Sobotní příloha: O autíčkách a Jurském parku

Filmová auta byla vždycky lákadlem pro všemožné kutily a snílky. Nejsou tak drahá jako klasické sportovní kočkolapy a parádu na veřejnosti udělají taky. Protože filmové auto jen tak nikdo nemá.

Koupit si tričko s filmovým potiskem umí každý. Pořídit si k tomu povlečení na postel taky není tak cool, moc lidí to neuvidí. Pořídit si filmovou uniformu, to už je velká libůstka a důvod sdružovat se do spolků stejně postižených fanoušků. Ale zainvestovat větší prachy a pořídit či vyrobit si sám doma přímo filmové vozidlo, to už je velký projekt pro opravdového fanouška.

Jurský park udělal pořádnou díru do světa filmu a jeho obliba rozhodně neklesá. Není tedy divu, že mít jedno z aut, která se v této sérii objevují, je snem mnoha fandů po celém světě. Navíc to není zas tak neproveditelná záležitost, protože vozy z tohoto filmu nebyly nikdy extra drahé značky a dnes se dají pořídit skutečně za velmi lidové ceny (i když na druhou stranu mají většinou už dost za sebou). Ovšem udělat z obyčejného auta výstavní filmový kousek, to už je zkouška pro novopečeného majitele, jeho peněženku a jeho šikovnost a trpělivost. Své o tom vědí členové sdružení Jurassic Park Motor Pool:

Když nemáte přímo značku auta z filmu, ale máte svoje vlastní vozítko, které vám není líto zmalovat do filmového looku, tak to zas až taková fuška není:

Ale to není ono, chce to originál značku. Ale vyrobit si třeba jen takový pravý Jeep Wrangler podle filmového originálu už je složitější, chce to cit pro detail (a potom rovnou i to správné oblečení). Ale s Wranglerem je pak větší prča:

Praktičtější pro běžný život je rozhodně Ford Expolorer. Nacpete do něj leccos, možná i toho dinosaura. A když má někdo šikovné ruce, nezastaví ho ani takový detail, jako nutnost vyrobit velké střešní okno a kompletně interiér s originál promítacími obrazovkami:

Jde to s ním ale i rychleji a s tapetou to jde raz dva:

Ale jestli jste na tom ještě lépe, chcete něco fakt velkého a nemáte hluboko do kapsy, vězte, že na Ebay se dá koupit leccos. Třeba i originální obytný vůz, použitý a přestavěný pro film Jurský park: Ztracený svět. A to už je velká paráda. Ale taky závazek a zatraceně velká fuška:

No a pak už zbývá jen domluvit si nějakou pěknou společnou akci s ostatními majiteli aut. Třeba premiéru Jurského světa v autokině:

Nebo možná natočit i vlastní fan film:

Tak hezkou sobotu, já jdu shánět toho Explorera…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

Zanechat odpověď