Diablo II – třetí část recenze

Popis ovládání hry

Hlavní ovládací panel

 Jednotlivé důležité prvky panelu jsou očíslovány na obrázku. Tady jsou k nim vysvětlivky:

  1. Life neboli váš život. Pokud je prázdný, tak jste mrtví. Dá se doplnit lahvičkami life potion (červené), které je nezbytné mít u sebe.
  2. Typ boje s vaší zbraní (např. sekání, házení…). S podrobnostmi si nejsem jistý. Dá se ale hrát i bez používání této volby (většinou se mění automaticky). Pokud je políčko červené (jako na obrázku), nedá se zrovna daný typ používat.
  3. Zkušenosti neboli experience zbývající do dalšího Level up, tj. do dalšího levelu vaší postavy, kdy si můžete přídat 5 bodů libovolně do několika položek Zkušenosti přibývají zabitím obludy nebo splněním questu.
  4. Délka doby běhu neboli stamina. Zobrazuje, jak dlouhou dobu ještě můžete běžet. Běh se spouší stiskem tlačítka s panáčkem umístěného hned vedle. Když na chvíli zastavíte, stamina se velice rychle dobíjí. Nechápu proto, proč jsou ve hře i doplňující lahvičky. Kdo ví.
  5. Opasek neboli belt. Lze do něj uložit lahvičky doplňující některou hodnotu, většinou ty nejdůležitější, tedy life a mana, viz. níže.
  6. Aktuální kouzlo nebo dovednost, kterou můžete použít, popřípadě je automaticky využívána. Kliknutím levým tlačítkam nebo stisknutím klávesy “S” ji můžete změnit. Pokud je to bojové kouzlo, aktivuje se stiskem pravého tlačítka na obludu.
  7. Magie neboli mana. Každé kouzlo si při svém použití trochu many odebere. Pokud jí však potřebuje více, než kolik jí máte, nelze čarovat. Manu můžete doplnit lahvičkou mana potion (modrá lahvička).

 

Klávesy a ovládání

Celá hra se ovládá pouze myší, pokud nepočítám pomocné klávesy, které urychlují některé běžné funkce, jako například otevírání a zavírání dialogů, pití lahviček (obzvláště důležité) apod. Pokud chcete přejít na určité místo, promluvit s osobou, bouchnout do obludy, položit nebo vzít nějaký předmět, tak na něj ukažte a stiskněte levé tlačítko myši. Pravé tlačítka můžete použít k vypití lahvičky (nejdříve na ni ukážete a teprve potom stisknete), k použití svitku nebo knihy (stejný způsob) nebo k použití kouzla (ukázat na obludu a stisknout). K otevření dialogů (popsány níže), můžete použít následující zkratky:

Klávesa C
Otevře dialog Charakter obsahující hodnoty vlastností vaší postavy, např. síla, obratnost,vitalita a pod.

Klávesa I
Otevře dialog Inventář, ve kterém vidíte, jaké věci máte u sebe a jaké máte oblečené.

Klávesa Q
Otevře Quest dialog, který obsahuje úkoly, co jste dostali a jejich stručný popis s informací, zda je quest splněn nebo ne.

Klávesa S
Zobrazí všechny vaše kouzla (včetně svitků) a dovednosti (skills), z nichž si můžete vybrat, který zrovna chcete použít.

Klávesa T
Zobrazí strom vašich dovedností.

Klávesa TAB
Zobrazí automapu

Klávesa Esc
Zobrazí hlavní menu. Volby v něm jsou více než jasné, proto je zde nebudu popisovat.

Zdroj: Techbox
Napsal: Katmai

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď