Gantz neustupuje a přináší další porci šíleností

Gantz. Jméno, které si lidé spojí hned s několika na první dobrou identifikovatelnýma bizárama.

Ať už jde o přehnanou nahotu, úchylné postavy, ještě úchylnější nestvůry a kotel vnitřností, utrhnutých končetin a roztřískaných těl, nic víc vlastně člověk od nového dílu Gantzu nepotřebuje. Ne v momentě, kdy ví, že hrdinové bojují v dalším kole svého přežití.

Příběh stranou, tentokrát tu totiž máme po nějaké době svazek, jenž se soustředí primárně na jediné. Na souboj. A jak to tak bývá – na šílený souboj. Z minula naši hrdinové pochopili, že jejich nepřátelé pochází ze starých japonských mýtů a bájů a tyhle propriety vyeskalují právě teď a tady. Dojde na jedny z nejmocnějších a nejstarších bytostí spojené s liščím démonem a další bandou bubáků, která mimo svou ohromující výšku oplývá i jasnou krvežíznivostí. A rozjedou jatka, na která však čtenář série musí čekat a užívat si je po douškách.

Nechci tvrdit, že nedojde na pár slušných dialogů či letmý pohled na hlavní dějovou kostru, ale fakticky nejde o nic světoborného a Gantz je zas a jednou pouze akční jednohubkou. Bývá to tak už z pravidla každých pět svazků a vlastně je to úplně v pořádku. Stále to funguje, neboť monstra jsou zábavná, hýbající se figurky usilující o život správně namachrovaná a efektní akce zachraňuje jakékoli nedostatky. Kdo čeká, že po víc jak dvaceti dílech začne být Gantz o něčem jiném… tak je asi fakt lehce naivní.

A stejně tak je naivní očekávat nějakou změnu od kresby. Ta si jede to svoje od prva počátku a pojede tak až do posledního dílu. Hiroja si libuje v monstrech, kterým dodává péči, jenž si zasluhuje uznání. Každý další nepřítel je odlišný od toho předchozího a jelikož se jich za celou dobu vystřídala dobrá padesátka… chce to fakt pozvednout klobouček. A erotická závěrečná stránka je už kategorie sama pro sebe. Příště to bude zajímavé. Hodně zajímavé…

O kresbě snad ani nemá smysl příliš psát. Pořád se najdou panely, kde obdivujete přemíru čar, detailů a roztřesených linek… ale stále tu najdete i opačný protipól a naprosto neprofesionální kresby, jenž by u každé jiné série spadla do výsměchu či rozčarování. Titáni mají výhodu v obrovské oblibě anime a na fakt, že si spousta čtenářů zkrátka a dobře zvykla.
Gantz 23
Autor: Hiroju Oku
Překlad: Anna Křivánková
Vydal: Crew, 2019
Počet stran 190
Cena: 199Kč

Hodnocení: 70%

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď