Rudá planeta

 • Autor:
 • Nakladatelství: Straky na vrbě
 • Cena: 135 Kč
 • ISBN: 80-86428-03-6
 • Vyšlo: 1. 11. 2001
 • Žánr: Sci-fi
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky:
 • Počet stran:

Zatím není…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Dobrý to je! A koukám, že tím, že jsem si to nechal vnutit s Pevností, jsem ještě plné ČTYŘI Kč ušetřil:-D!

 2. Dočteno a celkem slušná akční věc. Určitě si nenechám ujít druhý díl.

 3. Neví někdo kdy vyjde dvojka? Jinak doporučuju čtenářům mistra Kulhánka, pro představu asi jako Líheň (ostatně název je jasný).

 4. Ač věrný čtenář páně Žambocha.-D, tak musím jasně prohlásit, že naštěstí NE jako Líheň. U té jsem vydržel přesně 3 strany …. tady se těším na další díl, a to velmi. Jinak samozřejmě ano, je to klasický Kulhánek-klon:-D, ale dobrý a zábavný.

 5. No, že budu muset na webu pro fajnšmekry říkat, že Líheň napsal Kulhánek, tak to jsem si nemyslel. Ale čte se to o rychlostní stupeň lépe než např. Moudrý a není to tak beznadějný škvár jako např. Trichamin. Dokonce se mi to zdá lepší než Kopřiva, ten chlapík píše lehčí rukou …a zábavně. V některých momentech určitě nejlepší “Kulhánek” od někoho jiného.Tak kdy bude ta dvojka???

 6. …no a teď jsem si to po sobě přečetl..a mělo tam být nenapsal Kulhánek…jo halt je noc.

 7. Na druhém dílu se v současné době pracuje… díky za názory, jsem rád že se líbilo.

 8. 2 DenGrasse
  A kdy by asi mohl být hotový, popřípadě vyjít?

 9. Nechci nic slibovat, záleží to na mnoha okolnostech… avizovaný listopadový termín vydání se téměř určitě nepodaří dodržet. S trochou štěstí by mohla vyjít v cca ročním odstupu, tj. např. 04/10.

 10. Tak bihužel, vzhledem k současnému vytížení se dokončení druhého dílu odkládá, nejsem ani schopen říct na kdy. Všem, kteří čekali na pokračování, se omlouvám.

 11. Jak to vypadá s dalším dílem? Štvanici už jsem si přečetl podruhé, pořád je to krásný mix žánrů. Taková polévka, ve které je úplně všechno, přesto má výborně vyváženou chuť. Lepší než poslední knihy Kulhánka. Snad není pokračování definitivně u ledu.

Zveřejnit odpověď

Rudá planeta

 • Autor:
 • Nakladatelství:
 • Cena: 0 Kč
 • Vyšlo: 1. 1. 1970
 • Žánr:
 • Provedení:
 • Autor obáky:
 • Počet stran:

V blízké budoucnosti (přesný rok jsem už zapomněl) je Země natolik zdevastována, že lidstvu nezbývá než se poohlédnout po novém domově. Tím se má stát právě Mars. Na rudou planetu byly vyslány sondy plné speciálních řas, které měly začít “vyrábět” kyslík, aby se Mars stal obyvatelným. Po nějaké době ale organismy záhadně mizí a na Mars se vydávají první lidé, kteří mají zjistit, co se vlastně stalo…

Rudá planeta je v krátké době druhým filmem o Marsu, který zavítal do našich kin. Na rozdíl od Mise na Mars, za ní nestojí známý režisér a herci. Val Kilmer sice není úplný nikdo, ale žádnou super úspěšnou roli zatím neměl. A Carrie-Anne Mossová se proslavila pouze jako Trinity z Matrixu. Herecké výkony jsou celkem průměrné. Zaujme snad jedině Carrie-Anne, a to hlavně proto, že je to pěkná ženská. I když je Rudá planeta také o Marsu, s předchozím filmem se příliš srovnávat nedá. Zatím co Mise byla pokus o “seriózní” SCI-FI, Rudá planeta je akce v zrovna filmařsky populárním prostředí. Navíc je ve filmu tolik technických nesmyslů, že se od něj NASA, distancovala. Ale na plátně se skoro pořád něco děje, takže na jejich pitvání nebudete mít čas.

Zajímalo by mě, proč scénárista smrskl začátek a konec do pár okamžiků. Úvod do děje a představení posádky obstará během chvilky kapitánka, která vše odvypráví mimo obraz. To samé je na konci. Ale přeci jenom je ve filmu pár zajímavých scén a nápadů: požár v beztížném stavu, armádní bojový robot (který se samo sebou porouchá a začne zabíjet), samotná planeta a virtuální mapa. Taky nesmím zapomenout na operační systém ruského počítače, který snad autoři ani nemohli myslet vážně. Rudá planeta je skrz na skrz průměrný film, který výrazně neohromí ale na druhou stranu ani nezklame. Když ho porovnám s Černočernou tmou, která je žánrově podobná, musím přiznat, že ta se mi líbila víc.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Americke komecni sci-fi 🙁
  Chudak Trinnity…snazila se tomu zachranit trochu urovne?logiky,ale marne….asi si pustim Horizont udalosti…nebo Akiru?

 2. Komentář
  Autor tohoto článku je pěknej ČURÁK

Zveřejnit odpověď