Klik

Jméno Mila Manary by ani tuzemskému čtenáři nemělo být neznámé. Italský kreslíř a ilustrátor, který patří mezi legendy erotického komiksu, už se u nás stihl vybarvit hned několikrát.

A že se prakticky vždy ukázal ve velmi dobrém světle – před čtyřmi lety v Borgiích, na kterých spolupracoval s neméně legendárním Alexandrem Jodorowským, a které jsou u nás k sehnání jen obtížně. Nebo svým „vrznutím“ v sandmanovské sbírce Věčné noci. Letos jsme dostali nadílku hned dvojice jeho ryze autorských knih, k nimž si kromě ilustrací psal i scénáře. Takřka souběžně s knihou s dvojicí příběhů Gulliveriana / Zlatý osel, kterou vydalo nakladatelství Argo, přišel nejaktivnější komiksový producent u nás, Crew, s knihou pojmenovanou krátce (a výstižně) Klik.

 

A zatímco v Gulliverianě či Zlatém oslu se Manara inspiroval klasikami literatury (Swiftem a příběhem až z antiky), Klik je jeho vlastní vyprávěnka. Nutno dodat, že co do příběhu a zápletky až osmdesátkově plytká a jednoduchá – sexy, ale frigidní a chladná Claudie dostává do mozku malý implantát, skrze nějž se dá ovládat její sexuální žádostivost – a to do úrovně, kdy by osouložila kohokoliv a kdekoliv, hlavně ať je to hned teď. A tak se – logicky – vždycky najde někdo, kdo chce vlastnit dálkové ovládání tohoto implantátu.

 

Přesně takováto zápletka však Manarovi královsky postačí k tomu, co chce dělat – ukazovat svou zálibu v ženských tělech. Což je shodou okolností i moje záliba, takže mám pro jeho záměry to nejvyšší pochopení a rád se jich v pozici čtenáře zúčastním. Obzvláště pak proto, že Manara ty polonahé či rovnou celenahé ženské v celé jejich kráse, roztouženosti a vášni prostě a jednoduše umí. Ve všemožných pozicích. Možná se vám mohou některé jeho obrazy zdát lascivní (což je vlastně správný dojem), nemůžete jim však upřít kvalitu. A zatímco některými panely bych si nejraději oblepil svoje dávné pubertální pokojisko, jiné jsou aspirantem na zavěšení i v mnohem dospělejších prostředích.

 

Samozřejmě i Manara si je dobře vědom jednoduchosti svého příběhu, a tak mu alespoň nechybí důležitý nadhled, díky němuž se budete bavit nejenom obrázky. Svou kvalitou však zápletka těm úžasným kresbám nesahá ani po pohlaví.

 

Milo Manara: Klik
Vydal: Crew, 2017
Překlad: Michaela Šmakalová
Formát: váz.
Počet stran: 236
Cena: 849 Kč

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď

Klik

Slavné dílo erotického komiksu! Seznamte se s Claudií, frigidní bohatou mrchou. Stačí ale malý implantát na správné místo a dálkové ovládání a vypuknou vášně. Kdekoliv a kdykoliv! Aktualizované barevné vydání kompletní……

Slavné dílo erotického komiksu!

Seznamte se s Claudií, frigidní bohatou mrchou. Stačí ale malý implantát na správné místo a dálkové ovládání a vypuknou vášně. Kdekoliv a kdykoliv!

Aktualizované barevné vydání kompletní erotické klasiky!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď