PR: Na Tahu už od roku 2020

Projekt Na Tahu je již nějakou dobu stálicí českého fantasy internetu. Představil se v roce 2020 během první koronavirové karantény, kdy začal se streamovaným dračím doupětem (D&D) a jejich pořad Věčné duše si získal mnoho fanoušků. Od té doby ovšem projekt zaznamenal mnoho změn. Jednou z nich byl přesun z on-linového videohovoru do živého hraní před kamerami ze studia. V říjnu 2020, tak kluci a holky z projektu pravidelně ukazovali hrdinské příběhy jejich postav stovkám diváků na českém internetu. Studio jim bylo zapůjčeno jejich partnerskou společností MediaRealms, za což jim patří ohromné díky. Bez nich by pořady Na Tahu ještě dlouho nebyly v takové kvalitě jako nyní. Ovšem co je nyní? Kam se Projekt Na Tahu od té doby posunul?

Píše se 5. srpna 2022 a do Českých Budějovic se sjíždějí hrdinové ze všech koutů Čech a Slovenska… Tohle není úvod k akční fantasy ani začátek poutavého příběhu nýbrž popis Budějického conu Fest Na Tahu. Letos se uskutečnil již druhý oficiální ročník(tentokrát třídenní!) a kdo chyběl, určitě zaváhal.

Oproti předchozímu a nultému ročníku se letošní Fest Na Tahu pořádal v příjemných prostorách Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity (PF JČU)  a rozhodně to nebyla špatná volba. Návštěvníků let dorazilo mnohem více než předchozí roky a tak by je krásné ale skromné prostory Hardtmuthovi vily mohly jen těžko všechny pojmout. Oproti tomu PF měla nejen víc prostor pro shromažďování lidí, ale především větší přednášecí sály s technickým zázemím, které je tolik potřebné pro přednášky a workshopy. Zároveň ale množství dostupných místností umožnilo hladký průběh velmi důležitému prvku v programu: hraní Dračáku.

A o tom Dračáku to vlastně celé bylo, skupina Na Tahu totiž na letošním ročníku Festu Na Tahu zakončovala svou dva a půl roku trvající kampaň Věčné Duše. A jestli někdy mohlo být zakončení epické, bylo to právě tady. Velké finále se uskutečnilo v prostorách místního kina a sál byl plný k prasknutí. Atmosféra tak napjatá že by se dala krájet a pro ty, co se nechtějí připravit o konec dobrodružství, protože ještě dokoukávají všech předchozích 109 epizod ze záznamu, jenom řekneme, že se mají opravdu na co těšit.

Kromě Dračáku a velkolepého finále na festu probíhal program, ze kterého si svou činnost mohl vybrat každý, přednášky od nadšenců, workshopy k RPG hrám, kreslení, skládání origami, hraní deskových a jiných her a letos nově také přednášky od akademiků, kteří v návaznosti na spolupráci Na Tahu s JČU, přinášeli provázání populárních témat se skutečným výzkumem a vědou.

Po celou dobu této události probíhala také akce v Letním Kině Háječek, který je dalším partnerem Festu Na Tahu, zde probíhalo mimo jiné promítání filmů, laser game, představení e-sportového týmu a burza knih a komiksů od CREW. O zábavu tedy bylo postaráno na všech frontách.

Nic méně, jak už bylo zmíněno, kampaň Věčných Duší došla svému konci, to ovšem neznamená, že by byl konec celého Na tahu. Naopak! Celá skupina už několik měsíců usilovně pracuje na nové, ještě hustějši kampani! Směrem k této nové kampani již měsíc zahlcují sociální sítě materiály na kterých pracují, aby diváci měli představu co je čeká a nemine. Parta Na Tahu již ukázali první hráčské postavy kampaně a posuďte sami.

Nová kampaň projektu Na tahu začne již 20. října 2022, kdy proběhne první díl nového dobrodružství.

 

Těšíte se? Protože My rozhodně ano!

Hu! Na Ta Hu!

 

Odkazy na Projekt Na Tahu:

Youtube: https://www.youtube.com/c/DnDNatahu

Twitch: https://www.twitch.tv/natahu

Instagram: https://www.instagram.com/dndnatahu/

Facebook: https://www.facebook.com/dndnatahu/

Podcast: https://anchor.fm/na-tahu

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď