Druhá kniha hřbitovní

Vychází druhý, závěrečný díl komiksové Gaimanovy Knihy hřbitovní. Čeští čtenáři tak budou mít konečně před sebou celý, téměř čtyř set stránkový grafický román.

Příběh chlapce vychovávaného po rodinné tragédii přízračnými obyvateli hřbitova odkazuje názvem i dějem ke Knihám džunglí Rudyarda Kiplinga. V knize Neila Gaimana se však průvodcem tajuplným světem stal upír Silas a náhradní rodinou umrlci. V právě vycházející druhé části komiksu se po jedenácti letech hřbitovních dobrodružství snaží chlapec pojmenovaný svými opatrovníky Nikdo poznat i lidský svět. A poznat také vraha své rodiny a obrátit role. Stát se z oběti lovcem.

 

Dospělí čtenáři oceňují to, že legendární příběh v hororovém pojetí je i výtvarným zážitkem. Stejně jako v první knize se setkáme s řadou renomovaných výtvarníků, kteří osobitě pojednávají jednotlivé kapitoly a přitom udržují titul kompaktní. Mladší čtenáři se zase snadno identifikují se vzpourou proti vychovatelům, pocitem jinakosti i snahou někam patřit. Stejně jako Nik(do) se konfrontují se světem adolescentů, který si ve své krutosti často nezadá s nástrahami neživých.

 

Za knižní předlohu komiksu dostal Gaiman řadu cen v kategorii dětské literatury (Carnegie Medal, Newbery Medal, cenu Hugo za nejlepší povídku Science Fiction a cenu magazínu Locus). Komiksová adaptace Knihy hřbitovní do podoby obrazové novely je do dvou svazků rozdělena kvůli svému rozsahu. První knihu hřbitovní vydalo Comics Centrum na podzim 2016 a je dosud v prodeji.

 

Neil Gaiman + P. Craig Russel, David Lafuente, Kevin Nowlan a Galen Showman: Druhá kniha hřbitovní
Vydává: Comics Centrum, 2017
Překlad: Jan Kantůrek
Formát: váz. s přebalem
Počet stran: 168 barevných
Doporučený věk: 10+
Cena: 599 Kč (na webu nakladatele s výraznou slevou)

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď

Druhá kniha hřbitovní

Příběh dítěte, jež vychoval hřbitov. Nikdo Owens, přezdívaný Nik, se narodil jako obyčejný kluk. A obyčejným by i zůstal, kdyby jeho rodinu kdosi nevyvraždil a kdyby se Nika neujali a nevychovávali ho……

Příběh dítěte, jež vychoval hřbitov.

Nikdo Owens, přezdívaný Nik, se narodil jako obyčejný kluk. A obyčejným by i zůstal, kdyby jeho rodinu kdosi nevyvraždil a kdyby se Nika neujali a nevychovávali ho duchové, vlkodlaci a další záhrobní bytosti, včetně jeho ochránce, který nepatří do světa živých ani mrtvých.

Nik nesmí opouštět hřbitov, venku mu totiž hrozí nebezpečí v podobě vraha jeho rodiny – člověka jménem Jack. Přesto na hřbitově zažije řadu dobrodružství – poradí si s pradávným, modře potetovaným Piktem, projde branou do opuštěného města ghúlů nebo se setká s podivným, děsivým Ševelem.

Připomíná vám to jiný slavný příběh dítěte vychovávaného mimo jeho přirozené prostředí? Máte pravdu, Knihy hřbitovní jsou poctou i parafrází Knih džunglí Rudyarda Kiplinga.

Druhá, závěrečná kniha adaptace Knihy hřbitovní do podoby obrazové novely.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď