Ú.P.V.O. 4 jako další titul „Na přání“

Pro fanoušky Hellboye je související série Ú.P.V.O. naprostou nutností a to i přes to, že v ní sám rohatý bojovník nevystupuje. Čtvrtý díl „Smrt“ představuje nového velitele Úřadu paranormálního výzkumu a obrany i klíčový tým autorů. A jeho realizaci opět ovlivní čtenáři.

01

Poprvé se v příběhu objevuje postava mrtvého vojenského kapitána Benjamina Daimia, který se stává novým členem týmu Úřadu paranormálního výzkumu a obrany. Hlavní velitelství změnilo sídlo z původní budovy v Connecticutu (to ve filmu „Hellboy“ představoval památník na Vítkově) do vojenského bunkru v Coloradu, obrovského zařízení, ve kterém americká vláda prováděla ve spolupráci s nacistickými vědci utajené experimenty. V tomto díle se dali také vůbec poprvé dohromady scénáristé Mike Mignola a John Arcudi, kteří ve spolupráci na Ú.P.V.O. pokračují dodnes.

02

Zkratka Ú. P. V. O. znamená Úřad paranormálního výzkumu a obrany, který by vám měl být více než povědomý, pokud jste někdy zavítali do světa Hellboye. Pro fanoušky rohatého bojovníka je tato pobočná série naprosto nezbytná. Sám velký hrdina s kamennou pěstí v ní sice nevystupuje, ale i ostatní členové vyšetřovacího týmu mají spoustu práce s komplikovanými a napínavými případy.

Titul „Ú.P.V.O. 4: Smrt“ patří do edice vydavatelství Comics Centrum „Na přání“. To znamená, že každý další díl komiksové série vyjde jen v případě, že si jej do stanoveného termínu objedná minimálně pět set zájemců. Tento titul si můžete objednávat do 11.10. na www.comicscentrum.cz

03

Hellboyův tvůrce Mike Mignola ve spolupráci se scénáristou Johnem Arcudim a výtvarníkem Guyem Davisem dále rozvíjejí příběh započatý v knize Žabí mor. Novým velitelem týmu Úřadu paranormálního výzkumu a obrany se stává mrtvý vojenský kapitán Benjamin Daimio a celý úřad se stěhuje do nové centrály – obrovského po dlouhou dobu uzavřeného výzkumného zařízení, ve kterém americká vláda prováděla ve spolupráci s nacistickými vědci utajené experimenty. Nejpodivnější komiksový tým se díky tomuto příběhu o živé mrtvole, šílenství, kopí osudu a monstrózní bráně do nebes stává ještě podivnějším.

  • Název: Ú.P.V.O. 4: Smrt
  • Autoři: Mike Mignola, John Arcudi, Guy Davis
  • Překlad: Jan Kantůrek
  • Vazba: pevná s lesklým přebalem
  • Rozměry: 158×239×18 mm
  • Rozsah: 160 barevných stran
  • Cena: 399,– Kč
  • Datum vydání: 9. 11. 2015

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď