Letošní nadílka z E3

Jak mnozí z nás vědí, tento měsíc se uskutečnila E3, největší videoherní výstava roku. Odehrává se v Los Angeles v Kalifornii. Začala v sobotu 10. června a skončila 15. června. První tři dny se konaly konference největších studií, která tam oznámila nové tituly. Na zbylé dva dny se otevřely dveře i veřejnosti. Ta si mohla zahrát předtím oznámené tituly ještě před vydáním a novináři absolvovali prezentace her. No a ty nejdůležitější věci z E3 si právě teď projeme.

Sobota

První den celé akce. Konala se EA konference, kde studio oznámilo pokračování série Need for Speed s názvem Payback, který z traileru působil spíše jako Rychle a zběsile než jako závodní hra. Ukázali blíže Star Wars Battlefront 2 a pustili první gameplay trailer z nové FIFY 18. Ani jedna z těchto her nebyla nečekaná a ani nepřekvapila, protože jejich pokračování vychází každý rok. Studio tu také poprvé představilo sci-fi Anthem. Jedná se o multiplayerové sci-fi, které lehce připomíná Destiny. Stojí za ním lidé z BioWare. Vzhled hry je famózní a od příběhu si také můžeme mnoho slibovat, neb ho dělali ti, co Mass Effect, Star Wars: Knights of the Old republic nebo Baldur’s Gate.

Neděle

Neděle patřila Microsoftu. Ten nám přiblížil Project Scorpio, jehož oficiální název je Xbox One X a bude stát 499 dolarů. Vaše starší hry budou kompatibilní s novou konzolí. Jestli se i budou hrát lépe, jak říkají, to uvidíme. Dále oznámil Forzu 7, což není nic nečekaného, a přiblížil Anthem. Představil Crackdown 3 a ukázal nám první trailer na Assassin’s Creed Origins, která se bude odehrávat v starověkém Egyptě. Předvedl ještě mnoho dalších titulů a oznámil exkluzivní tituly na novou konzoli. Také uvedl Metro Exodus, jež také vypadá z traileru velice slibně.

 

Pondělí

Tento den se konala konference Bethesdy a Ubisoftu. Bethesda z rukávu vytáhla dvě docela silná pokračování – Evil Within 2 a Wolfenstein II: The New Colossus. První jmenované je druhý díl hororové hry sklízející po celém světě kladná hodnocení. Ve druhém titulu se vrací B. J. Blazkowicz, nezničitelný blonďatý voják již mnoho let masakrující nácky na více než třiapadesát způsobů. V ukázce to zvládl na vozíčku, ze hřbetu robotického psa a ve speciálním obleku. Bohužel zbylý obsah konference nebyl tak úžasný. Nabídlo se další dojení Skyrimu, tentokrát na Switchi, a DOOM spolu s Falloutem 4 na VR, což sice zní více než zajímavě, ale obáváme se, že hraní se neobejde bez kyblíku. Ubisoft pro změnu přiblížil asasíny a ukázal další dva trailery na Farcry 5. To, co zaskočilo prakticky všechny, bylo oznámení a představení prvního traileru Beyond Good and Evil 2. Zatím sice nikdo neřekl nic bližšího, ale snad brzy. Další novinkou je pirátská hra připomínající For Honor jménem Skull & Bones. Poslední je crossover Maria a Rabbids nesoucí název Mario + Rabbids Kingdom Battle.

 

Úterý

Poslední den pouze pro novináře, kdy se odehrála konference Sony a prezentace Nintenda. Sony nepřišel s ničím novým a vysloveně zásadním. Ukázal gameplay trailer na Spider-Mana, God of War, jemuž i přidal datum vydání. Pustil nový gameplay trailer na Call of Duty WWII, kde zbraně jaksi postrádaly recoil. Dodal pár informací o Destiny 2. Nintendo jen oznámilo dvě DLC k nejnovější Zeldě a hry, co od teď půjdou hrát i na Switchi, a prozradilo datum vydání Super Mario Odyssey.

 

 

Letošní E3 nebyla nabitá nějakými hrami, u kterých byste jen seděli s otevřenou pusou. Není zklamáním, jen asi mnozí čekali víc.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď