou trénovali boj s meči a štíty – každý se mohl přidat, aby si to vyzkoušel. Tak jsem si je cvakla a zdrhla, protože někteří byli opravdu velmi šikovní.

Pátek2Pátek5

 

Sobota

Poslední den byl takový oddechový – balení, vypadnout z ubytovny a ještě udělat pár fotek na závěr. Přednášky, které jsem chtěla stihnout – nemusím říkat, že moje maličkost na nich prostě a jednoduše nebyla. Přesto Stará angličtina, Klub rváčů nebo MoveConoví Zaklínači tělo na tělo zní fakt zajímavě!

Sobota2

Stejně jsem pak skoro třičtvrtě hodiny stála frontu na výbornou palačinku vedle Kafekáry a vyfotila si skupinku cosplayerů, kteří byli oblečení jako pocity z hitu V hlavě. Byli skvělí! Nádherně barevní a Smutek opravdu museli skoro na každou fotku odtáhnout – byla moc smutná a nic se jí nechtělo. Přesně jako ve filmu!Sobota1

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď