FPÚ pátrá, radí, informuje (17.)

Hlavní zpráva: Firma MINDOK oslavila v minulých dnech 10 let na našem trhu, a to ve velkém stylu, na parníčku na Vltavě. Počasí sice přálo mnohem více jídlu, pití, klábosení, tancování a hraní v útrobách lodi než romantickým vyhlídkám z paluby, ale i tak to bylo nadmíru příjemné a milé setkání, rozšířené o procházku časem s touto firmou, malý kvíz, velkou tombolu a balóny ve tvaru hracích kostek. Přejeme vše nejlepší do dalších deseti let – pak se uvidí, jestli nás zase pozvou.

– nejnovějším hitem mezi deskovkami se staly únikové hry a valná většina našich předních firem se s jednou nebo více vytasila. Konkrétní tituly najdete v každém lepším obchodě, my slibujeme, že nezůstaneme pozadu a nějaké detailně zrecenzujeme.

– 3.10. otevřela první deskoherní kavárna, tedy oficiálně. Zkušební provoz již nějakou dobu jede. Najdete ji v pražských Vršovicích pod názvem Bohemia Boards and Brews, vlastníkem je Američan dlouhodobě žijící v Česku a tak i nabídka jídla a pití bude obdobou amerického stravování. Plus: je slíbeno na 500 her, mínus: vstupní poplatek 60 Kč, rovná se: uvidíme!

– máme říjen a tudíž nás vbrzku čeká a nemine Deskohraní. Stejné místo konání: Tyršův dům v Praze, termín 14.-22., a pořadatelé slibují, že nebude chybět nic, co se v minulosti osvědčilo. Potvrzujeme, že jde o velmi milou akci a že ani letos na ní nebudeme chybět.

– vyšel Doom! Ano, Blackfire převedl do češtiny PC klasiku, a to s šarmem a grácií, tedy s krásnými figurkami škaredých mutantů, kterým se hráči v roli mariňáků musí postavit. Jasně, taky vydal nějaké další hry, jako třeba rozšíření pro lovecraftovské Temné znamení, ale tady v redakci budeme nějakou dobu žít z toho Dooma…

– Albi má nejnověji na kontě původní českou hru Empatia s krásně ilustrovanými kartami. Budeme dále zkoumat, ale podle prvního dojmu to vypadá, že by mělo jít o něco podobného Dixitu, ovšem s možností hrát kooperativně. Dále se chlubí strategičtější variantou Carcasonne, totiž Ostrovem Skye, a historickou strategií Lorenzo il Magnifico – vše bychom časem chtěli rozebrat detailněji.

– Piatnik vydal karetní hru Cesta koření, která má být první z trojlístku her Century, jež bude prý možné navzájem kombinovat. Dobrá zpráva: nemá být příliš náročná a zčásti má spočívat ve stavění balíčku karet, špatná: další hra vyjde až příští rok.

– Mindok rozšířil o doplňkový herní plán svůj trhák Mars: Terraformace, a právě vydává párty hru na neotřelé téma Přines si svou knihu. Ano, potřebujete sice ke hře knihy, ale mohou to být jakékoliv knihy: detektivky, kuchařky, manuály, ba dokonce třeba jen časopisy či noviny. V nich pak musíte podle zadání na čas vyhledat co nejvtipnější přání na dobrou noc, lékařskou diagnózu či titul z červené knihovny. Věřte nevěřte, je přitom spousta legrace i za střízliva!

– …a malé vydavatelství velkých her Fox in the Box přichází s 18CZ. Název ze záhadné, ale v zahraničí úspěšné řady her se snaží naznačovat podstatu: v roli majitele malé lokálky se na sklonku Rakouska-Uherska budete snažit zvládnout osobní dopravu i vznikající akciový trh. Očekáváme tradičně nejednoduchou, ale širokospektrální záležitost.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď