Teror ve jménu víry od autora Sin City.

Pomalu se blíží vydání zatím posledního autorského díla Franka Millera Teror ve jménu víry. Jedná se o kontroverzní knihu, na kterou si musí každý udělat vlastní názor. Udělejte si ho i vy.

01

Sám Miller o knize řekl, že je to kus propagandy, kterým chtěl hodně lidí provokovat. Kresebně je kniha Millerovým vrcholem s fantasticky využitými komiksovými výrazovými prostředky.

Kdesi v Empire City se ukrývá smrtící hrozba a „Správkař“ má čas pouze do úsvitu na záchranu města a civilizace, jak ji známe. Teror ve jménu víry je drsným příběhem hrdiny, donuceného porazit armádu vraždících fanatiků v zoufalé snaze zabránit zločinu proti lidskosti.

Zde si můžete prohlédnout listovací ukázku.

 • Scénář a kresba: Frank Miller
 • Překlad: Hana Studeničová
 • Počet stran: 120 širokoúhlých plnobarevných
 • Vazba: vázaná knižní s matným potahem a parciálním lakem
 • Rozměry: šířka: 304 mm, výška: 239 mm, šířka hřbetu: 15 mm
 • Věkové doporučení: 14+
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

7 komentářů

 1. Paráda!
  Paráda! Tak rychle jsem to v Česku ani nečekal!

 2. This is Sparta!!
  Postoj Millera je vcelku zjevný i z ostatních děl. Tohleto nevybočuje. Možná je více explicitní, ale vnímavý čtenář vyčetl úplně to samé z Millera již několikrát.

 3. Co bych si dal líbit já:
  Antony Johnston – Dead Space/ Image Comics 2008/

 4. Přečteno
  Dorazilo, přečteno, skvělé! Kvlita provedení je špičková, rozlišení obrázků neuvěřitelné – díky CC.
  Grafika – první 1/4 knihy je špička, déšť, postavy, vše super. Postupěm času Frankovi asi docházel elán, tak to flákal. Každopádně zase srší vizuálními nápady, třeba postupnému “mizení” obětí teroristů, pózy hrdinů, atd. Stále ale hodně velký nadprůměr a každý frame, by stálo za to si zarámovat na stěnu.
  Příběh – s nápadem, srdceryvný, dynamický. Jednoznačně zaměřeno na pro-amerikanisty.
  Vtipné je, jak se Batman jmenuje Správkař, kočičí žena prozměnu kočičí zlodějka, Socha Svobody je Sochou Spravedlnosti, New York je Empire City a podobně 😀

Zveřejnit odpověď