Steampunkový & viktoriánský piknik 2016

Stejně jako v předchozích letech, i letos bude Gröbova vila v Havlíčkových sadech svědky události jako vystřižené z let dávno minulých. Zapomeňte na ruch a shon 21. století! Představte si, jak alejemi korzují elegantně odění gentlemani v cylindrech, pod korunami stromů si svůj šálek čaje nerušeně vychutnávají dámy v korzetech a nápaditých robách a piknikové koše u jejich nohou přetékají vlastnoručně připravenými dobrotami…

indexStačí pohodlně se usadit na deku, zaposlouchat se do tklivých tónů violoncella a nechat se bavit připraveným programem – čaj se bude co nevidět podávat.

Steampunkový & viktoriánský piknik je historií inspirovaná událost s dlouholetou tradicí, pořádaná redakcí STEAMZINE.cz – jediným steampunkovým e-magazinem u nás. Že vám slovo “steampunk” nic neříká? Právě vám je určena úvodní přednáška o tomto stylu, který kombinuje technologie 19. století s futuristickými prvky a svou vizuální stránkou odkazuje na díla nesmrtelných autorů sci-fi, jako byli Jules Verne či H. G. Wells. Fascinují vás důmyslné létající stroje, zařízení umožňující cestování v čase či nevídané zbraně s mechanismy plnými ozubených kol? Nyní se i vy můžete ocitnout v prostředí, kde tyto pojmy nejsou ničím neobvyklým, a nudit se rozhodně nebudete.

Kromě přehlídky propracovaných kostýmů se můžete těšit na workshop malování hennou, kde si budete moci doslova na vlastní kůži vyzkoušet půvab této krášlící techniky, dvě živá hudební vystoupení a soutěž o ceny!

Chcete-li si zpestřit odpoledne a strávit příjemné chvíle s rodinou ve fantaskním světě, kde nic není nemožné, poznat nové přátele, či si jen v klidu vychutnat posezení ve stylu viktoriánské  Anglie  ve stinných zákoutích grotty, oprašte čajový servis po prarodičích a přijďte s námi zažít neopakovatelnou atmosféru 19. století.

Kde: Grotta, Havlíčkovy sady v Praze
Kdy: 16. července od 14:00

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď