Harry Potter a Princ dvojí krve

Bradavice jsou zpět a s nimi i Daniel Radcliffe a jeho tlupa věrných kumpánů, znovu pod taktovkou Davida Yatese. Trailery slibovaly mnoho, dopadlo to však dobře?

Princ dvojí krve se stal dalším z mnohé řady filmů, kdy má filmový trailer větší atmosféru než dílo samotné. Na svoji délku totiž nenabízí zas až tolik převratných věcí, aby se divák nezačal nudit už někde v polovině, přičemž celou situaci nezachrání několik vskutku kvalitních scén, kterých je však jako šafránu.
Film jako takový není špatný. Opět se v něm setkáváme se známou tlupou charakterů, která se vyskytovala i v předchozím dílu. Obsahuje vše, co autorka vložila do knihy, jenže scénáristé prostě celý text překopali po svém a uvařili z toho plytký guláš, kde vyzdvihli něco úplně jiného, než mělo být.
V knižní předloze jednoznačně vítězí zlo. Tudíž by tomu tak mělo být i ve filmu, jenže ten se zabývá tím, kdo s kým chodí, kdo se s kým rozešel atd.. Ano, to je celé! J. K. Rowlingová dokázala napsat šesté pokračování Harryho velmi věrně, tudíž se i hlavní hrdinové mužského pohlaví začínají ucházet o hlavní hrdinky ženského pohlaví, jenže to všechno slouží jako kulisa k příběhu, ve kterém jednoznačně vede na body tým Voldemort a spol. A ve filmu? Ten chodí s tím a ten zas s tímhle a všichni dohromady dělají… dělají z filmu jen bláhovou romantickou parodii na předchozí díl, který temnou atmosférou čpěl skutečně solidně.
Záměr scénáristů se zdá velice průhledný, neboť zvýrazněním této tematiky se do kin přitáhnou především ti, kterých se to vysloveně týká – puberťáci mezi třináctým a sedmnáctým rokem, kteří se v trápení hlavních hrdinů budou vidět, ale oko normálního člověka pláče. Celý film se tedy dělí na dlouhé epizody připomínající brazilskou hard core telenovelu proloženou sem tam dramatičtější scénou. Naštěstí takovou scénou, která skutečně stojí za to a z níž je cítit, že režisér David Yates skutečně umí a z těch několika málo momentů vytřískal skutečně maximum. Nelze očekávat neustálé souboje na hůlky a tuny efektů, jenže po vzrůstající kvalitě Potterovských filmů divák očekává něco víc. Opět o krůček temnější atmosféru, opět o kousek „dospělejší“ film než předchozí, jenže šestka je prostě ne jeden, ale tak dva až tři kroky zpět. Možná se tvůrci filmu zalekli čím dál temnější poetiky filmů, a proto hodili rovnou zpátečku, tudíž z jejich obavy, aby nahrabali co nejvíc peněz, přichází divák odkojený předchozími epizodami o minimálně polovinu zážitků, na které se těšil. A trailer toho tolik sliboval. Úsečné věty, rázná muzika a na obrazovce zelenočerná tma slibovaly úžasnou lahůdku, na které se dalo vyřádit, ale toto plytké drama je jednoduše zklamání. Ve filmu chybí napětí, gradace, dechberoucí scény, které diváka zamáčknou do křesla, že zapomene žvýkat popcorn. V takovéto podáním to je nuda.

Film jako takový vysloveně špatný není, tudíž se propadákem roku určitě nestane. Má své kvality, které se dají ocenit, jenže je jich málo a nad zbytkem se dá jen sušit slzy kapesníčkem. Nikoliv však dojmy nad milostnými scénami! Krokodýlí slzy budou ronit ti, kteří četli knižní předlohu a nyní jen před plátnem bezmocně zírají, jakým způsobem byla osekána. Důležité informace a momenty, u kterých se u knihy občas zapomínalo i dýchat, film prostě přejde, jako by se nechumelilo. Brumbál s Harrym hledající viteál v jeskyni u moře sice je scéna, která se dá považovat za jednu z těch hodně povedených, jenže je k zbláznění krátká. Nezbytnosti pro pochopení toho či onoho se odbudou jednou, dvěma větami a je vymalováno, jde se dál, někam za roh se muckat. Na to, že trvá dalece přes dvě hodiny, by se byl dal zkrátit na polovinu, a přesto by byl stejný. Délka snímku vůbec neodpovídá jeho náplni. Film je tak utahaný, zdlouhavý, některé scény se v něm v různých variacích opakují, ale přesto se na to vydrží člověk koukat, protože to je prostě Harry Potter.

Cos se týče herců, odvedli dobrou práci, ovšem scénář jim příliš překážek do cesty nepostavil. Krom Daniela Radcliffa se do popředí dostal i jeho věčný stín Rupert Gint, který zase o trochu zestárl, tudíž je na něm oproti prakticky neměnnému Potteovi vidět jistý časový posun. A navíc, hrát upřímného troubu mu prostě sedí. Alan Snape Rickman je zase tak úlisný, jak si ho představujeme, a Brumbál skrývá veškeré emoce do svého plnovousu, kterým občas povlává vítr.
Atmosféra starých dobrých Bradavic na diváky opět dýchá svým nezapomenutelným kouzlem, které se prostě nedá nepochválit. Tím se z filmu státá i koukatelná záležitost, jenže na druhou stranu výtvarným zpracování se nedá zachránit mnoho. Z nového Harryho Pottera je cítit nádech kvality, jenže po zhlédnutí celých sto padesáti tří minut budete z kina odcházet s pocitem, že jste neviděli nic víc, než průměrný film, na který se vyplatí kouknout jednou a dost. Navíc vás bude bolet zadek a jediné, co si z něj odnesete, pokud jste nečetli knihu, je otázka, zda to dá Ron s Hermionou dohromady.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Podla mna – atmosfera starych dobrych Bradavic je prec. Do takejto skoly by som si uz dieta nedal. A pritom asi do stvrtej casti to bola uzasna, uveritelna a fungujuca skola. Skoda, no film u mna bol prepadakom. To si radsej pojdem este raz pozriet Dobu ladovu 3 😀

  2. co to povídáš, Idole02. Ty filmy mají přesně tu samou atmosféru, co knihy. Obávám se ale, že ty jsi knihu nečetl…

  3. Cital 😀 Hovoril som o atmosfere Rokfortu (Bradavic). Bradavice v poslednom filme vyzeraju osumelo, su zanedbane. Mozno to bol zamer rezisera, no odklonil rozpravkovej atmosfery prvych styroch filmov. Len si spomen na tie nadherne miestnosti, carovne stropy atd.

  4. je tedy šestý díl podle vás totální propadák? alebo naopak?

  5. Tahle recenze mi mluví z duše…byla jsem naprosto zklamaná a rozčarovaná, zvlášť když jsem knižní předlohu četla.Nedá se to s knihou srovnat a bohužel to ani zpoloviny nedosahuje kvality předchozích dílů! Fakt na to do kina nechoďte – vyhozený prachy.

  6. zklamání
    nerad to říkám, ale jsem taky zklamán. Princ skutečně nedosahuje kvalit předchozích dílů – všechno, co mám na té knize rád (pátrání po Voldemortově minulosti a kořenech), šlo do háje. Udělali z toho blbou a průměrnou romantickou komedii pro puberťáky, jakých běží v kinech a televizích stovky. Ale nehaňte prosím režiséra, ale scénáristu, který se vrátil zpět – tzn. že nepsal scénář k Fénixově řádu. Princ dvojí krve je hodně hluboký pád na dno filmové stoky a všechny fanoušky odradí. Takže pokud mohu radit, nechoďte na to. Peníze za to opravdu nestojí. A pokud přeci jen zatoužíte ten film vidět, pak se vyhněte dabované kopii, neboť dabing je jedním z kamenů úrazu toho snímku. Hlavně Vojta Kotek, který neumí dabovat. ____ Prince dvojí krve asi budu jako film ignorovat a dál si se vzpomínkami na lepší časy (to jest, když bylo mé okouzlení Bradavicemi maximální a k žánru fantasy jsem skrz tohoto čaroděje teprve dostával) pouštět Vězně z Azkabanu a Fénixův řád – dva nejlepší filmy o Potterovi

  7. 2 shadowulf: koukej na nadpis to bylo pro Oldriskuk Princi dvoji krve: podle toho jak hodnotite mam strach na to jit, ale urcite pujdu2 Martin S. Stručovský: rikas vyhozene penize ale u nas je kino za 30 Kč takze to obetuju a az to u nas bude tak pujdu

  8. Jako fanoušek HP jsem od čtvrtého dílu cítil, že je to nucená nastavovaná kaše. Z nostalgie jsem přečet nakonec všecny díly. Tudíž se vůbec nedivím, že film je taková blbost, jelikož v knize taky nic moc. Škoda, že není všech sedm dílů tak suprových jako ty první.

  9. Můj pohled
    Na filmy o Harrym Potterovi chodím do kina pravidelně již od Kamene Mudrců, ale ujišťuji vás, že takhle zklamaná z adaptace na plátno jsem ještě nebyla. Po hodně odfláknutém čtvrtém dílu Mikea Newella a apetit napravujícím pátém pokračování nám nyní David Yates předkládá něco, s čím se fanoušci ságy o světě kouzelníků raději nikdy neměli setkat…——————————————————————————–“Chtěli jste fantasy – máte teenagerskou komedii.” I takhle by se dal HP6 v krátkosti nazvat, ačkoli je to pro něj stále ještě velice mírné označení. Mylně jsem se domnívala, že po vzdychajících barbie z Krásnohůlek, brakedance tanečníkům z Kruvalu, Hagridovi ohrožujícím profesorský sbor vidličkou a Madame Maxime vybírající mu z vousů zbytky jídla, není už kam klesnout. Leč, nečekané se stalo skutečným. Budeme svědky amatérsky nastříhaných scén, jež dohromady nedávají smysl, zjistíme, že všechna kouzla, až na Avada Kedavru, mají stejnou barvu, před našima očima se budou měnit dané charaktery postav a co víc, nevyhneme se ani přehrávání, levným vtípkům a možná se bude i zvracet. Jak do tohoto zapadá tragédie, která se na konci nevyhnutelně musí stát? Nijak, ale Yatesovi to zjevně vůbec nevadí. Směle do nás lije stupidní a nepotřebné scény, aby se tak vyhnul důležité hlavní linii příběhu šesté knihy a puberťáci se smějí. A vy se taky budete smát, vyšinutým hysterickým smíchem, jakmile pochopíte, jak lehce se dá zkazit jedna z nejlepších knížek o Harrym Potterovi a ještě na tom vydělat vaši stokorunu.Steve Kloves usoudil, že Dursleyovy už nejsou pro dílo tohoto kalibru dostatečně vtipní a rozhodl se je nahradit krátkým výstupem, během něhož Potter flirtuje se servírkou. Velice duchaplně využitá stopáž, kterou okamžitě střídá Brumbál, jenž se nejen nebojí pozornosti mudlů, když postává v podzemní dráze ve svém obvyklém obnošeném hábitu a s vlasy a vousy po pás, ale ještě se živě zajímá o Potterův milostný život. Okamžitě se přemístí za Křiklanem, jehož příchod na scénu není ani trochu napínavý nebo dramatický. Nutno dodat, že profesor Křiklan, jako jediný vyvázl z tohoto šestého mumraje poměrně dobře. Jeho postava má dostatek prostoru a dobrý scénář. Tyto dvě věci však chybí všem ostatním postavám, na kterých je divák mnohem více citově závislý, než na něm, protože s mnohými prožíval dobrodružství už od prvního dílu.Asi nejvýrazněji se to odrazilo na Snapeovi. Už jsem si tak nějak přivykla (a co mi taky zbývalo?), že se ve filmech má nejoblíbenější postava vyskytuje vždycky málo oproti knize. Jenomže role, s níž se Alan Rickman musel spokojit tady, je už do nebe volající! Scéna s Neporušitelným slibem čítá asi dvě minuty, během kterých Narcissa Malfoyová nejen, že nebrečí, ale dokonce vypadá, že je do profesora spíše zamilovaná a Bellatrix mu nadává do zbabělců. On ihned souhlasí s tím, že paní Malfoyové vypomůže zaručit se za syna životem a není, co řešit. Tenhle Snapeův obrovský počin, který bude mít důležité následky v sedmém pokračování, je tady zmíněn jen tak mimochodem. Tak nějak mimochodem se taky náš profesor stává bodyguardem na Křiklanově večírku a snaží se pomáhat Dracovi bloumajícímu po chodbách. Když Potter roztrhá Malfoyovi tělo jeho vlastnoručně vyrobenou kletbou, neřekne ani slovo, jenom se na něj podívá a pak začne Draca léčit. Nejsou žádné otázky, kde že se to kouzlo dozvěděl, žádné ironické poznámky, jenom docela pokojné smíření. Zkrátka dobrák od kosti, který každému bez řečí rád vypomůže, to bylo i na mě trochu moc. K dovršení všeho pak Brumbál Snapeovy oprávněné stížnosti ohledně domluvy mezi nimi dvěma odbude se sebejistou arogancí, a když pak padá z věže, zasažen smrtelnou kletbou, divák si místo povzdechu spíš pomyslí “to má za to, dědek nerudná…”Koneckonců nejen nerudný, ale i vlezlý a otravný umí být tenhle pán, co nechal po čtvrtém pokračování své půlměsícové brýle definitivně stranou, aby nám svou mladistvější imageí připomněl o tolik lepšího Gandalfa z Pánu Prstenů. Potterovi vlastně dohromady nic nepředá, ale pořád po něm jenom něco

  10. milá Éowin
    přečetl jsem si tvůj komentář. Snad jen dvě poznámky. Emma Watson je u filmu už deset let, protože Kamen mudrců je starý už deset let. Ano, je to neuvěřitelné, ale je to tak. Ta druhá poznámka – víš, největší zásluhu na zmrvení tohoto filmu má scénárista. Režisér je v tom nevině. Každopádně mám také o první i druhý díl Relikvie smrti strach…

  11. Můj dojem
    Budu tady možná jediný, ale mně to špatné nepřišlo, a to mám prosím zhruba dvojnásobek věku puberťáka. Knížku jsem četl, považuju ji asi za nejslabší z dílů a nimrání se ve Voldemortově minulosti mi vždycky přišlo jako zbytečné natahování stránek. V tomhle ohledu mne tedy film uspokojil. Bohužel, když se tohle vynechá, z šestky toho moc nezbude, rozhodně ne na dvouapůlhodinový film, takže režisér podle mně prostě prostor vycpal podívanou typu Beverly Hills. Škoda toho (nic proti romancím, jsem rád, že tam byly), ale bylo toho moc a film mohl být tak o 45 minut kratší…Herci dle mého (nerozumím herectví a na film se dívám jako laik) zahráli solidně, souhlasil bych, že Levandule byla trochu přetažená, otázkou je, zda za to může herečka nebo scénárista s režisérem. Hlavní trio hrálo jako obvykle, což jsem víceméně čekal a proto nebyl zklamaný (jo, a Emmě Watson to jako Hermioně slušelo jako obvykle), Rickman jako Snape a Bonham Carter jako Bellatrix byli podle mě asi nejlepší z celého filmu. U scén s Brumbálem jsem si toho Gandalfa taky docela představoval, tohle režisérovi vážně docela ujelo. Proti postavě Narcissy bych taky měl určité výhrady, nejsem takový fanda abych z hlavy věděl věkový rozdíl mezi ní a Bellatrix, ale ve filmu vypadaly podle mně věkově spíš jako teta s neteří než jako sestry.Do diskuse o dabingu a V. Kotkovi se přidat nemůžu, protože jsem byl na titulkované verzi :-)Co je podle mého asi hlavní kámen úrazu je, že film nepřepisuje knihu. Vypráví příběh s totožnými hlavními hrdiny a místy, začátkem a koncem, ale přitom příběh odlišný než byl ten v knize. Množství odchylek a oseků proti knize bylo podle mně jednoznačně největší ze všech dosud zfilmovaných dílů. Takže jestli se těšíte, jak uvidíte tuhle a támhletu scénu zfilmovanou, tak se netěšte – pravděpodobně neuvidíte. Některé mi chyběly (od astrologické věže dál to bylo podle mně docela odfláknuté, škoda), jiné ne. Zato atmosféru Harryho Pottera i šestého dílu to jednoznačně mělo, od (tolik probíraného) dospívání a radosti ze školních úspěchů až po zlo sbírající se v temnotě “tam venku”. Pokud vám tahle atmosféra a zhruba srovnatelný příběh bude stačit jako mně, klidně to v kině zkuste; pokud jste fixovaní na knižní text, tak to nedoporučuju :-)Celkově vzato nemůžu říct, že bych litoval peněz za lístek; o to, jak Yates zpracuje sedmičku strach nemám ani náhodou. Ukázal, že umí kromě lyriky i akci, a já mu věřím.

  12. copak o to, David Yates se předvedl, z těch málo momentů to bylo znát, ale pokud někdo opět zkoní scénář, tak může být režisér sebekvalitnější, ale nezmůže s tím nic…

  13. taky sem byla zklamaná a asi proto že sem četla knížku ..na předchozí dílo to vůbec nemá a mrzí mě to protože je to předposlední díl doufám že sedmej bude o hodně lepší!!!!!

  14. No,taky doufám,že panu Yatesovi žádný scénarista tu “sedmičku” nezkoní. Z Clovesova scénaře k HP6 by více nevyrazil ani Fellini…

  15. Línie příběhu ano, jakost v bodu mrazu
    modlete se aby dělal poslední díly(jeden díl dvě části)jiný režiser jinak HP bude hezky v prdeli.Mě se HP6 líbil až na pár věcí.Třeba ta jeskyně.Který debil tam dal krystali nebo co to vyčuhovalo?To do prdele není pohádka na dobrou noc ta jeskyně má být temná plná černé magie a plná krystalů.A to mi chybělo.Ten strach který sem prožíval s nimi v knížce.Jinak podle knihy to opravdu bylo ta příběhová línie je tam opravdu ale jaká?Je to slabší díl asi jako 3 díl.kniha super film ne.

  16. To mz
    já jenom, jestli jsem to dobře pohopil, co podle Tebe mělo být v té jeskyni – ve svém příspěvku nadáváš, který de… tam dal krystaly (mimochodem, stále se píšou s tvrdým Y) a hned v další větě tvrdíš, že v té jeskyni být měly! Tak jak to tedy je? Takhle to působí docela dost směšně…

  17. Shadowulf: jen mz nech, já se u jeho příspěvku dobře pobavil 🙂 Kromě krystalů mně zaujala hláška “Je to slabší díl asi jako 3 díl.kniha super film ne”. Neberu nikomu jeho názor, ale třetí HP film je z celé série nejlepší, imho jediný díl stejně dobrý je Fénixův řád – ten je rozhodně ze všech filmů nejdrsnější.A jinak nový film není až tak špatný, jediné co mi nesedlo byl odfláknutý konec (žádná gradace a osekaný útěk Smrtijedů z Bradavic) a ohavný český dabing. Nejvíc jsem se pobavil u oněch často kritizovaných teenage problémů s dospíváním a láskou, dostal mně Ron nadopovaný elixírem lásky 🙂

  18. Re: To mz
    Sry Krystaly…no to byl překlep chtěl jsem napsat, že krystaly určitě ne.A co místo nich?No pokud možno normální skalnatý povrch.Odkdy ve skále rostou krystaly?To je to na co nadávám, jak tady pán šlechtic řekl… kdyby tam byli krápníky no dobře ale ze země trčet krystaly?No to snad ne?Jinak k té trojce…pro mě (zážitkově(míra pobavení)je nejmenší ze všech dílů.Nej 1,4,5.Jinak sem na něco zapomněl.Ten pohřeb brumbála.Kde je?Odešel na kačírek s děckama nebo si režisér zrovna nasál bílý prášek?Vždyt to je celá kapitola, která tam vůbec není, ale pro no-book HP diváky to nevadí to je jasný.Snad jsem pár záhad rozluštil teď je to už doufám srozumitelné co sem chtěl vůbec napsat.PS:Nejvíce ze filmu HP6 se mi líbil Harry a jeho znázornění pocitu štěstí.Opravdu jako po třech vodárkách a dvou šlocích silné trávy no a zamilovaný Ron.Myslím ,že si tu někdo stěžoval na Teenagery a jejich chování.No myslím, že jsme v 17 jiní nebyli.To rejža vystihl dobře, ale ten pohřeb a krystaly tomu asi neodpustím.

  19. mz: nejsem sice geolog, ale krystaly všemožných nerostů jsou v zemi …resp. v kameni odjakživa 🙂 Takže jeskyně s krystaly…proč ne, tvary jsou pak možné různé, od podlouhlých až po perfektní krychle…Btw Brumbálův pohřeb mi taky chyběl, v tom s tebou souhlasím, leč tady by naše kletby měl opět schytat spíš scénárista než režisér…

  20. Toť pozoruhodně zvláštní: krystaly v jeskyni vadí,jezero plné glumovitých zombíků ne ? Není to snad fantasy ? Jinak souhlasím s tím hodnocením konce filmu-mi se zdál uspěchaný až odfláknutý: kam se poděla např. knižní “první bitva o Bradavice” ? Brumbálův pohřeb měl být asi nahrazený působivou scénou s rozsvícenými hůlkami namířenými proti Znamení zla-trochu patetické,ale působivé…Celkově bych řekl,že to není až tak špatný film,ale zkrácení o cca 50 minut by mu jenom prospělo,doufejme,že šlo jenom o nadechnutí před dvojfilmem HP7. A myslím,že režisér Yates dělal co mohl ale z řídkého Clovesova scénaře by více neudělal snad ani Fellini (jak už jsem sem napsal)…

  21. Ruku na srdce, od čtyřky jsou ty knihy vágní nečtivo a člověk musí být dobře zpitomnělý HP fanatik, aby na nich ty obří mouchy neviděl. Tak jsem ani nic jiného už nečekal. Co taky točit, když Roulingová píše horší blábol než je červená knihovna. Dočet jsem až do konce, který byl pro mě největším zklamáním. Začínal jsem kdysi jako veliký fanoušek HP.

  22. Ruku na srdce: V čem spočívá ta “červenoknihovnovatost” ? V občasném zaláskování pubertálních hrdinů ? To se stává i v běžném životě. Nebo v tom,že hlavní klaďas nejen,že přežije ale dokonce slavně zvítězí a k dovršení všeho -jaká hrůza!- založí rodinu se svou vyvolenou ? To je skutečně malér-dobré konce přece nejsou v módě…Nebo se Vám zdá dnešní svět tak odporně idylický,že si o vítězství zkázy a zmaru chcete aspoň číst ?

  23. Jo,stačí juknout na zprávy TV N@va. Takže v beletrii dávám přednost aspoň trochu pozitivním koncům…

  24. Podle mě na těch názorech, že se z toho stala komedie pro teenagery něco je.. ale není snad největší část fanoušků Harryho v pubertálním věku? Podle mě pro ty, kteří knihu nečetli, může být Harry Potter jako filmová sérii sama o sobě skvělá.. až na to, že věci jako myslánka a hagridova bouda i vnitřek hradu se tak trochu s každým dílem mění.. Já jsem do filmu absolutně nic nečekala. Knihy mám hodně ráda, ale jelikož mě Fénixův řád naprosto zklamal, nečekala jsem že bude Princ dvojí krve lepší. Ale podle mě byl. Scénu s napadením doupěte bych asi vyškrtla, to je prostě nesmysl.. Měly tam být vánoce s Billem a Šišlou. Možná by to chtělo i Rufuse Brouska, nevystupuje snad i v dalším díle knihy? Pohřeb by rozhodně byl ideální zakončení filmu.. tohle byl takový trochu otevřený konec.. Nebylo tam ani slovo o tom, že se Harrry rozchází s Ginny, spíš to vyznělo že naopak. Líbil se mi rozhovor Brumbála a Severuse než přijde harry na věž. Ten rozhovor se má pak i objevit ve vzpomínkách Severuse Snapea v sedmičce.. podel mě to byl docela dobrý tah.. Naopak jeskyni jsem si představovala.. méně velkolepě. Kýčovitá lastura, kterou nabírali lektvar byla děsná a ta mísa také.. vážně by to chtělo více kamene a méně krystalů, podle mě. Ocenila jsem i to, že se ve filmu opět objevil famfrpál, i když hlavně tam byl Ron. Je fakt, že scény s tím, co Draco provádí, v knize nebyli, ale ve filmu by asi být měli. A Tom Felton byl podle mě vážně dobrý.A teď k českému dabingu.. no, začátek filmu mi přišel strašně.. umělý. Harry je nadabovaný v některých scénách docela dobře, ale někdy to je vážně mimo. Rozhodně Brumbál je děsivě nadabovaný.. i jeho repliky, jak se vyptává na Harryho osobní život.. dělal tohle snad někdy Brumbál vknize? Podle mě se dá filmu stejně tolik vytknout jako pochválit..Ti, kteří knihy nečetli, by v něm mohli najít zalíbení.. Ti, kteří knihy nečetli, musí na ně na chvíli zapomenout a zasmát se filmu.. Podle mě se prostě film a kniha NIKDY nedá srovnat, tím více fantasy kniha a film.. Existuje jen málo knih, o nichž lidé říkali, že byl film určitě lepší..

Zveřejnit odpověď

Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter tráví v Bradavicích již šestý rok. A není o nic lehčí než ty předchozí. Lord Voldemort se opět vrací a s ním i hrůza a napětí. Ohrožen není jen Harry, ale i celé kouzelnické……

Harry Potter tráví v Bradavicích již šestý rok. A není o nic lehčí než ty předchozí. Lord Voldemort se opět vrací a s ním i hrůza a napětí. Ohrožen není jen Harry, ale i celé kouzelnické společenství a nejspíš i obyčejný svět mudlů. Jak budou nyní hrdinové potterovské ságy čelit zlu a jakou daň za svoje postoje a činy zaplatí? Nová Harryho dobrodružství berou dech a přinesou čtenářům četná překvapení, ať už jde o citové vztahy tří nerozlučných přátel, nebo postupně odhalovaná tajemství nejen lorda Voldemorta. KNIHU ZAČNEME POSÍLÁT V PONDĚLÍ 19.12.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď