Ateliér špičatých klobouků 2 – Drak a jiné nesnáze

Milovníci magie se mohou konečně znovu pohroužit do dobrodružství mladé čarodějnické žačky Coco a její cesty za úspěchem, a to díky nakladatelství CREW, které vydalo už druhý svazek mangy Ateliér špičatých klobouků. Japonský komiks autorky Kamome Širahamy pohlíží na společenství čarodějek a čarodějů zcela novým způsobem – kouzla se zde totiž namísto hůlky a formulí vyvolávají pomocí brku a inkoustu. Stačí nakreslit zdobený symbol, a hle! Kouzlo je na světě. Ale skutečně je to tak jednoduché, jak to zní? A jak se s výše zmíněným vyrovnává naše protagonistka? Nu…

V předchozím svazku měli čtenáři možnost setkat se s mladou Coco na úplném počátku jejích dobrodružství, kdy byla nečekaně přijata do učení kouzelnickým mistrem Qifrym ve škole zvané Ateliér špičatých klobouků. Po setkání s několika spolužačkami a počátečních nesnázích si však uvědomila, že to, co chtěla ze všeho nejvíce na celém světě – porozumět čárům – nemusí být prosté. Kreslení symbolů vyžaduje dlouhá léta praxe i bez záhadné černokněžnické sekty, jež vás pronásleduje ve jménu proroctví, kterému sami nerozumíte. V aktuální knize se tedy dívka musí potýkat nejen s každodenními povinnostmi ve škole, ale i s rozličnými nebezpečími, s nimiž jako by se roztrhl pytel – útěk před strašným drakem, záchrana dostavníku zaklíněného uprostřed rozbouřené řeky a v neposlední řadě vševidoucí oči „bezpečnostní složky“ společenství čarodějek, které má za úkol střežit jejich tajemství jak před ne-čaroději, tak před podlými černokněžníky.

I přes zřejmou inspiraci knihami o Harrym Potterovi vykazuje i druhý díl Ateliéru nepřeberné množství materiálu originálního a původního. Případný čtenář je tedy přenesen do světa, s nímž se ještě doposud nesetkal, a ve spojení s rychle ubíhajícím dějem naplněným akcí i humorem jej ani nenapadne vyprávění o Coco porovnávat s čímkoli jiným. Komiks je navíc jak stylem psaní, tak výtvarným zpracováním, mangou tak typickou, že ji se západními knihami snad ani srovnávat nelze. Onen až stereotypický styl činí z přítomné knihy četbu zejména pro dlouholeté čtenáře východních komiksů, a to nejen kvůli vizuální stránce, ale i specifickými dějstvími, jež jednotlivé kapitoly rozdělují.

I přes vše výše zmíněné by však četbu měli zvážit i ti, kteří ještě žádný japonský komiks nečetli. Příběh je totiž lineární, nijak komplikovaný, a svým zasazením do fiktivního světa nepřipadá západnímu čtenáři ani cizí, ani příliš… „východní“. Prostě a jednoduše řečeno, Ateliér špičatých klobouků 2 je zábavný a roztomilý příběh o mladé čarodějce, o dracích a záporácích, ale i o přátelství a dobrém jídle.

Název: Ateliér špičatých klobouků 2

Autor: Kamome Širahama

Překlad: Michala Kropáčková

Vydavatel: Crew, 2020

Počet stran: 196

Vazba: brožovaná

Doporučená cena: 199 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď